Jump to content

Ulje za RS-a


ABAS1

Recommended Posts

  • Replies 96
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Zrmi RS

    17

  • Spex

    11

  • ABAS1

    9

  • Ballistix

    8

Top Posters In This Topic

Posted Images

ma zanima me pošto trenutno imam total 10w40,a i vidim gradacija je niska,al pretpostavljam da se s tim uljem mo

Link to comment
Share on other sites

Kak Hans veli,fino klizi a bogme i rijeđe neg 10w40,u renaultu pak govore da je 5w40 za 16-ventilce tip se čudil dok sam mu reko da imam 10w40,zval sam sam da za cijenu pitam.Mislil sam 0w40 al pošto nemrem neke informacije dobit oko 0w40,tak da nisam ni uzimal a vidim ekipa se vozi na 5w40

@Hans nadam se da nebu i meni nekaj zalupalo na momente dok se motor zagrije :bigl:

neko je govoril da ovaj elf brzo postigne radnu temp,istina ili mit...?

Edited by zvonac
Link to comment
Share on other sites

Za benzince, pa ovo u sredini ja točim u moj traktor :laugh:

Pa neznam sto ti tocis ali ova dva prva su najbolja i preporucena od strane renault koncesionara za sporta.Ovo u sredini je cak i malo skuplje i mislim da cu mozda cak to stavit.Kao jos bolje je i novije od prvoga.Inace za tvoj traktor ide ono zadnje jer je to ulje za dizele sa tip filterom fap ili kako se vec zove :bigl:

Link to comment
Share on other sites

citiram knjizicu odrzavanja:

" Posebni slucajevi:

- Za vozila CLIO III SPORT, MEGANE II RENAULT SPORT i LAGUNA II GT/CELSIUM: upotrebljavajte iskljucivo ulje norme ACEA A3/B4 i stupnja viskoziteta 5W40 (ili 0W40 ovisno o vanjskoj temperaturi)."

:fucka:

A i Twingara je na prvoj stranici napisao da 5W30 nije za RS-a. E sad, jedino ako nije bio za ph1, pa je za ph2, pa opet nije za 197icu :nezna::zubo:

Link to comment
Share on other sites

Ok.Ulit cu onda najbolje ono prvo 5w 40 i miran sam.samo onda ovi u Renaultu ili stvarno neznaju ili je greska na stranici ;)

Link to comment
Share on other sites

Pa neznam sto ti tocis ali ova dva prva su najbolja i preporucena od strane renault koncesionara za sporta.Ovo u sredini je cak i malo skuplje i mislim da cu mozda cak to stavit.Kao jos bolje je i novije od prvoga.Inace za tvoj traktor ide ono zadnje jer je to ulje za dizele sa tip filterom fap ili kako se vec zove :bigl:

Ja nemam FAP filter da me ne guši... :laugh: :laugh: :laugh:

Link to comment
Share on other sites

Zrmi RS, Thank you for your enquiry. The Clio Renaultsport 197 requires ACEA A3/B4 standard 5W40 grade engine oil. Currently ELF are promoting EVOLUTION SXR 5W-40, as the oil they recommend for the engine in the 197. Renault CS

Link to comment
Share on other sites

a kome si to poslao mail?

sigurno u francusku :bigl::tup:

ja sam bez puno filozofije nalila evolution 5W40. sad se brze zagrije, ne znam zasto, ali tako je. mozda bih tu trebala malo pojasnjenje. :nezna:

Edited by spin
Link to comment
Share on other sites

sigurno u francusku :bigl::tup:

ja sam bez puno filozofije nalila evolution 5W40. sad se brze zagrije, ne znam zasto, ali tako je. mozda bih tu trebala malo pojasnjenje. :nezna:

a koje si prije imala?

Link to comment
Share on other sites

sigurno u francusku :bigl::tup:

ja sam bez puno filozofije nalila evolution 5W40. sad se brze zagrije, ne znam zasto, ali tako je. mozda bih tu trebala malo pojasnjenje. :nezna:

Nisam, mozda sam na drugim forumima gdje postoje strucnjaci za odredjena pitanja ;)

Link to comment
Share on other sites

I onda smo opet došli na ono o čemu tupimo već nekoliko stranica, a isto to se mo

Link to comment
Share on other sites

I onda smo opet došli na ono o čemu tupimo već nekoliko stranica, a isto to se mo
Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.