Jump to content

Koliko često mjenjate ulje u autu?


Alex

Mjenjanje ulja  

299 members have voted

  1. 1. Mjenjam ulje:

    • Svakih 10.000 km
      134
    • Svakih 15.000 km
      101
    • Češće
      24
    • Rijeđe
      14


Recommended Posts

Guest sErGiO

Meni su rekli da menjam na svakih 5k kilometara a sad vidim da ljudi menjaju i na 30k :hm: Doduse moj Clio je presao vecj skoro 98000 :hey:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 227
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • frenchkey

    9

  • Med0

    9

  • alokin

    9

  • borny

    8

Mjenjao sam ulje na 5K km do prije 15 godina. Mislim da je danas dovoljno promjeniti svakih 10K, ipak su to sintetska ulja koja puno du

Link to comment
Share on other sites

dok sam imo twinga 16V mjenjalo se svako 15-ak, nekad i do 20k km... zaribali leteći jer sam bio traljav i aljkav, jednostavno nisam gledo, napravio 2000km pr

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

R 18: Shell Helix 10w40 polusintetika 5000 km

Megane 1.9 dCi grandtour: Elf excellium LDX 5w40 (valjda sam dobro napisao) 10000km.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

17000-20000 km... Ulijevam onaj sinteticki ELF koji je oko 100kn u servisu i predvidjen je za 15k km, pa ako je predvidjen za 15k onda mogu ja i vise s njim.... Prodjem godisnje 35000 pa mi je prije svega lijeno precesto ici u servis pa malo odgadjam svaki odlazak... Nikad mi nije pala razina ispod 5 od 6, a buduci da ulijevam stvarno dobro i skupo ulje ne vjerujem da mogu imat ikakve lose posljedice ako promijenim par tisuca km poslije...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Svakih 15 000 km

evo idem sutra.....cca 10 km manje od 10000km ima sada ;)

Link to comment
Share on other sites

Svakih 15 000 km

Medjutim ja radim u prosijeku 15-20 000 km godisnje a inace se kaze: interval koji je dao konstruktor ili minimalno jedan put godisnje izmjena ulja tako da onaj tko neradi godisnje svoju kilometrazu koju je dao konstruktor trebao bi svejedno min 1 godisnje obavit izmjenu ulja i filtera ulja.

Starenje ulja i filtera je nezaustavljiv proces !!

Link to comment
Share on other sites

svakih 10000km je ok ak je neko srednje ulje, ak je skupo ulje, znači litra 100 i više kn onda mo

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Svakih 10000 ipak se vrti ko honda vti..... :bigl: :bigl:

Link to comment
Share on other sites

Ulje svakih 20 000 Km, kao i filteri, osim filtera goriva koji mjenjam svakih 60 000 Km, a svakih 60 000 Km mjenjam i svjecice.

Imam vecinom voznju na otvorenoj cesti i mislim da nema ni potrebe cesce mjenjati ulje.

Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.