Jump to content

Što Vam Se Ne Sviđa Na Renaultu


Grunf

Recommended Posts

Newbie...nije problem u autu nego mislim da je došlo vrijeme da odeš stepenicu prema gore, prerastao si ovog 1.2 16v...npr. neki Clio II 1.6 16v Dynamique...to bi bila mjera.

;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 355
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • newbie

    25

  • frenchkey

    21

  • ! mario !

    13

  • Sin&sha

    11

Top Posters In This Topic

Posted Images

Meni bi vise pasalo da je malo krace ili da ranije razvija vise momenta

RS vec ima kratke omjere. Stari RS ph1 treca na 8000rpm je 170km/h ;)

Link to comment
Share on other sites

On je stvarno vec dosta tvrd i po meni ima odlican ovjes. Sve tvrđe bi bilo odbijanje od ceste po neravninama.

Nizi? Parking na rinzol i sl. zaboravi tako da je ovako kako je odlicno.

Ma ja sam mislio na starog sporta...172/182 bez onih cup paketa. Kao serijski su prilično visoki i mekani...onako, da je tvornički dolazio 2-2.5 centa ni

Link to comment
Share on other sites

Ma ja sam mislio na starog sporta...172/182 bez onih cup paketa. Kao serijski su prilično visoki i mekani...onako, da je tvornički dolazio 2-2.5 centa ni
Link to comment
Share on other sites

Za starog RS-a mislim da je 182 Cup najbolji sto se tice performansi dok je ph1 i dalje najbrutalniji sto se tice RS familije.

E takav kakav je 182 s cup podvozjem su svi trebali biti. A za phase1 se sla

Link to comment
Share on other sites

Newbie...nije problem u autu nego mislim da je došlo vrijeme da odeš stepenicu prema gore, prerastao si ovog 1.2 16v...npr. neki Clio II 1.6 16v Dynamique...to bi bila mjera.

;)

e stari moj, vrlo rado, ali to nece biti tako skoro.. zapeo sam ja na ovih 75ks jos dugo... al neka, ak vec nece ic po ravnom, slozit cu ovjes kak se spada ....

Link to comment
Share on other sites

1. škripanje vozačevog sica (valjda ce mi to zamijeniti pod garancijom)

2. trešnja auta u leru (nosači?)

ima toga jos ali uglavnom sve vec navedeno, ovjes, cvrckovi po kabini...

Link to comment
Share on other sites

Clio Storia 1.2 16v

Nekada..sve češće u zadnje vrijeme,auto trza kad se kreće,vjerojatno korpa..koju u servisu nisu htjeil zamijeniti pod garancijom

U zadnje vrijeme počeo i da trza prilikom ubrzavanja(ali ovo se da popravit,pretpostavljam)

Onda cvrčci u kabini..ali jaaaako jako rijetko

I klima uređaj(valjda je to tako normalno,budući da se ne radi o klimi u Laguni,već u malenom Cliju?),kada ljeti po najvećim vrućinama uključim do kraja na 4(ručna),ona ohladi da bude ugodno u autu,ali ne onako da baš bude fino,pomalo hladno,reklo bi se.

I ono što su neki već pisali,preglasan zvuk daljinskog centralnog.

Kao što vidite,manje više sve sitnice..svaki ih auto ima.

Uglavnom,sa autom smo prezadovoljni,i definitivno da u toj klasi nema boljeg auta(vozio sam i Corse,206-ice,Pola,Ibize...),definitivno nule u usporedbi s Cliom..počevši od motora,voznih svojstava,performasni,udobnosti,ovjes,ma sve..sve..

Link to comment
Share on other sites

Posto vozim Renault, dobar je za te pare. Jedino me smeta skripanje i takve sitnice..

Link to comment
Share on other sites

O Meganeu II sam vec sve rekao, a za ovo o cemu vi sada pisete su me neki "Renault fanovi" popljuvali...ocito je sada sazrijelo vrijeme da pisemo i o negativnostima, a ja sam onda ocito malo bio uranio za neke. :frajer:

Sto se Scenica tice, nevjerojatno, ali bas me nista ne zivcira...izrada za Renault zacudjujuce dobra, nista jos ne klepece, samo jedan problem u jamstvu uspjesno rijesen...taj auto inace odise nekom pozitivom koju kod Meganea recimo nisam osjetio...sve u svemu cista 5-ca za sada. :dobroje:

Link to comment
Share on other sites

Zajednički problemi na twingu 1 i scenicu 2 obadva kupljena nova:

1. plastika cvrči i užasno loša završna obrada (valjda je rade u HR I SLO)

2. kompresori klime ruže jednostavno su preglasni (benzinci)

Neću pisat dalje o scenicu jel me čeka obilazak servisa pod garancijom pa ćemo onda vidjeti dalje.

Edited by Guest
Link to comment
Share on other sites

Clio 3 2006 godiste,presao 33.000km

1.Vozacevo sediste skripucka ali to samo kada sedam u njega,tokom voznje sve je u redu tako da mi to zapravo i ne smeta :zubo:

2.Voleo bih da je oslanjanje tj. ovjes malo meksi ali to je opet stvar ukusa,ja ipak vise volim malo udobnosti od brzog prolaska kroz krivine.

3.Tu i tamo nesto skripucne (samo kada je hladno) ..ali ni to mi ne smeta jer s obzirom kakvi su kod nas putevi,auto je sasvim lepo utegnut.Mislim da bi i svaki VW i Audi ponekad pustio "glas" na nasim putevima,zato me ta zaista samo povremena pojava uopste ne dotice. :laugh:

4.Menjac je dobar,jedino mi smeta pomalo plastican osecaj dok se ne zagreje ulje u menjacu tokom hladnih dana,ali posle par minuta voznje sve je ok.

Dosta vas je reklo da je kod Renault-a najbolji odnos ulozeno-dobijeno i ja zaista stojim iza toga.Ni jednog momenta nisam zazalio sto sam kupio moj prvi Renault i imam nameru da mi i sledeci auto bude iz ove kuce!Od 1 do 5,ja bih svoj auto ocenio sa 5-..malo mu fali do savrsenstva za mene. :hey:

Link to comment
Share on other sites

2all

-prodajte svoje lemberije i kupite

Grand Scenic II

;)

-da me tko nebi morebiti pogrešno sku

Link to comment
Share on other sites

Clio: zivcira me skripanje prozora kad se pomicu, vozacki sic se puno teze mice napred nazad od suvozackog, ujutro mu treba dosta da se ugrije. Drugih primjedbi nemam, sve u svemu zadovoljan.

Megane: takoder skripe prozori, ujutro prilicno trese hladan, radio nekad zna poludit sam od sebe , pa pocne pojacavat ,inace ostalim zadovoljan.

:hey:

Edited by bubi
Link to comment
Share on other sites

Ovo mi je super, malo nas smetaju neke sitnice, ali je to Renaultu lako i oprostiti jel su auti ukupno gledano omjer ulo

Link to comment
Share on other sites

glupo je uopče pričat jel renault valja ili ne, dal ga se isplati imat ili ne

i ovdje se o tome uopče ne radi nego čisto o nekim stvarima koje svakog od nas

Link to comment
Share on other sites

Megane 1, phase II:

1. onaj zvuk prilikom otključavanja, zašto je tako glasan!?

2. hod rucice mjenjaca

3. slab ventilator kabine

4. krovne lajsne se vremenom izvitopere

5. klepetavi zvuk iz katalizatora ili prvog lonca kad krećem s malo gasa

6. ...ne mogu se sjetit

dobar topic, samo nemojte pisat npr. nemo

Link to comment
Share on other sites

kolega, slabo mi čitate postove. :plazi:;)

Evo sad sam malo nabrzinu preletio i nisam nasao nikakve tragove nezadovoljstva sa Scenicom. :bigl:

Link to comment
Share on other sites

Evo sad sam malo nabrzinu preletio i nisam nasao nikakve tragove nezadovoljstva sa Scenicom. :bigl:

evo meni stari mjenja scenic... uzet ce koleosa... u zadnje vrijeme nije zadovoljan autom... vec nakon dvi godine pocela se unutrasnjost vidno trositi... prozori skripe i siber na krovu se ne da otvoriti... nesto nije bilo u redu ni sa kompresorom klime...

no ono sta ga je odusevilo je da auto odlicno drzi cijenu....:)

Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.