Jump to content

Damping materijal


M4rk0

Recommended Posts

  • Replies 214
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Zrmi RS

    58

  • Rain

    21

  • Raptor6767

    16

  • M4rk0

    12

Top Posters In This Topic

Posted Images

Na lim vrata,ipak je ravan,obloga nije.Armaflex sam ja lijepil,mislim 3 cm debljine,al predebelo je to,probaj nabavit 1 cm,samoljepiv.

Link to comment
Share on other sites

Kakvih novosti po temi izolacije? Nešto za stavit na poklopac gepeka iznutra i na vrata da se čuje ''bump'' kod zatvaranja? :bigl:

 

Što od ovoga preporučate: http://www.stp-distribution.com/en/products.html

 

Napominjem, ne prvenstveno za glazbu već za izolaciju zvukova

 

Ja imam STP Gold na vratima, još nisam završio zadnja desna i gepek. To ogdađam već mjesecima. Ljepio sam na lim i plastiku obloge vrata, al problem je ak ćeš ikad trebat ravnat vrata onda se treba namučit skidat to.

Zvukovi van-unutra su osjetno prigušeniji. STP Gold je primarno za vibracije ali dosta dobro radi na prigušenju zvuka. Sad kad

zatvaram vrata čuje se onaj "whoooom" i ljulja se auto lijevo-desno. A kad pokucaš kao da su zabetonirana iznutra. :D

Svi ovi k-flexovi su improvizacije i nisu prava stvar.

 

Najviše će se osjetit razlika u zvuku ako zadampaš vrata i bokove auta iznad zadnjih kotača. Pod ne moram spominjat, al za njega ima puno posla.

 

STP VBT je samo za izolaciju/upijanje zvuka i odličan je što se toga tiče. A ako se stavi na krov onda dobro štiti od zagrijavanja.

 

post-12385-0-50276600-1360692775_thumb.j post-12385-0-01511900-1360692779_thumb.j post-12385-0-28931200-1360692783_thumb.j

Edited by Ivan1902
Link to comment
Share on other sites

taj stp si kupio negdi u sloveniji ak se dobro sjecam sa cica??kak je cijena bila? i di si to uzeo??

Link to comment
Share on other sites

Ja imam STP Gold na vratima, još nisam završio zadnja desna i gepek. To ogdađam već mjesecima. Ljepio sam na lim i plastiku obloge vrata, al problem je ak ćeš ikad trebat ravnat vrata onda se treba namučit skidat to.

Zvukovi van-unutra su osjetno prigušeniji. STP Gold je primarno za vibracije ali dosta dobro radi na prigušenju zvuka. Sad kad zatvaram vrata čuje se onaj "whoooom" i ljulja se auto lijevo-desno. A kad pokucaš kao da su zabetonirana iznutra. :D

Svi ovi k-flexovi su improvizacije i nisu prava stvar.

Nisu ka fleksovi improvizacije,to su materijali za izolaciju,i to dobri.Samo kaj im namjena nije dampiranje auta.
Link to comment
Share on other sites

taj stp si kupio negdi u sloveniji ak se dobro sjecam sa cica??kak je cijena bila? i di si to uzeo??

 

Kod Selesa: http://www.seles.si/audio-akustika

Stvarno se ne sjecam cijene, mislim da je bila akcija. Imas cjenik na sajtu, al najbolje ga je nazvat i pitat.

 

 

Nisu ka fleksovi improvizacije,to su materijali za izolaciju,i to dobri.Samo kaj im namjena nije dampiranje auta.

 

Znaci improviziras. :p Kad radim tak neš, radim sa pravim materijalom kak se spada.

Edited by IcyTexx
Link to comment
Share on other sites

Ja imam STP Gold na vratima, još nisam završio zadnja desna i gepek. To ogdađam već mjesecima. Ljepio sam na lim i plastiku obloge vrata, al problem je ak ćeš ikad trebat ravnat vrata onda se treba namučit skidat to.

Zvukovi van-unutra su osjetno prigušeniji. STP Gold je primarno za vibracije ali dosta dobro radi na prigušenju zvuka. Sad kad

zatvaram vrata čuje se onaj "whoooom" i ljulja se auto lijevo-desno. A kad pokucaš kao da su zabetonirana iznutra. :D

Svi ovi k-flexovi su improvizacije i nisu prava stvar.

 

Najviše će se osjetit razlika u zvuku ako zadampaš vrata i bokove auta iznad zadnjih kotača. Pod ne moram spominjat, al za njega ima puno posla.

 

STP VBT je samo za izolaciju/upijanje zvuka i odličan je što se toga tiče. A ako se stavi na krov onda dobro štiti od zagrijavanja.

 

jeben posao čini mi se, Ovaj STB VBT nije samoljepiv. Kako uopće uvaliti veliki komad u vrata pa to zalijepiti? Jesi taj Gold iz više dijelova lijepio na lim ili iz jednog?

Link to comment
Share on other sites

Reže se na više komada pa se lijepe. Jedan do drugoga ili jednog da prekriva centimetar već zaljepljenog.

Nakon što zaljepiš treba ga zagrijat fenom (ne za kosu) i dodatno utisnut plastikom šarafcigera ili nekim tvrdim valjkom za tapete. Ili to ili ga staviš na sunce sa crnim dijelom prema gore da se omekša. Al svakako preporučam zagrijavanje i tiskanje da se što bolje primi. Razlika između samo stavljenog i zagrijanog+stisnutog je velika. Prije stavljanja obavezno očistiti lim sa benzinom za čišćenje. Na svim ovim slikama koje sam stavio još nije bio utisnut.

 

post-12385-0-81123900-1360779622_thumb.j

Edited by IcyTexx
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Koliko bi materijala trebao za vrata na cliu 3 za nekakav damping? Nista previse i za neka natjecanja. Zanima me eto malo jos bolji zvuk i bez ozvanjanja vrata. Neke preporuke i tko to drzi?

Link to comment
Share on other sites

skuplje rijesenje - STP, u HR mislim da ga nitko nema
jos skuplje rijesenje - dynamat - ronis ga navodno ima
jeftino rijesenje - soudaband - sah-mat ili drugi ducani za gradjevinskim materijalom

meni je za clio II otisla skoro jedna rola po vratima (30cmx10m)

Link to comment
Share on other sites

Jel probao itko ikada nafilati vrata pur pjenom? :)

Link to comment
Share on other sites

Rain jel bi ti meni mogao poslati slike uratka glazbe u svom autu? Na cice forumu nemogu i neznam zasto. Davnih dana sam se regao i kao cekam odobrenje admina ali nista a drugu adresu da pokusam neprima.

 

Zanima me jel se to ljepi i na nutarnju stranu vrata, i na onaj dio gdje je ona bijela zastita. Ako zaljepim na ta dva mjesta moram li i od iza na tapacirung? Jer neznam kako bi onda sjeo isti na mjesto.

 

Koliko bi meni trebalo za dvoja vrata?

Link to comment
Share on other sites

Jel probao itko ikada nafilati vrata pur pjenom? :)

"Neki" su to radili na vratima od R4 .

 

Navodno jako produbljuje onaj "TUP" kod zatvaranja vratiju,

 

Osobno to nebi radija ni u najcrnjim snovima. 

Link to comment
Share on other sites

Borny probaj napraviti pa nam javi da li se stakla spuštaju i kad pada kiša koliko vrata otežaju.

Link to comment
Share on other sites

Rain jel bi ti meni mogao poslati slike uratka glazbe u svom autu? Na cice forumu nemogu i neznam zasto. Davnih dana sam se regao i kao cekam odobrenje admina ali nista a drugu adresu da pokusam neprima.

 

Zanima me jel se to ljepi i na nutarnju stranu vrata, i na onaj dio gdje je ona bijela zastita. Ako zaljepim na ta dva mjesta moram li i od iza na tapacirung? Jer neznam kako bi onda sjeo isti na mjesto.

 

Koliko bi meni trebalo za dvoja vrata?

 

evo ti tu slika vrata da vidis sto je i kako lijepljeno

na vanjski lim su isla dva sloja soudabanda, na unutrasnji dio 1 sloj i jedan na plastiku vrata

post-3-0-60290100-1399235174_thumb.jpg  post-3-0-18428400-1399235198_thumb.jpg  post-3-0-78603000-1399235219_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Rain soudaband kosta 330kn 30cm x 10m u Sah matu. Jel materijal ok?

Link to comment
Share on other sites

meni je bio dobar na cliu
mada je cijena otisla gore dosta(ja sam placao to cca 160kn, ali to je bilo 2005te)

s obzirom na tu cijenu pogledaj si mozda radje STP, Jaka Seles ga drzi u Sloveniji i na akciji je

SELES audio ima opet akciju STP silver (4m2) za cjenu 59 euro.

Sve informacije na 00386 41 527 111


www.seles.si

za 120kn vise dobijes 1m2 materijala vise koji je kvalitetniji od soudabanda

ako ti ostane viska javis mi i ja otkupim ostatak

Link to comment
Share on other sites

Pa nemam pojma neidem u Sloveniju niti mi je usput:-(.

Jel vrse dostavu :-)

Link to comment
Share on other sites

ne znam, nazovi i pitaj, ja sam podizao kod njega jer sam u to vrijeme cesto prolazio uz Ljubljanu.

Link to comment
Share on other sites

Kosta 69 eura 4.5m2. Nerade dostavu. E jbga jel ide neko za Slo :-)

Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.