Jump to content

1.6 16v TURBO


Brumen

Recommended Posts

ovako...neznam da li je to isti motor kao kod citroenovog 1.6 110

mislim da nije, ali ako je netko je napravio na tom motoru kompressor i za 12t€ (tako nešto) je digao snagu sa 110 na 247KS...neznam koji to tjuner ako nađem budem vidio...

sigurno će se moć i na renaultovom 1,6 nešto slično...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • twingara

    7

  • Ballistix

    6

  • rollin

    4

  • Brumen

    4

kad bolje razmislim zasto uopce stavljat turbinu i zagorcavat si zivot, sa 1.6 atmo motorom se moze izvuci 200+ ks i zagorcat si ga dokraja, ako to moze LADA koja je prije 3-4 godine radila prototip 1.6 226 KS, mislim da se motor radio u francuskoj..... samo love treba.....

iz atmosferskog motor 1.6 izvući 200+ KS-a :tup:

Edited by Ballistix
Link to comment
Share on other sites

daj pogledaj servisne intervale za to čudo...

daj pogledaj servisne intervale za low cost home made turbo motor podlo

Link to comment
Share on other sites

ajde odi tamo slušaj turbo folk (aka Saša Matić koji ti trenutno svira... fuuuj) i nemoj kakit tu...

osvrt je bio na tvojih nemogućih 200ks... pa di

Edited by twingara
Link to comment
Share on other sites

ajde odi tamo slušaj turbo folk (aka Saša Matić koji ti trenutno svira... fuuuj) i nemoj kakit tu...

osvrt je bio na tvojih nemogućih 200ks... pa di

Edited by Ballistix
Link to comment
Share on other sites

o kakvim ti krajnostima pričaš??

čovjek je htio staviti turbo zato da mu auto bude malo jači, a ne staviti trkaći motor kojem je generalka na par tis. km-a a servis na 700 km-a...

ti si pobrkao lončiće, između cestovnog i trkačeg auta :hey:

A turbo se stavi plug & play, kao da okačiš mirisni borić :nezna:

Nebitno je koliko će dobiti s turbom, nije to tako lako pripasati kako ovdje ispada. Moguće je i staviti turbo i dignuti atmo 1.6 motor na 200 ks, ali za oboje treba puno muke, komplikacije, love i

Link to comment
Share on other sites

Bolje sačekati još neko vrijeme-renault ionako izbacuje 1.6 TCE,133ks...

Već je navedeno da će se prodavati s novim scenicom,a uskoro ulazi i u druge modele.

Nema više 2.0 16v... :hey::hey:

Edited by Soulfly
Link to comment
Share on other sites

10k kuna ti je taman dovoljno za jednu kvalitenu turbinu koja moze izvuci dodatnih 60ks iz tvog motora ;)

Link to comment
Share on other sites

Samo cu ti rec da ce ti motor trajat jako kratko ali ce ic ko blesav dok bude isa...(pod uvjetom da ces na taj motor prišit turbinu) ;)

Link to comment
Share on other sites

Samo cu ti rec da ce ti motor trajat jako kratko ali ce ic ko blesav dok bude isa...(pod uvjetom da ces na taj motor prišit turbinu) ;)

Ako se kvalitetno odradi, zasto bi se to dogodilo?

Link to comment
Share on other sites

Ako se kvalitetno odradi, zasto bi se to dogodilo?

Sad neznam što ti smatraš kvalitetno?

Ja sam nekako skeptičan po tom pitanju,ali vrijeme ce pokazat!

Ima tu puno parametara koje treba ispitat prije nego se stavi turbina,što se nadam da ce kolega i ucinit!

Link to comment
Share on other sites

Sad neznam što ti smatraš kvalitetno?

Ja sam nekako skeptičan po tom pitanju,ali vrijeme ce pokazat!

Ima tu puno parametara koje treba ispitat prije nego se stavi turbina,što se nadam da ce kolega i ucinit!

Hmm... nakon ovoga brijem da cu puknut zadnji RS branik i cijelu granu ali to je samo početak... biti ce još :bigl: !! Za 10000 kn ce biti sasvim dovoljno, vidjet dali ima koja dobra kopija RS branika (jer blody zadnji oriđiđi branik je cca 6000kn sa lakiranjem :doh: ) i ostalo na granu... Mo

Link to comment
Share on other sites

Hmm... nakon ovoga brijem da cu puknut zadnji RS branik i cijelu granu ali to je samo početak... biti ce još :bigl: !! Za 10000 kn ce biti sasvim dovoljno, vidjet dali ima koja dobra kopija RS branika (jer blody zadnji oriđiđi branik je cca 6000kn sa lakiranjem :doh: ) i ostalo na granu... Mo
Link to comment
Share on other sites

štedi pare pa skupi za RS... to što ćeš utući u taj auto, jako će malo značiti nekome tko će ga od tebe kupovati! a 1.6 16v ide respektabilno, da bi išao nešto značajnije, treba puno para... a za te pare već mo
Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.