Jump to content

1.4 TCe 130 iskustva


Guest

Recommended Posts

Posto mi sredinom ovog tjedna dolazi NOVI RENAULT MEGANE GRANDTOUR sa 1.4 TCe 130 motorom zanimaju me iskustva clanova koji vec imaju megana ili Scenic sa ovakvim motorom (prvenstveno potrosnja koja bi trebala prema manualu biti nesto manja od 1.6 benzinca)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 92
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • DU-roller

    7

  • Dule

    5

  • Med0

    5

  • Ivan1902

    4

Ovi novi turbo benzinci mi se sve više sviđaju...baš me zanima kakvi su u praksi.. :hey:

Link to comment
Share on other sites

bio je negdje jedan test, Scenic s tim motorom... I bio je jako žedan. Teško ispod 10 l/100 km... Ali, vjerojatno nisu baš ni pazili na potrošnju.

Link to comment
Share on other sites

bio je negdje jedan test, Scenic s tim motorom... I bio je jako žedan. Teško ispod 10 l/100 km... Ali, vjerojatno nisu baš ni pazili na potrošnju.

Nadam se da ce biti ipak nesto manje :(

Link to comment
Share on other sites

pricat cu sa svojim iskustvom, iako u igri nije 1.4 nego 2.0T

takav auto treba nauciti voziti stedljivo, odnosno može trošiti razumno, a može i više od deklariranog

ovi maher koji testiraju aute izvuku maksimum i taj podatak o potrosnji nije relevantan jer imaju auto tjedan dana i obično se cijela redakcija iživljava tih tjedan dana na autu

s obzirom da je meni u 2.0T potrosnja ispod 10l, sumnjam da se normalnom voznjom može 1.4TCe može navrtiti na toliko, sdruge strane apsolutno sam siguran da troši i 11-12l ako ga se ganja po gradu od semafora do semafora

Link to comment
Share on other sites

pricat cu sa svojim iskustvom, iako u igri nije 1.4 nego 2.0T

takav auto treba nauciti voziti stedljivo, odnosno može trošiti razumno, a može i više od deklariranog

ovi maher koji testiraju aute izvuku maksimum i taj podatak o potrosnji nije relevantan jer imaju auto tjedan dana i obično se cijela redakcija iživljava tih tjedan dana na autu

s obzirom da je meni u 2.0T potrosnja ispod 10l, sumnjam da se normalnom voznjom može 1.4TCe može navrtiti na toliko, sdruge strane apsolutno sam siguran da troši i 11-12l ako ga se ganja po gradu od semafora do semafora

..i meni nekako zdrava logika govori da nekakvom "normalnom" voznjom nebi nikako trebao iznad 10l , iako kad sam isao na probnu voznju nije se spustao ispod 12l ;) ali to definitivno nije bila "normalna" voznja jer su me zanimale neke druge karakteristike auta.

Prema specificiranoj potrosnji tce bi trebao trositi nesto manje od obicnog bemzinca pa bi analogno tome 1.6 trebao trositi i vise pd 10l u sto cisto sumnjam.

Nadam se da ce se neko javiti sa info iz prve ruke.

Link to comment
Share on other sites

Posto mi sredinom ovog tjedna dolazi NOVI RENAULT MEGANE GRANDTOUR sa 1.4 TCe 130 motorom zanimaju me iskustva clanova koji vec imaju megana ili Scenic sa ovakvim motorom (prvenstveno potrosnja koja bi trebala prema manualu biti nesto manja od 1.6 benzinca)

i daj obavezno neke slike kad dodje; meni je grandtour najljepsa verzija novog meganea..

Link to comment
Share on other sites

i daj obavezno neke slike kad dodje; meni je grandtour najljepsa verzija novog meganea..

Ma naravno da cu stavit slike ,a kad se malo "izgustam" kratak review...

Link to comment
Share on other sites

..i meni nekako zdrava logika govori da nekakvom "normalnom" voznjom nebi nikako trebao iznad 10l , iako kad sam isao na probnu voznju nije se spustao ispod 12l ;) ali to definitivno nije bila "normalna" voznja jer su me zanimale neke druge karakteristike auta.

Prema specificiranoj potrosnji tce bi trebao trositi nesto manje od obicnog bemzinca pa bi analogno tome 1.6 trebao trositi i vise pd 10l u sto cisto sumnjam.

Nadam se da ce se neko javiti sa info iz prve ruke.

Laganini vožnja po gradu 8-8,5L po 100km. Sa klimom gradska 10L. Otvorena nevjerovatnih 5,5L po 100km!! :oo: (brzina 90km/h, 5 brzina)

Link to comment
Share on other sites

Laganini vožnja po gradu 8-8,5L po 100km. Sa klimom gradska 10L. Otvorena nevjerovatnih 5,5L po 100km!! :oo: (brzina 90km/h, 5 brzina)

Ovo se odnosi na 1.6 16v motor? Ako sam u pravu nekom analogijom 1.4 tce bi trebao trositi do pola litre manje?

Link to comment
Share on other sites

Ovo se odnosi na 1.6 16v motor? Ako sam u pravu nekom analogijom 1.4 tce bi trebao trositi do pola litre manje?

Da to je za 1.6 16v 113ks. Eh da bar naprave 1.6 TCE sa 150ks :roll:

Link to comment
Share on other sites

ma da ne bi imali motore po deci razlike 1.4, 1.5, 1.6....

ima 1.4TCe 130KS i sljedeci je 2.0TCe 180KS, kome ne paše taj nek kupi Škodu ;)

Link to comment
Share on other sites

Ma svaki auto troši! Bitno je da opravdava svoju potrošnju!

Ms to je istina ,ali mene cisto zanima dok ne dodje "makina" kolika je stvarna potrosnja ovog motora i da li stvarno trosi manje od 1.6 16v ... cist onako da se o necem razmislja dok se nestrpljivo ceka... ;)

U biti malo mi je iskreno previse gutao na probnoj voznji pa...

Link to comment
Share on other sites

pije onoliko koliko bi pio auto te snage....dobro, koji dec manje....

Link to comment
Share on other sites

Moj Twingo 1.2 TCE guta preko 10 litara, a motor sigurno ne opravdava tu potrošnju. Nisam baš oduševljen modernim turbo motorima, barem ne TCE. Žalosno je da Twingo troši skoro kao naš Grand Scenic 2.0T, a Scenic je raketa u odnosu na Twinga. Možda s mojim motorom nešto ne valja, ne znam...

BTW, 206 1.6 16V je trošio 8-9l moje vožnje, a daleko je brži od Twinga, i teži 170Kg...

Edited by Brucci
Link to comment
Share on other sites

vjecita zabulda kad su u pitanju manje kubikaze je da one manje trose, koliko sam uspio shvatiti-samo slabije idu, a trose uh.....Radi ilustracije-ista relacija, ista brzina, ja vozim, Megan sa svojih 150ks potrosi 0,5l manje od R5 sa 60ks koja utrosi 8-9l plina.....

Link to comment
Share on other sites

Moj Twingo 1.2 TCE guta preko 10 litara, a motor sigurno ne opravdava tu potrošnju. Nisam baš oduševljen modernim turbo motorima, barem ne TCE. Žalosno je da Twingo troši skoro kao naš Grand Scenic 2.0T, a Scenic je raketa u odnosu na Twinga. Možda s mojim motorom nešto ne valja, ne znam...

BTW, 206 1.6 16V je trošio 8-9l moje vožnje, a daleko je brži od Twinga, i teži 170Kg...

Twingo 1.2 TCE preko 10l :ljut: pa jel ovo sala, ako nije.....

Link to comment
Share on other sites

Moj Twingo 1.2 TCE guta preko 10 litara, a motor sigurno ne opravdava tu potrošnju. Nisam baš oduševljen modernim turbo motorima, barem ne TCE. Žalosno je da Twingo troši skoro kao naš Grand Scenic 2.0T, a Scenic je raketa u odnosu na Twinga. Možda s mojim motorom nešto ne valja, ne znam...

BTW, 206 1.6 16V je trošio 8-9l moje vožnje, a daleko je brži od Twinga, i teži 170Kg...

vi kada ne znate voziti... turbo ti omogucava da auto i u nizim okretajima dobro vuce da ne moras ga kao atmosferca dizat preko 3000 okretaja da bi osjecao da auto ide... ako ti taj turbak i dalje dizes preko 3000 okretaja naravno da ce ti trositi...

imam u firmi taj 1.2 tce motor pa znam o cemu pricam...

Link to comment
Share on other sites

Moj Twingo 1.2 TCE guta preko 10 litara, a motor sigurno ne opravdava tu potrošnju. Nisam baš oduševljen modernim turbo motorima, barem ne TCE. Žalosno je da Twingo troši skoro kao naš Grand Scenic 2.0T, a Scenic je raketa u odnosu na Twinga. Možda s mojim motorom nešto ne valja, ne znam...

BTW, 206 1.6 16V je trošio 8-9l moje vožnje, a daleko je brži od Twinga, i teži 170Kg...

Očito baš nemaš sluha za nisku potrošnju.

Meni Clio TCE, koji je teži skoro 200 kg troši između 5 i 7 litara. Može ga se solidno brzo voziti na vrlo malim obrtajima, pa je zato potrošnja tako mala.

Link to comment
Share on other sites

Očito baš nemaš sluha za nisku potrošnju.

Meni Clio TCE, koji je teži skoro 200 kg troši između 5 i 7 litara. Može ga se solidno brzo voziti na vrlo malim obrtajima, pa je zato potrošnja tako mala.

E to meni vec izgleda realnije (ovih 7 litara).

Link to comment
Share on other sites

Twingo 1.2 TCE preko 10l :ljut: pa jel ovo sala, ako nije.....

Saša iz auto kuće Univerzal Bigrad je registriran na forumu pod nikom "123univerzal" a ima već mjesec dana Megana III GT sa tim motorom pa ga nazovi na tel 023 / 383 - 972 i pitaj, on će ti biti najbolji orjentir.

Možeš se slobodno pozvati na mene, da sam te ja uputio, Danijel iz Mehanizacije Zadar.

Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.