Jump to content

Koliko često mjenjate ulje u autu?


Alex

Mjenjanje ulja  

299 members have voted

  1. 1. Mjenjam ulje:

    • Svakih 10.000 km
      134
    • Svakih 15.000 km
      101
    • Češće
      24
    • Rijeđe
      14


Recommended Posts

Renault ka?e 30 000, ja mijenjam na 15 000. Shell Ultra od po?etka, pa ak to nije dosta, onda...

Edited by dox
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 227
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • frenchkey

    9

  • Med0

    9

  • alokin

    9

  • borny

    8

ulje u mjenjaču mjenjao na dci u na 70.000 Km (bilo je tamno ) na 1.2 16 V na 50000 Km (bilo je prozirno).

Link to comment
Share on other sites

ulje i filter svakih 10k, filter goriva (dci) 30k je dovoljno, filter kabine 10k.

koliko kuna izmjena ulja mjenjaca? jer nisam nikad mijenjao a ima80k km.

Link to comment
Share on other sites

Nazalos ja ulje uopce ne mjenjam,jer ga auto toliko trosi :zubo: da samim nadoljevenjem se ono izmjeni.... :tup: sala....

Svakih 5 - 8 tisuca se mijenja ulje,filteri.....

Link to comment
Share on other sites

Znam da je ot,ali kaj je s uljem u mjenjaču. Vidio sam da ga je skini mjenjao na 40.000?

Koristi search,pričalo se o tome na forumu.

Link to comment
Share on other sites

Evo ja ipak odlucio ga promjenit ranije na 11000.Kupio ulje i uljni filter.Naravno elf 5w40 za samo 375kn.5L ulja naravno.Preko frenda me izaslo cak 25 % povoljnije :)

Link to comment
Share on other sites

Znam da je ot,ali kaj je s uljem u mjenjaču. Vidio sam da ga je skini mjenjao na 40.000?

Meni su u servisu rekli da njega ne treba mjenjati u pravilu za cijelog vijeka tranjanja automobila :??:

Link to comment
Share on other sites

Na Loganu se mijenja na 15 000, uglavnom jer na otvorenoj cesti. Na petici se uvijek od kad je imam mjenja na 10 000, uvijek polusint Valvoline i nadam se da će tako i ostati dok je jednog dana ne "prodam" za nešto lipa po kg. :laugh:

Link to comment
Share on other sites

Koristi search,pričalo se o tome na forumu.

Sorry!

Evo ja ipak odlucio ga promjenit ranije na 11000.Kupio ulje i uljni filter.Naravno elf 5w40 za samo 375kn.5L ulja naravno.Preko frenda me izaslo cak 25 % povoljnije :)

E da, za Zg članove kluba: U trgovini "Zec" u Ul. Bo

Link to comment
Share on other sites

ovo je prilicno cesto? Ako smijem pitati, Zašto svakih 5000km?

Ma tako sam se nekako naviknuo, a i nije mi bad jer mi to stari napravi

tak da me to nekosta puno, a i ne koristim vrhunska ulja( neki mobil1 stavlja al koji ne znam)

pa si mislim onda bolje cesce nego da mi se nekaj desi, a i filter ulja i zraka nije skup pa isto

bolje nove nego stare :bigl:

Link to comment
Share on other sites

Mijenjam svakih 15 000km. Renault preporuca interval od 30 000 km ili godinu dana. Kako radim oko 20 000 godisnje trebao bi mijenjati po vremenskom intervalu, ali sam onda odlucio mijenjati na 15 000 da mi ne pada u isto vrijeme registracija i servis. Redovito kontroliram razinu ulja (svakih tisucu - dvije kilometara) i auto mi do sad nije potrosio ni kapi ulja (ima 24 000 km).

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest Taurus

Pa svakih 15000!!!!! Mislim da nema potrebe prije osim ako auto nije stariji od 10 god ili je prošo više od 100000km!!!!!!!! :tup:

Link to comment
Share on other sites

Ja sam izgleda ovdje najgori,prešao 25 km bez čeinđa.

Link to comment
Share on other sites

filter zraka, full sintetic ulje i filter svakih 7tkm, filter klime po potrebi ili uglavnom prije ljeta, servis plina svakih 40t, a filter goriva nisam nikad promjenio, ni ne znam gdje je... :lool:

Link to comment
Share on other sites

Jednom godišnje obavezno mijenjam ulje i filter, uvijek u ovlaštenom servisu... to izađe svakih 5 do 6 tisuća. Kilometra

Link to comment
Share on other sites

svakih 20 tkm kako je i propisano.

Da sam u HR mjenjao bi cesce (radi goriva), ovako je optimalno

Link to comment
Share on other sites

Mijenjam ulje jednom godisnje, to izadje oko 17000km

Uz to promijenim i sve filtere i svjecice.

Link to comment
Share on other sites

pa otprilike svakih 10000 km ili ak nestignem onda predjem jos koju tisucu dve al u prosjeku je 10 t km

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ja mjenjam svakih 7-8 iljada km :laugh::laugh:

Al vozim se 98% u gradu i kao pogonsko gorivo točim sve što miriše na naftu...Zato pazim na ulje! :bigl::bigl:

Edited by Soulfly
Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.