Jump to content

SYBELE-programabilini ECU-Racing


REVERCHON

Recommended Posts

i jos jedno mozda glupo pitanje (sta cu kad se ne razumijem lol) sta je to KNOCK?

mislim umijem prevesti ali sta se konkretno deshava ?

I Reverchon, ako uzmem ovu opciju od 540 eura ipak cu osjetiti "razliku" i bicu par KS u plusu i sa ovim loshim gorivom?

da sad ja ne pišem nešto iz glave ili nešto što sam i ja našao na netu... radije pročitaj detaljno tu...

engleski ti je dobar koliko sam sku

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 121
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • REVERCHON

    35

  • aCid_cOokiE

    22

  • twingara

    15

  • BALEV

    8

Top Posters In This Topic

Posted Images

citao sam ovo prije neki dan

I jasno mi je o chemu se radi

ali mi nije jasno onaj KNOCK sto ti kazes da se moze pojaviti zbog slabog goriva...da li je opasan ili beznacajan? Da li cu ga CHUTI/osjetiti?

pitam jer vidim ovo

Spark knock can range from inconsequential to completely destructive. :)

Link to comment
Share on other sites

Evo ovako ovo je napisao jedan covijek na jednom od foruma a sobzirom da to odgovara istini da ja sad nepisem sve nanovo i pravim se pametan pa prenosim nadam se da ce ti mnoge stvari biti jasnije oko toga svega a samim time i o KNOCK-u

Oktanska vrijednost goriva

Oktanski broj (ili vrijdnost) goriva je mjera njegovog svojstva da se odupire zapaljenju pod pritiskom.

On govori koliko se gorivo mo

Edited by REVERCHON
Link to comment
Share on other sites

Evo još jedan filmić SYBELE na djelu.

Link to comment
Share on other sites

imam jedno pitanjce....

recimo da se na clia stavi sybele

serijala je 182 k2 i bubam bezveze 200 Nm

a nakon remapa 200 ks i opet bubam bezveze samo primjera radi.. 300 Nm

koja je prednost ovog drugog. Znam da je br

Link to comment
Share on other sites

kao prvo - dobro si LUPIO 100 nm dobitka heheh lol

A kako da ti objasnim torque hm..naci ce se neko pametniji

ali recimo da obicni klio od 200nm moze da vuche prikolicu max brzinom recimo 100 km/h a ovaj sa 300Nm moze da vuche dvije ili tri prikolice tom brzinom

(kako sam ovo loshe rekao hahha)

Link to comment
Share on other sites

kao prvo - dobro si LUPIO 100 nm dobitka heheh lol

A kako da ti objasnim torque hm..naci ce se neko pametniji

ali recimo da obicni klio od 200nm moze da vuche prikolicu max brzinom recimo 100 km/h a ovaj sa 300Nm moze da vuche dvije ili tri prikolice tom brzinom

(kako sam ovo loshe rekao hahha)

ma to sam lupio radi primjera... Da bude vise izra

Link to comment
Share on other sites

difference between torque and horse power

horse power is how fast you hit the wall

torque is how much you move the wall

Link to comment
Share on other sites

Reverchon, evo koji me mail docekao jutros.Ne znam francuski (mozda 10tak rijechi) ali mi ovo ne zvuci dobro.Od technomap-a, nakon sto sam ispunio onaj formular (pravilno) i poslao im

Gain de puissance - NON DISPO

Gain de couple - non dispo

Tarif hors port - non dispo €

Mode op

Edited by aCid_cOokiE
Link to comment
Share on other sites

Reverchon, evo koji me mail docekao jutros.Ne znam francuski (mozda 10tak rijechi) ali mi ovo ne zvuci dobro.Od technomap-a, nakon sto sam ispunio onaj formular (pravilno) i poslao im

Gain de puissance - NON DISPO

Gain de couple - non dispo

Tarif hors port - non dispo €

Mode op

Edited by twingara
Link to comment
Share on other sites

pa eto dobro sam preveo... :)

znaci srushishe mi snove.

Moracu kao svi OSTALI ktr de-cat, itg maxogen i onaj remap sto si mi ti pominjao, ne sjecam se kako se zove lik :plazi:

Link to comment
Share on other sites

pa eto dobro sam preveo... :)

znaci srushishe mi snove.

Moracu kao svi OSTALI ktr de-cat, itg maxogen i onaj remap sto si mi ti pominjao, ne sjecam se kako se zove lik :plazi:

kad tibor bude imao mapu za tvoj auto... ja ti to odradim ako budeš još zainteresiran ;)

Link to comment
Share on other sites

Gain de puissance - NON DISPO - nije dostupno

Gain de couple - non dispo

Tarif hors port - non dispo €

Mode op

Edited by REVERCHON
Link to comment
Share on other sites

meni niko nije obecao..

ali ljudi su radili before i after na dyno i dobili su chini mi se 8 ili 9 ks na max rpm i nekih 10 do 15nm u svim obrtajima.

Tako da je MOGUCE. Sad je li to sigurno za motor i oce li ga oshtetit ne znam, just saying what I read and what I saw :)

Link to comment
Share on other sites

Nitko nije rekao da nije moguce jos stogod izvuc ali mislim da svatko tko se upusti u to mora biti svijestan da ipak radi na vlastitu odgovornost a ne da kasnije napada covijeka koji je prihvatio ici u takav rizik

i koj je izvukao nakon Renaulta jos 10-ak ks

Neki ljude prihvate neki ne i to je stvar politike firme i odluke vlasnika,ja sam samo rekao svoje misljenje i osobni stav.

Edited by REVERCHON
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Tek sam sada pročitao cijeli thread - odlično štivo za čitanje ujutro uz kavicu :hail::dobroje: ...ali, da postavim pitanje:

Znači ako je Technomap odlučio ne prodavati remap za 197 zato jer smatra da prelazi neke tvorničke tolerancije, koliko se onda meni isplati uzimati ispušni sistem i usis, ako mi nije preporučljivo remapirati ECU?

Vidim da su neki ljudi remapirali 197 kod Tibora, SKN ima mape,...

Iz potonjeg teksta dalo bi se zaključiti da je Technomap jako ozbiljna firma i ako se oni nisu "osudili" dati remap na "prodaju", onda mi sve ovo gore navedeno "pada u vodu". Sada me zanima ako mi itko mo

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

A ja mislio ici kod Tibora...pa zar je tako mali dobitak tako jako stetan???

I nije mi jasni jer frend OS 300 je chipo kod Tibora 182-ojku i dobio skoro 10 tak konja i manju potrosnju.Na satu ima 70 000 skoro i nista :nezna: :nezna:

Mislim nije mi jasno to chipanje uopce jer ispada da definitivno steti

Link to comment
Share on other sites

raptor covjece, ti mijenjas misljenja kao ja charape (i chesce od toga hahah)

Pa nije tehnomap izmislio svijet.

Moze da se cipuje auto - nije stetno.

Stavi izduv, stavi turbo, chipuj, radi sta hoces - ako se dobro napravi nije stetno.

Link to comment
Share on other sites

Naravno da auo mozete da cipujete kako god zelite i gdje zelite-to je vasa osobna stvar

Kada govorimo o Technomapu i njihovoj ponudi onda nema ponude za jurkanje po gradu ili za krug zasebno jednostavno Technomap kao uski suradnik Renault sporta i mozemo rec ovlasteni tjuner za RS van ponude RS zna gje je granica sigurnosti i preko toga nezele ici i u skladu sa time i rade ponude za svakodnevno trziste a kada se ide na tjuniranje za RACE onda se opet koriste druge komponente motra i samim time i granica loma i izdrzljivost na tom takvom motoru se poice gore.

Ak si vec citao topic uz kavicu od pocetka onda si sigurno i procitao da Tech-map nije dao ponudu za 197 jednostavno zato sta je vec RS izvukao gotovo maximum iz tog motora a da taj maximum zadovoljava zahtijeve RENAULTA za potpuno siguran rad rad tog motora a samm time i aplikacuju konstruktorskih garancija za taj motor.

Jedan primjer samo:Nedavno se na Grobniku razletio jedan motor od 197-ce -CUP.A mozda samo nekolicina ljudi doista zna i zasto a jedno je sigurno granica sigurnosti za motor cup-PREDJENA.

Link to comment
Share on other sites

Naravno da auo mozete da cipujete kako god zelite i gdje zelite-to je vasa osobna stvar

Kada govorimo o Technomapu i njihovoj ponudi onda nema ponude za jurkanje po gradu ili za krug zasebno jednostavno Technomap kao uski suradnik Renault sporta i mozemo rec ovlasteni tjuner za RS van ponude RS zna gje je granica sigurnosti i preko toga nezele ici i u skladu sa time i rade ponude za svakodnevno trziste a kada se ide na tjuniranje za RACE onda se opet koriste druge komponente motra i samim time i granica loma i izdrzljivost na tom takvom motoru se poice gore.

Ak si vec citao topic uz kavicu od pocetka onda si sigurno i procitao da Tech-map nije dao ponudu za 197 jednostavno zato sta je vec RS izvukao gotovo maximum iz tog motora a da taj maximum zadovoljava zahtijeve RENAULTA za potpuno siguran rad rad tog motora a samm time i aplikacuju konstruktorskih garancija za taj motor.

Jedan primjer samo:Nedavno se na Grobniku razletio jedan motor od 197-ce -CUP.A mozda samo nekolicina ljudi doista zna i zasto a jedno je sigurno granica sigurnosti za motor cup-PREDJENA.

Kaj se nije rasipao zbog uljne pumpe?

Link to comment
Share on other sites

hoce reverchon da nam utjera strah u kosti ;)

Ma ja bi ga sad iz dišpeta(inata) diga na 230 konja,i spičio turbo bez modigikacija :D

Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.