Jump to content

Izrada Karbonskog Difuzora Za Cs 197


Raptor6767

Recommended Posts

E sad mozda sam ja priglup ili neznam bas te vase pojmove ali kaj vam to je karbonski difuzor jel imate kakvu sliku toga ili tak nesto?

ispricavam se ali ja nevidim kaj bi to bilo nekaj oko usisa je ali ja nemogu dokucit kaj tocno.

Molim da me netko prosvijetli malo.

Stra

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 130
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Zrmi RS

    27

  • BALEV

    13

  • Rudy_

    12

  • brbo

    10

Top Posters In This Topic

Posted Images

A ja mislio na nekakav difuzor na usisu motorai tak nesto pa zato nisam skopcao.Hvala ispricavam se ali eto sad sam prosvijetljen i znamvise.Sori ali meni je tjuning karoserijae potpuno nevazna komponenta pa nisam ni poislioo da bi to moglo biti dio karoserije.

Hvala Bali!

Link to comment
Share on other sites

A ja mislio na nekakav difuzor na usisu motorai tak nesto pa zato nisam skopcao.Hvala ispricavam se ali eto sad sam prosvijetljen i znamvise.Sori ali meni je tjuning karoserijae potpuno nevazna komponenta pa nisam ni poislioo da bi to moglo biti dio karoserije.

Hvala Bali!

Tuning karoserije moze svasta znaciti ali ni ja ovo ne smatram pod tuning karoserije. A da je nevazna komponenta pa i nije jer masa vozila puno znaci, tako da izrada pojedinih dijelova od karbona i sl. materijala nije bezveze stvar tj. moze puno doprinjeti na performansama vozila, a to sigurno i sam znas ;)

Link to comment
Share on other sites

Slazem se potpuno sa tobom a pogotovo na r3 gdje je masa veliki problem osim toga r3 je prvi seriski auto sa takvim dijelom na sebi u seriji koji je direktno izvucen iz race i ovdje ima veliku ulogu potiska straznje osovine nemoj misliti da nemislim na takve detalje jednostavno sam smetnuo sa uma a ovaj difuzor na r3 najmanje je pitanje estetike a kad vec je ako mozemo ukrast koju kilu na tom inace nazalost preteskom autu tim bolje mada cijena za to je povisoka.

Najmanji problem je povecat snagu za nekih 10-15 posto a nakon toga na svakom autu imamo barem 50 sitnica za doradit i na svakoj dobijemo po 1/2 ks ali na kraju to znaci ipak 25 ks. to je moja filozofija oduvijek i ovdje se slazem sa tobom ako je u tom cilju.

Link to comment
Share on other sites

Meni je interesantna ideja napraviti nešto slično na RSu II.

Skratiti srednji dio na zadnjem braniku nešto slično kao kod Lumine ( ovdje nije bilo dovršeno )

post-1293-1226950402_thumb.jpg

Mislim da bi se dobilo nešto sa time po pitanju smanjenja otpora zraka

Link to comment
Share on other sites

Mislim da bi se dobilo nešto sa time po pitanju smanjenja otpora zraka

To ces dobiti jedino ako izrezes sredisnji dio straznjeg branika.. jer kad bi isao raditi difuzor smetao bi ti onaj komad karoserije gdje ide rezervna guma. Mislim ako zelis kvalitetan posao makar to ne treba ici raditi na RS2. Ako bas hoces manj orpor onda ovako kako sam rekao ili skines branik kao ja :bigl:

Link to comment
Share on other sites

To ces dobiti jedino ako izrezes sredisnji dio straznjeg branika.. jer kad bi isao raditi difuzor smetao bi ti onaj komad karoserije gdje ide rezervna guma. Mislim ako zelis kvalitetan posao makar to ne treba ici raditi na RS2. Ako bas hoces manj orpor onda ovako kako sam rekao ili skines branik kao ja :bigl:

To je samo ideja, realizacija je nešto drugo. Znam da je ziher br

Link to comment
Share on other sites

Brljao sam malo po forumima i nasao ovo,klapa sa clio rs foruma su nasli nekog tipa u svicarskoj i napravili group buy za 10 komada od pravog carbona ali svejedno kostalo ih je 640 eura komad,sto je malo i prevec po mojoj procijeni i na kraju su dobili ovo.

post-6424-1226951900_thumb.jpg

Pokusat cu kontaktirat jednog od clanova da vidim jel ta cijena stogod opala znacajnije.

Link to comment
Share on other sites

Za difuzor jos nemam cijenu.Jos mu nisam ni poslao jer mi nisu stavili novi a ovaj moj stari je ko nov sada.Saljem mu valjda ovaj tjedan.MOzda bi mi Balev mogao pomoci oko toga?????a Balev???

kad napravi tj kad vidimo kako ce izgledat probni tj kad on uzivo vidi skinuti difuzor e onda mozemo pregovarat;)

Link to comment
Share on other sites

Za difuzor jos nemam cijenu.Jos mu nisam ni poslao jer mi nisu stavili novi a ovaj moj stari je ko nov sada.Saljem mu valjda ovaj tjedan.MOzda bi mi Balev mogao pomoci oko toga?????a Balev???

kad napravi tj kad vidimo kako ce izgledat probni tj kad on uzivo vidi skinuti difuzor e onda mozemo pregovarat;)

Ako treba dostava za zagreb, nema problema!! Javi se na pm.

Link to comment
Share on other sites

Brljao sam malo po forumima i nasao ovo,klapa sa clio rs foruma su nasli nekog tipa u svicarskoj i napravili group buy za 10 komada od pravog carbona ali svejedno kostalo ih je 640 eura komad,sto je malo i prevec po mojoj procijeni i na kraju su dobili ovo.

post-6424-1226951900_thumb.jpg

Pokusat cu kontaktirat jednog od clanova da vidim jel ta cijena stogod opala znacajnije.

u ajd mi daj link gdje si to nasao????treba mi za ovog decka

Link to comment
Share on other sites

Brljao sam malo po forumima i nasao ovo,klapa sa clio rs foruma su nasli nekog tipa u svicarskoj i napravili group buy za 10 komada od pravog carbona ali svejedno kostalo ih je 640 eura komad,sto je malo i prevec po mojoj procijeni i na kraju su dobili ovo.

post-6424-1226951900_thumb.jpg

Pokusat cu kontaktirat jednog od clanova da vidim jel ta cijena stogod opala znacajnije.

2995 kn je novi difuzor ali ovaj ko da je od zlata i nepada mi napamet davati takve novce za to, koliko god dobro bilo, a vidim da je ovo savrseno ispalo, cak mi se cini, neznam, ko da je presvuceno jer su linije svega i svakog detalja savrsene, koliko se bar po slici vidi

Link to comment
Share on other sites

2995 kn je novi difuzor ali ovaj ko da je od zlata i nepada mi napamet davati takve novce za to, koliko god dobro bilo, a vidim da je ovo savrseno ispalo, cak mi se cini, neznam, ko da je presvuceno jer su linije svega i svakog detalja savrsene, koliko se bar po slici vidi

3000 kn difuzor??? lijepo izgleda al ne bas tolko :-)

Link to comment
Share on other sites

difuzor od carbona je samo sminka nista vise.. jel difuzor sam po sebi je lagan jakooo...

vise bi bilo koristi da se naprvi hauba od carbona.......

Link to comment
Share on other sites

difuzor od carbona je samo sminka nista vise.. jel difuzor sam po sebi je lagan jakooo...

vise bi bilo koristi da se naprvi hauba od carbona.......

Istina, ali imam neki osjećaj da neće biti ništa od sveg ovog... :doh:

Link to comment
Share on other sites

3000 kn difuzor??? lijepo izgleda al ne bas tolko :-)

3000kn je difuzor koji je na tvom autu, a ne ovaj od karbona.serijski znaci ;)

Link to comment
Share on other sites

3000kn je difuzor koji je na tvom autu, a ne ovaj od karbona.serijski znaci ;)

aha. to je to kad citam zbrda zdola. hehe. ak bu ovaj do 500 kn uzimam. lol

Link to comment
Share on other sites

aha. to je to kad citam zbrda zdola. hehe. ak bu ovaj do 500 kn uzimam. lol

ti mora da se salis.....

Link to comment
Share on other sites

vise bi bilo koristi da se naprvi hauba od carbona.......

Isto bi bila samo sminka jer je hauba na 197 super lagana..

Link to comment
Share on other sites

aha. to je to kad citam zbrda zdola. hehe. ak bu ovaj do 500 kn uzimam. lol

Sprdanje i svoje gluposti ostavi za sebe jer ovako glupi komentari nikoga ne zanimaju.

Link to comment
Share on other sites

ovak

dva poklopca za retrovizore od karbona kostaju 500kn

difuzor sumnjam da ce biti ispod 2000kn, a i to je neka ludo minimalna cijena :hey:

Link to comment
Share on other sites

Isto bi bila samo sminka jer je hauba na 197 super lagana..

kliu trebaju karbonska vrata hahah i da se izvade zvucnici :)

vrata su teska kao na nekoj staroj bmw sedmici

Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.