Jump to content

Damping materijal


M4rk0

Recommended Posts

  • Replies 214
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Zrmi RS

    58

  • Rain

    21

  • Raptor6767

    16

  • M4rk0

    12

Top Posters In This Topic

Posted Images

Kad saznas molim te javi u ovaj thread jer i meni treba. Ne zbog dB vec cisto za zvucnu izolaciju.

Link to comment
Share on other sites

ja stavil dynamat i odlican je... nije opce bil jeftin... sad bi stavil nes jeftinije :D... tak da cekam i ja vase prijedloge :)

Link to comment
Share on other sites

soudaband je odličan...

znam ja di ima , oko 170-200kn je rola... napišem broj i adresu kad nađem :dobroje:

Link to comment
Share on other sites

Rola je koliko kvadrata? 2? 2.5?

Link to comment
Share on other sites

i lijepi se s kim/čim :D...?

s industrijskim fenom il kak vec? neda mi se po cicama opet... pa ak se kome da, more dodat fino malo detaljnije :bigl:

Link to comment
Share on other sites

10m dužine a širine su razne mislim od nekih 7.5cm do nekih 20ak cm

lijepi se bez fena, ako je toplo vrijeme...ako je hladnije onda malo griješ

Link to comment
Share on other sites

saudaband je govno, al za polovično rješenje može poslužit, a nije preskup

Link to comment
Share on other sites

Ja sam telac ipo šta se tiče tih traka i tog ali me zanima dal se može to stavit na unutarnju stranu haube jer nemam nikakvu izolaciju za motor pa da mi to ubije malo buku i jel to može trpit temperaturu od motora... nemogu nabavit original negdi onu izolaciju na haubi pa bi onda to kupia i zalipija+ učvrstija sa žabicama ... jel to dobro rješenje ili da nešto drugo stavim...pomozite :hey:

Jel ovo valja za to šta meni triba?

http://cgi.ebay.com/DYNAMAT-CAR-THERMAL-HOOD-LINER-SOUND-DAMPING-11905-NEW_W0QQitemZ400100604473QQcmdZViewItemQQptZLH_DefaultDomain_0?hash=item5d27daba39

Link to comment
Share on other sites

saudaband je govno, al za polovično rješenje može poslužit, a nije preskup

objasni??

jer znam ljude koji su dampali auto s njim i išli na natjecanja i pokupili nagrade...

da bude pošteno trebalo bi par slojeva..al da je govno to nemožeš reći :tup:

jedan sloj kad se stavi osjeti se jebena razlika več

Link to comment
Share on other sites

Ja sam telac ipo šta se tiče tih traka i tog ali me zanima dal se može to stavit na unutarnju stranu haube jer nemam nikakvu izolaciju za motor pa da mi to ubije malo buku i jel to može trpit temperaturu od motora... nemogu nabavit original negdi onu izolaciju na haubi pa bi onda to kupia i zalipija+ učvrstija sa žabicama ... jel to dobro rješenje ili da nešto drugo stavim...pomozite wave.gif

Jel ovo valja za to šta meni triba?

http://cgi.ebay.com/...=item5d27daba39

Pa zasto ne kupis ovaj soundband pa ako shvatis da to bas nije to mozes ga oblijepit samoljepivom aluminijskom trakom 1icon_nixweissA.gif

Link to comment
Share on other sites

Pa mogu kupit bilo šta, nisam u tom điru šta se tiče tih folija i toga i neznam di ima kupit te jeftinije...meni treba nešto da izoliram haubu jer tvornički izolator se raspa i nema ga više...eto samo mi zato triba ta traka...

Link to comment
Share on other sites

Evo izgleda da ćemo i mi u dućanu držat Dynamat. Cijene nisu popularne :nezna:

Link to comment
Share on other sites

Evo izgleda da ćemo i mi u dućanu držat Dynamat. Cijene nisu popularne 1icon_nixweissA.gif

Ovaj link koji sam ja dao gore uopce nije toliko skup ako se malo bolje pogleda... Jest da kosta 1600kn ali na kutiji pise da ima 36m2 tako da to nije uopce skupo 1icon_nixweissA.gif

To je dosta i za autobus dobroje.gif

Edited by Ivan1902
Link to comment
Share on other sites

:dobroje: Ajde javi kad to počmete držat...
Link to comment
Share on other sites

10m dužine a širine su razne mislim od nekih 7.5cm do nekih 20ak cm

lijepi se bez fena, ako je toplo vrijeme...ako je hladnije onda malo griješ

Mozes kao ja potrositi 20ak upaljaca :zubo:

Link to comment
Share on other sites

objasni??

jer znam ljude koji su dampali auto s njim i išli na natjecanja i pokupili nagrade...

da bude pošteno trebalo bi par slojeva..al da je govno to nemožeš reći :tup:

jedan sloj kad se stavi osjeti se jebena razlika več

kakve veze imaju nagrade i natjecanja s dobrin dampingon? :rotfl:

saudaband je pretanak, odnosno sloj bitumena je pretanak, više od duplo tanji nego kod dynamata, samim time i više nego duplo lakši, a cilj dampinga je dodavanje težine na lim radi sprečavanja vibracije

onaj ko zna šta radi će kupit dynamat ili STP ili slične proizvode i napravit kako triba

onaj koji nema baš para a tija bi nešto kupit će saudaband

damping se radi jedanput na autu pa je najbolje uštedit i napravit kako triba

2 sloja saudabanda nisu isto na i 1 sloj boljih materijala + šta kad stavljaš 2 sloja košta te slično ka 1 sloj durgog materijala

Link to comment
Share on other sites

Kad saznas molim te javi u ovaj thread jer i meni treba. Ne zbog dB vec cisto za zvucnu izolaciju.

i meni treba cisto za zvucnu izolaciju :)

preskupo...ne zelim da me dampanje izade vise od auta :rotfl:

soudaband je odličan...

znam ja di ima , oko 170-200kn je rola... napišem broj i adresu kad nađem :dobroje:

Cim doznas javi :) :)

Ovaj link koji sam ja dao gore uopce nije toliko skup ako se malo bolje pogleda... Jest da kosta 1600kn ali na kutiji pise da ima 36m2 tako da to nije uopce skupo 1icon_nixweissA.gif

To je dosta i za autobus dobroje.gif

pise 36 sq. ft. to nije isto ko i 36m2....

Edited by M4rk0
Link to comment
Share on other sites

Ovaj link koji sam ja dao gore uopce nije toliko skup ako se malo bolje pogleda... Jest da kosta 1600kn ali na kutiji pise da ima 36m2 tako da to nije uopce skupo 1icon_nixweissA.gif

To je dosta i za autobus dobroje.gif

nažalost to je 36 sq. feet odnosno 3.34m2 :zubo:

Link to comment
Share on other sites

2 sloja saudabanda nisu isto na i 1 sloj boljih materijala + šta kad stavljaš 2 sloja košta te slično ka 1 sloj durgog materijala

Dynamata (36 square feet = 3.3m2) dode 1600kn....soudabanda 5m2 dode oko 400kn, znaci 10m2 oko 800kn...sto je duplo jeftinije od Dynamata i moze se napraviti 3 sloja soudabanda :)

Link to comment
Share on other sites

svejedno, onaj ko je pametan poslušat će mene i radije uštedit pa kupit nešto šta valja

nije to zvučnik pa da ga možeš za sekund prominit :doh:

naravno ovo vridi ako se radi dampiranje radi muzike

ako se samo želi postić ono šta jure želi onda nema potrebe za dynamaton ili ovin drugin rješenjima

Edited by fatal_error
Link to comment
Share on other sites

svejedno, onaj ko je pametan poslušat će mene i radije uštedit pa kupit nešto šta valja

nije to zvučnik pa da ga možeš za sekund prominit :doh:

naravno ovo vridi ako se radi dampiranje radi muzike

ako se samo želi postić ono šta jure želi onda nema potrebe za dynamaton ili ovin drugin rješenjima

ma meni je glavno da je u voznji tise...da se moze normalno pricati u autu, a ne derati se :laugh: :laugh:

Link to comment
Share on other sites

ima ovdje ( http://www.senjprom.hr/ ) Den Braven ( traka identicna ko soudaband... ) jel zivi netko u blizini te trgovine, pa da navrati i dozna, koja je cijena i koje su dimenzije trake :) ja sam zvao na tel, al nitko se ne javlja.. :fucka:

Edited by M4rk0
Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.