Jump to content

Damping materijal


M4rk0

Recommended Posts

evo doznao nesto :) ugl. rola 15cm x 10m je 137kn - 10%...e sada, na vise komada bi islo i za nesto manje...jel netko za GB?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 214
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Zrmi RS

    58

  • Rain

    21

  • Raptor6767

    16

  • M4rk0

    12

Top Posters In This Topic

Posted Images

ima istine u ovome sto kaze fatal error, ali ulozeno/dobiveno je mocno na strani

soudabanda a razlike koje ces dobit u zvuku su minimalne obzirom na cijenu dynamata i ostalih izvedenica,

radije bih te novce ulozio u bolje zvucnike ili kvalitetniju instalaciju ili kvalitetnija pojacala,

a dampirao auto soudabandom (dampao sam auto soudabandom i osvajao nagrade na EMMA takmicenjima, genesis rules :bigl: )

Link to comment
Share on other sites

ima istine u ovome sto kaze fatal error, ali ulozeno/dobiveno je mocno na strani

soudabanda a razlike koje ces dobit u zvuku su minimalne obzirom na cijenu dynamata i ostalih izvedenica,

radije bih te novce ulozio u bolje zvucnike ili kvalitetniju instalaciju ili kvalitetnija pojacala,

a dampirao auto soudabandom (dampao sam auto soudabandom i osvajao nagrade na EMMA takmicenjima, genesis rules :bigl: )

i sad bi Fatal rekao da nema veze damping s nagradama..... :tup: :tup: koji car

nego ja se slažem s tobom :dobroje:

Link to comment
Share on other sites

fatal-eror je očito previše u muzika điru pa mu je sve osim dinamita s**nje.... isto tako nekome tko je u trkama fatalov ovjes i kočnice na autu bi bile škart (da ne govorim motor), itd...

soudaband je bestbuy, dinamit je top roba i to je to :dobroje: imaju i one brax paste al iskreno nisan ima doticaja s tim

Link to comment
Share on other sites

i sad bi Fatal rekao da nema veze damping s nagradama..... :tup: :tup: koji car

alo care, da te fatal nauči nečemu

U kvalitetan damping spadaju dynamat, STP, wurth, brax pasta i drugi

Opet pitan kakve veze damping ima sa natjecanjima, pogotovo u hr di ima 4 natjecatelja?

kad staviš saudaband vrata ti neće zviždat, istina, al će zato dio energije(snage) koje si da određenom zvučniku se potrošit na micanje lima od auta, jer lim neće bit dovoljno krut da se sva energija "pritvori u bas"

drugim riječima, kvalitetno dampiranje izvlači najviše basa jer se energija ne troši tamo di ne bi tribala

ako zvučnik radi u kompresijskom panelu onda se potreba za dampingon malo smanji, al kad svira u cilin vratima e onda je j*bada

opet ponavljan, onaj koji želi prosjek kupit će saudaband, onaj ko želi izvuć najviše iz zvučnika kupit će nešto bolje

Link to comment
Share on other sites

kakve veze imaju nagrade i natjecanja s dobrin dampingon? :rotfl:

alo care, da te fatal nauči nečemu

U kvalitetan damping spadaju dynamat, STP, wurth, brax pasta i drugi

Opet pitan kakve veze damping ima sa natjecanjima, pogotovo u hr di ima 4 natjecatelja?

kad staviš saudaband vrata ti neće zviždat, istina, al će zato dio energije(snage) koje si da određenom zvučniku se potrošit na micanje lima od auta, jer lim neće bit dovoljno krut da se sva energija "pritvori u bas"

drugim riječima, kvalitetno dampiranje izvlači najviše basa jer se energija ne troši tamo di ne bi tribala

ako zvučnik radi u kompresijskom panelu onda se potreba za dampingon malo smanji, al kad svira u cilin vratima e onda je j*bada

kupit će saudaband, onaj ko želi izvuć najviše iz zvučnika kupit će nešto bolje

kažeš damping nema veze natjecanjima???

a zašto onda sve budale dampaju auto???(neovisno bio to soudaband, dynamate ili dr...) stvarno ljudi su glupi :dobroje:

a u drugoj rečenici kažeš da se dampiranjem izvlači maksimum iz zvučnika... nije li to cilj natjecanja?? izvučeš više iz zvučnika=Bolji rezultat ili ti imaš neku drugu računicu....

nego reci mi kad toliko pričaš protiv soudabanda, da li si TI znači osobno s njim "dampirao" auto,pa da si mogao razliku čuti/vidjeti??

znači TI OSOBNO, ne neki google prijatelji i slično ;)

Link to comment
Share on other sites

Ma šta se prepirete majke ti...hehe... :nezna:

Link to comment
Share on other sites

jer znam ljude koji su dampali auto s njim i išli na natjecanja i pokupili nagrade...

radi ovoga san sra.....da su dampali s ljepenkon mogli su pokupit nagrade

saudaband nisan koristija na svoma autu al ostale stvari jesan, lošije dampinge san susreta i vidija kakvi su, uostalom nije to znanstvena fantastika zašto je deblji(teži) damping bolji

svoj san auto dampira s dynamaton, pa pola godine nakon još braxon, i znan da nikad dosta dampinga

tek kad su vrata ka beton možeš reć da si napravija pravu stvar

Link to comment
Share on other sites

neegooooo, jel tko zainterisiran za kupnju Den Braven ( traka identicna ko soudaband... )???

ja cu uzeti 2-3 role, javio se jos jedan covjek na cice da bi isto dvije role...pa da nas se skupi da uzmemo vise rola i dobimo popust :)

Edited by M4rk0
Link to comment
Share on other sites

ne kuzim? :zubo:

kad narediš traci da pjeva, koliko dugo ona pjeva?

edit: koliko love/para/kuna? ;)

Edited by R5_ST
Link to comment
Share on other sites

kad narediš traci da pjeva, koliko dugo ona pjeva?

edit: koliko love/para/kuna? ;)

a i mislio sam si da je tako nesto :p...pa za sada je cijena 137kn - 10%...sto je znaci 125kn po roli (15cm x 10m)....ako uzmemo vise mogli bi dobiti i za manje...mozda i za 100kn po roli...

Link to comment
Share on other sites

hahaha R5 St me nasmija ...kako je objasnija hehehe :lool::rotfl:

a to je usko tako...

Link to comment
Share on other sites

alo care, da te fatal nauči nečemu

U kvalitetan damping spadaju dynamat, STP, wurth, brax pasta i drugi

Opet pitan kakve veze damping ima sa natjecanjima, pogotovo u hr di ima 4 natjecatelja?

kad staviš saudaband vrata ti neće zviždat, istina, al će zato dio energije(snage) koje si da određenom zvučniku se potrošit na micanje lima od auta, jer lim neće bit dovoljno krut da se sva energija "pritvori u bas"

drugim riječima, kvalitetno dampiranje izvlači najviše basa jer se energija ne troši tamo di ne bi tribala

ako zvučnik radi u kompresijskom panelu onda se potreba za dampingon malo smanji, al kad svira u cilin vratima e onda je j*bada

opet ponavljan, onaj koji želi prosjek kupit će saudaband, onaj ko želi izvuć najviše iz zvučnika kupit će nešto bolje

ma ja sam se salio gore, naravno da damping nema direktne veze s natjecanjima, no koliko to vrata sviraju basa je vrlo upitno

ionako rezes na vratima sve ispod 80 - 100 Hz tako da o basu tu nemozemo bas pricat, kick da al pravog basa bez postenog suba i nema bas

i onda ti to odmah donese dilemu (naravno ako su sredstva ogranicena, a obicno jesu) skuplji damping i nesto losiji zvucnik ili jeftiniji damping i bolji zvucnik,

ja sam uvijek za ovu drugu varijantu, mislim da ipak vise mozes izvuci iz boljeg zvucnika pa i usprkos nesto losijem dampingu, hebiga najbolja varijanta bi

bila neogranicena sredstva :), dobar dynamat+brax damping, genesis pojacala i focal utopije u vratima i bunkeru, no to je itako utopija kad vidim cifre :zubo:

Link to comment
Share on other sites

evo doznao nesto :) ugl. rola 15cm x 10m je 137kn - 10%...e sada, na vise komada bi islo i za nesto manje...jel netko za GB?

ja sam za! kad se to more dobit?

Link to comment
Share on other sites

evo bas citam krckov post... i da, naravno da je dynamat bolji, al nije optimalna kupnja za nekog ko trazi dump, a ne špicu! imam dynamat u vratima, al kak sam mjenjal vrata ne pada mi na pamet opet uzimat kit za 500tinjak kn za dvoja vrata... nego samo ucvrstit vrata i unutrasnjost... i da... meni je rez na 70tak Hz... nema tu basa... bas se radja u gepeku u bandpassu :zubo:... :hey:

Link to comment
Share on other sites

ja sam za! kad se to more dobit?

reci koliko roli zelis uzeti :) ako nas se skupi da uzmemo 10-15 roli, mozemo drugi tjedan vec uzeti... :cool: ( za sada uzimamo 7 roli...)

Link to comment
Share on other sites

novska - 2kom (cice)

R5_ST - 1kom (cice)

M4rk0 - 2/3kom (rkh)

pere - 1kom (rkh)

Sale_rkh - 2kom (cice)

Edited by M4rk0
Link to comment
Share on other sites

dobar dynamat+brax damping, genesis pojacala i focal utopije u vratima i bunkeru, no to je itako utopija kad vidim cifre :zubo:

takva je situacija kod mene, možda zato i puno se*en :zubo:

no kad se već pametujen, iden još malo...

iz prednjeg sistema se da izvuć jaaaako puno basa, recimo meni su rizani na 63Hz 12dB/oct i veoma san zadovoljan

ako se zvučniku pusti poviše npr. 80Hz to ne znači da ispod toga uopće ne svira nego znači da svira tiše, to ovisi o strmini reza, odnosno o dB po oktavi

koliko prednji kickovi mogu dat basa ovisi na koliko ih rižeš, strmini reza, pojačalu, u kakvoj kutiji rade, jel kutija pogođena za njih i općenito samim parametrima

dosta za sada....OT san

Link to comment
Share on other sites

ja sam uzimao soudaband u sah matu u zagrebu, ako rade vjerojatno ga jos imaju....

cijeli ali doslovno cijeli auto je obljepljen i kasnije premazan braxom...isto tako obradene i obloge....

mozda moze bolje i kvalitetnije ali ja sam zadovoljan a razlika je ogromna sto se tice voznje i muzike....

auto je crn da crniji ne moze biti i nisam imao nikakvih problema sa odljepljivanjem i mirisom bitumena, postavljanje je cas posla.....plasticna spahtla i industrijski fen i peri misko :D

sad sam na forumu procitao pohvale za damping materijal STP....kao malo skuplji od soudabanda ali dosta bolji......uglavnom kao i u svemu koliko para toliko muzike.....

Link to comment
Share on other sites

evo samo da napomenen, ako iman točnu informaciju....

1m2 soudabanda je 1.5kg, npr. 1m2 STP-a je 4,3 kg-a, pa sad vi lipite 10 slojeva..

Edited by fatal_error
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Kakvih novosti po temi izolacije? Nešto za stavit na poklopac gepeka iznutra i na vrata da se čuje ''bump'' kod zatvaranja? :bigl:

 

Što od ovoga preporučate: http://www.stp-distribution.com/en/products.html

 

Napominjem, ne prvenstveno za glazbu već za izolaciju zvukova

Edited by frenchkey
Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.