Jump to content

Ulje za RS-a


ABAS1

Recommended Posts

je li ovo litra 210 kn?

ja sipam midlanda 10W 50

nije, to je kantica od 2L :)

@cuope,

ma zezam se, samo ja ga uzimam vjerovatno od glavnog dobavljača, a ostali mo

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 96
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Zrmi RS

    17

  • Spex

    11

  • ABAS1

    9

  • Ballistix

    8

Top Posters In This Topic

Posted Images

nije, to je kantica od 2L :)

@cuope,

ma zezam se, samo ja ga uzimam vjerovatno od glavnog dobavljača, a ostali mo

Link to comment
Share on other sites

mislit ćeš da te zezam, ali koji solaris RNX,LSX,LLX,DPF.Ovo Simbino, zeleno i plavo mi ništa ne znači

nemam pojma, slova su zelena. :zubo:

Link to comment
Share on other sites

Netko je spomenu ovo ulje, to nije za RS - a dobro... Al da vidite kako izgleda pakovanje, i da litra isto košta oko 105 kn, kao najbolje za dizela :nezna:

post-1052-1200170899_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

kod elfa ima isto LDX i DID, iste su gradacije, samo što je DID ulje namjenjeno i za benzince i za dizele, a LDX je samo za benzince

( tako sam čuo, sad jel to istina ili nije neznam... )

Link to comment
Share on other sites

Ja stvarno ne znam jeste li vi slijepi ili lijeni... stavio sam gore linkove pa kliknite i vidjet ćete koje je ulje za koji motor :tup:

Link to comment
Share on other sites

sumnjam da bas nemaju pojma koje ulje moze ici u sporta i samo za primjer da os 300 ima u sportu 0w 30 i netrosi mu ni kapi ;)

ako ce mjenjat svakih 5-10 000 nema brige i neka ulije elfa.vidio sam ga tamo samo moram provjerit tocan naziv.ali elfa neka stavi kad ionako nepriznaju nista drugo

Ispravak netočnog navoda.

Koristim Mobil 1 0W40 i po ljeti potroši oko pola litre na 10 000 km. :fucka: :fucka:

5w30 ti neće biti dobar po ljeti... ;):)

Link to comment
Share on other sites

Ispravak netočnog navoda.

Koristim Mobil 1 0W40 i po ljeti potroši oko pola litre na 10 000 km. :fucka: :fucka:

5w30 ti neće biti dobar po ljeti... ;):)

Mislio sam drugacije da si mi rekao.Nista da zakljucimo onda koje je ulje nejbolje za RS-a zahvaljujuci Spexu:

ELF EVOLUTION SXR 5W-40

To cu traziti u Renaultu zapravo kupit cu jeftinije od drugoga i njima dodnjeti :bigl:

Link to comment
Share on other sites

Mislio sam drugacije da si mi rekao.Nista da zakljucimo onda koje je ulje nejbolje za RS-a zahvaljujuci Spexu:

ELF EVOLUTION SXR 5W-40

To cu traziti u Renaultu zapravo kupit cu jeftinije od drugoga i njima dodnjeti :bigl:

ja isto. :bigl:

Link to comment
Share on other sites

Midland Synqron 5w-40 (hans). moze i 10w-50 ali za nasu klimu je i sasvim dovoljno i 5w-40 (osim ako nije doradjen motor pa se vise grije). 5w-30 nikako u RS-a.

Link to comment
Share on other sites

Sad ste mi jos vise otezali sto uzeti...Bas vam hvala :tup::bigl::bigl: Salim se,ja nekako vjerujem Mobilu,dosad sam ga koristio u vecini auta,i bio sam stvarno zadovoljan s njim. E sad,jos jedno pitanjce,koliko litara sa izmjenom filtera stane u sporta ph1,vjerovatno oko 4.5 l :nezna:

Link to comment
Share on other sites

Mislio sam drugacije da si mi rekao.Nista da zakljucimo onda koje je ulje nejbolje za RS-a zahvaljujuci Spexu:

ELF EVOLUTION SXR 5W-40

To cu traziti u Renaultu zapravo kupit cu jeftinije od drugoga i njima dodnjeti :bigl:

šta ti previše troši clio? :laugh:

p.s. piše na bočici fuel economy :rotfl:

Link to comment
Share on other sites

Sad ste mi jos vise otezali sto uzeti...Bas vam hvala :tup::bigl::bigl: Salim se,ja nekako vjerujem Mobilu,dosad sam ga koristio u vecini auta,i bio sam stvarno zadovoljan s njim. E sad,jos jedno pitanjce,koliko litara sa izmjenom filtera stane u sporta ph1,vjerovatno oko 4.5 l :nezna:

5.1 L po papirima

ali i 5L je i vise nego dovoljno

Link to comment
Share on other sites

meni na phII treba malo više od 5 l. uzmem uvijek 6 za svaki slučaj.

što se tiče midlanda 10W 50 i ja sam primjetio da treba mrvicu više vremena da se digne temp ulja, odnosno da dođe na radnu temp kad se usporedi sa elf exceliumom koje sam imao prije.

Link to comment
Share on other sites

Salim se,ja nekako vjerujem Mobilu,dosad sam ga koristio u vecini auta,i bio sam stvarno zadovoljan s njim.

Ovo me uvik zanimalo - kad je netko zadovoljan s uljem, a kad ne? :nezna:

Link to comment
Share on other sites

ofkors! ali jedno je to ovak znati a drugo u stvarnosti kada vidiš na svome automobilu :hey:

Link to comment
Share on other sites

Elf solaris je ulje za dCi motore sa FAP filterom.

Elf Excellium 5W-40 sam točio prije u Clio 1.6 16V i u Clio RS na početku,događalo mi se kod paljenja auta kad je motor bio vruć da zalupa na trenutak.

Nakon toga sam prešao na Midland Synqron 10W-50 i ta pojava je nestala. To ulje koristim u svim svojim autima već par godina.

Više na www.oel-brack.ch

Link to comment
Share on other sites

Ovo me uvik zanimalo - kad je netko zadovoljan s uljem, a kad ne? :nezna:

Trebas vidjeti kako ti auto radi na pojedinom ulju,da li ga trosi,da li auto dimi,lupka li ista na paljenju dok je malo hladan.Neka ulje jednostavno pocnu se trositi jer izgube svoje svojstvo i kvalitetu nakon određenog broja kilometara (Npr Valvolin 10-40 u mazdi koju sam davno imao pocne se trositi nakon 6500 km)...

Link to comment
Share on other sites

MA nije moguće?! Valvoline koji se prodaje u HR je poznat kao ulje čudnog porijekla i neobičnih svojstava....

Link to comment
Share on other sites

MA nije moguće?! Valvoline koji se prodaje u HR je poznat kao ulje čudnog porijekla i neobičnih svojstava....

:laugh::laugh::laugh: Da,ulijes ga i on odradi generalku na motoru,i miran si narednih brat bratu da ne pretjeram 500.000 km :tup::bigl::laugh:

Link to comment
Share on other sites

U autu imam total full sin.10w40,bil sam danas u trgovini rez.djelova di dr

Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.