Jump to content

Brisači


kboros

Recommended Posts

ja sam presao na SWF i VALEO, isto razocaranje u BOSCH nakon dugo godina...

Link to comment
Share on other sites

Dugo kupovao AeroTwin dok nisu presli na one "EKO".. To uzas.. Jedno vrijeme se jos moglo nac starih a od onda sam na onome sta ima u trgovackom lancu i mijenjam ih cim krenu zezat . Dodje jeftinije a bolje brise jer je frisko uvijek.. No ujedno uvijek imam rain repelent i to mi omogucuhe da ih uz bolju vidljivost koristim znaatno manje

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam prošle godine uzeo Valeo za Megana i znači to je loše od prvog dana, odmah mrljaju i crte mi ostavlja.

Najbolji su mi se pokazali original Renault na Cliu, ali nije ih bilo nigdje na stanju za Megana, mislim da ću naručit jedne u rezervi uskoro.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, borny said:

Pomogli mi niste nimalo :laugh:

Sumnjam da ima Renolovih za Kiu.

Ko ti je kriv kad KIJu voziš! :bigl:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, MilosB said:

Dugo kupovao AeroTwin dok nisu presli na one "EKO".. To uzas.. Jedno vrijeme se jos moglo nac starih a od onda sam na onome sta ima u trgovackom lancu i mijenjam ih cim krenu zezat . Dodje jeftinije a bolje brise jer je frisko uvijek.. No ujedno uvijek imam rain repelent i to mi omogucuhe da ih uz bolju vidljivost koristim znaatno manje

. ebi ga kad laguna ima dobar cw prova sam neke nano premaze ali slabo to na njoj radi.. Na scenicu isti kad predješ 60kmh..ode sve sa stakla na laguni tek iznad 100kmh ima koristi... 

Link to comment
Share on other sites

I na L3 imam tako.. Turtlewx ckear vue.. Radi super preko 60.. A i ispod treba manje brisat

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, macak said:

Ma meni se cini da je to kako naleti koja serija... Koliko su stali na polici... 

ako na bosch brisačima piše made in Serbia jesu li bolji od onih Germany?

A k tome mislim da brisači nemaju ''DOT'' pa jeftino nabave stare zalihe

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, frenchkey said:

ako na bosch brisačima piše made in Serbia jesu li bolji od onih Germany?

A k tome mislim da brisači nemaju ''DOT'' pa jeftino nabave stare zalihe

ne vrede ni made in germany niti serbia nazalost, bacenih 100 eur u mom slucaju 😭

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, frenchkey said:

ako na bosch brisačima piše made in Serbia jesu li bolji od onih Germany?

A k tome mislim da brisači nemaju ''DOT'' pa jeftino nabave stare zalihe

Da je u pitanju Conti rekao bih bolje od germany.. Dijelovi za naj skuplje aute se rade u Subotici (rodnom mi gradu).. A znam sta rade jer mi frend proizvodi alat za njih a ja ponekad pripomognem kad je nesto zajebano. 

Link to comment
Share on other sites

Ne valjaju više niti jedni, al mislim da je aerotwin (bez oznake eko) svejedno ipak najbolji izbor...

Meni na laguni izdrže 2 godine i onda uvijek prvi počne zajebavat lijevi ispred vozača (vjerojatno zbog toga jer je duži), dok desni i nakon 2 godine uredno odrađuje posao

Link to comment
Share on other sites

Preporuka proizvodaca je mijenjati svakih 6mj. Prema tome ako izdrze 2g,super su

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, frenchkey said:

Prema tome ako izdrze 2g,super su

am1TjKKS5H2ZikBA0T.webp

 

Link to comment
Share on other sites

Moje iskustvo je originalni brisaci. Barem Ford i Toyota. Nakon jako puno brisaca na Yarisu (2003) od staroga koji su trajali od par mjesci do godinu dana, orignal traje cca 3 godine. Mozda jesu skuplji ali traju. Isto tako Focusa sam kupio polovnog sa Bosch nesto brisacama, navodno svi kazu da to FoMoCo pakira,  ali pregledom razlike su velike. Stavio orignal i vozio 3-4 godine. Na novim Toyotama, Aurisu 4 godine i Corolli 3 godine uopce nisam mijenjao brisace. Stari je mijenjao sam zadnji, ali nekako ga je uspio pokidati kada je prao auto. Doslovce plastika pukla, inace isto 2, 3 godine. Za Renault ne znam.

Link to comment
Share on other sites

Naručeni Denso Hybrid od Anđelka. Valjda rade i na bengu i na struju...

Kaže da mu Mazdaši to dosta uzimaju, a njemu je izbacilo po katalogu i za moj auto pa reko, ajde da probam kad već nema konsenzusa.
32€ komplet 650+400mm.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@borny javi kako se ponasaju. mene jako privlace vec dugo jer bi trebali biti znatno kruci i bolje oslonjenji :D za duze brisace poput navedenih pogotovo. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.