Jump to content

Renault 5 GT turbo


GTT

Recommended Posts

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • GTT

    298

  • Mladen

    251

  • roki_actros

    90

  • f7p

    77

Top Posters In This Topic

Posted Images

Hvala svima jos jednom. A sada ono bitno.

Upravo sam dosao iz garaze, radilo se od 16:30 danas po autu.

Situacija je sljedeca :lool: Ima posla preko glave i definitivno fušanja i krpanja NEĆE biti. Loša vijest je to da će sav projekt dovođenja mehanike u top stanje potrajati, što zbog mog posla, što zbog novca, što zbog nedostatka vremena. Dobra vijest je da sam danas detaljno počeo rastavljati sva crijeva (voda, zrak, vakumi itd), skinuo ic, posudu za vodu, vecinu crijeva, posude za uljne pare i malu za vodu s desne strane i pregledao karoseriju maksimalno koliko sam mogao. Dobra vijest je da je auto nerazbijan, bio je lagano kvrcnut naprijed lijevo kod vozačkog fara i to nije ni kitano ni farbano, vec lagano istuckano i poravnato. Auto ima preko bijele u košu navučenu neku zaštitnu crnu farbu nema ni trunkice hrđe nigdje! :hura: Ni površinski! Svi spojevI su odlični i baza je sjajna!

Odluka je pala odmah da auto sada ne ide jedno duže vrijeme na cestu, već da se dovede u što bolje stanje.

Za početak sam odlučio da ću više - manje sva crijeva zamijeniti novima. Mislim da je to od krucijale važnosti na gt turbu i da baš voženjem tih automobila sa poroznim starim cijevima smrt za njih i da dobrim dijelom priča o kvarljivosti počinje od crijeva i vakuma.

Klinci to kupe, preko 20 god. stara crijeva i onda to gaze pa puštaju crijeva, ostaju vez vode, pregrikavaju motore, pigaju glave itd itd...

Zato, nema vožnje, jer nema fuša. Intercooler je pustio u kutu desno i zato auto ne ide. Tu šišti zrak. Turbina ima malkice lufta, no nista strasno, svaka ima zericu kad je hladno. Crijeva su suha, u ICu nema ulja, sustav je fino čist. Antifriz je zdravo čist, bez masnoce i icega drugog, zaista sve fino djeluje. Auto je odlična baza. Ali nije za voziti se. Znam da je prosli vlasnik tako vozio godinama, ali ja necu. E sad, trebam pomoc ekipa(braco, molim vase misljenje o ovome svemu).

TREBAM:

Nova crijeva komplet vise manje

Drugi uredni IC

To ćemo prvo rješavati. Pitanje: dal da dam raditi sva ta crijeva kod nekoga i imate li savjet i preporuku kod koga, jer ja ne znam nikoga.

Pa molim clanove da mi pomognu. Tko to radi i koliko bi to moglo koštati,

Druga opcija je SAMCO ili druga silikonska crijeva komplet. Toga ima po e-bayu i UK tunerima.

Koliko se tonisplati narucivati i moze li mi netko to naruciti kod nas pa da mi dodje?

Sime, jure, gdje ste svoja nabavili?

E sad ima li netko od ekipe nase tu IC da je uredan i da ne pusta? Trebam ga pa molim pomoc.

To je ukratko za danas, ekipa, hvala svima na podrsci i pomoci, auto je odlican, ali u qurcu :lool: tako da se prvo to rjesava,

0-100: 17,4 sec : prijatelju nisam znao da si u Rijeci mislio sam da si se vratio u Sarajevo da si došao u posjetu samo i natrag. Vidjet cemo se uskoro, nemoj zamjeriti.

SUTRA ili PREKOSUTRA SLIKE stanja i rafova od danas.

Watch this space!

Edited by GTT
Link to comment
Share on other sites

Šime je uzeo od Jure a Jure je naručio silikonska criva iz UK za jako povoljnu cijenu :dobroje:

a ja misla da ćeš ovo lito sa Čardakom navratit do ZD

Link to comment
Share on other sites

jesi ti bio u ri jucer? kaze frend da je vidio crvenu petardu sa jebenim felgama BIH tablica...

Jesam, sinoć se vratio... :hey:

vidio sam ga i ja prekjucer na parkingu od bille na škurinju i zaljubio sam se, naravno u 5icu :bigl:

Jesi, vidio si :bigl: Kad u sred bijela dana u prvomajskoj pokušavaš naći parking, onda vrlo često zapravo završiš na Billinom parkingu :rotfl: lako je s Cliom, samo ga popnem uz trotoar... :roll:

0-100: 17,4 sec : prijatelju nisam znao da si u Rijeci mislio sam da si se vratio u Sarajevo da si došao u posjetu samo i natrag. Vidjet cemo se uskoro, nemoj zamjeriti.

Excuses, excuses... :plazi: Ma ajde, moram te malo zajebavat... jadan sav se usplahirio oko te petice, moram te malo trgnut :zubo:

Nego ono bitno... s obzirom da planiraš zadržati petardu, silikonska crijeva su po meni pravi izbor... kada bi kupovao sva originalna crijeva, cijenom bi izašao vrlo blizu, ako ne i isto kao i sa silikonskima... ;) ovako sa silikonskim crijevima, prst u uho, nadživjet će i tebe i auto :laugh:

Link to comment
Share on other sites

TREBAM:

Nova crijeva komplet vise manje

Drugi uredni IC

To ćemo prvo rješavati. Pitanje: dal da dam raditi sva ta crijeva kod nekoga i imate li savjet i preporuku kod koga, jer ja ne znam nikoga.

Pa molim clanove da mi pomognu. Tko to radi i koliko bi to moglo koštati,

Druga opcija je SAMCO ili druga silikonska crijeva komplet. Toga ima po e-bayu i UK tunerima.

Koliko se tonisplati narucivati i moze li mi netko to naruciti kod nas pa da mi dodje?

Sime, jure, gdje ste svoja nabavili?

E sad ima li netko od ekipe nase tu IC da je uredan i da ne pusta? Trebam ga pa molim pomoc.

To je ukratko za danas, ekipa, hvala svima na podrsci i pomoci, auto je odlican, ali u qurcu :lool: tako da se prvo to rjesava,

0-100: 17,4 sec : prijatelju nisam znao da si u Rijeci mislio sam da si se vratio u Sarajevo da si došao u posjetu samo i natrag. Vidjet cemo se uskoro, nemoj zamjeriti.

SUTRA ili PREKOSUTRA SLIKE stanja i rafova od danas.

Watch this space!

Pola crijeva ti je tak i onak visak na autu.Ono sto treba ostavi ostalo u smece.Ja koristim samo orginalna i do sad sam 2 promjenio u 22 godine.IC donesi da ga popravimo.

Link to comment
Share on other sites

ja ću samo reć da ne mjenjaš stvari napamet i bezveze.....

Link to comment
Share on other sites

Ok dečki, onda cu vas poslusati. Sklopit cu to nazad pa bih dosao da vidimo sto vrijedi a sto ne i da vidimo intercooler.

I da izbacite te cijevi koje su visak jer to nebih volio sam dirati.

Kada mogu doci do vas i gdje itd :dobroje:

Edited by GTT
Link to comment
Share on other sites

Ako dolaziš na slalom onda ćemo se dogovorit.....ponesi sa sobom kaj si skinuo a misliš da treba zamjenit

Link to comment
Share on other sites

Evo malo slika nekih stvari.

Dakle, jedino mjesto gdje je auto bio udaren (lijeva strana). Ništa strašno, doslovno je bio kvrcnut.

post-2396-12689409545889_thumb.jpg

Intercooler je u nekoj crvenoj boji. Mislim, ubi Bože. Kao što vidite, pušta na kutu dolje i s obzirom da nema ulja u njemu, već je samo mastan, pretpostavljam da je jako dugo probušen. Čak sam mišljenja da je taj intercooler možda sačuvao motor i sve ostalo, jer motor nije bio pod velikim opterećenjem.

post-2396-12689410894754_thumb.jpg

Paralelno se krenule skidati naljepnice, jer nisu original. Muka Isusova. To još niste vidjeli. Druga strana će ostati zasada i čekat će se toplije vrijeme, jer to puca na svakom milimetru i ovaj komadić sa blatobrana je skidan preko dva sata :tup:

post-2396-12689412097729_thumb.jpg

post-2396-12689412469512_thumb.jpg

Dalje je izgledalo ovako :lool:

post-2396-12689413741422_thumb.jpg

HRVATSKO RJEŠENJE (zašto mijenjati crijevo vode, kada se može zakrpati) :tup:

post-2396-12689414846682_thumb.jpg

Ja to ne razumijem i ne mogu razumjeti.

Zbog ovakvih rješenja dolazim na ideju da ga cijelog zasilikoniram u Samco kroz vrijeme i gotovo, ali kad burazi GTD vide malo onda ću donijeti odluku. Upite sam poslao, set ima 15 crijeva i trebaju mi još boost crijeva (IC-->karb i IC-->turbo).

Danas petka spava, moja draga ima svoj dan, sutra idem u garažu nazad. Planiram promijeniti sve šelne na motoru također, jer su jako stare i nemam povjerenja u njih.

Inače, dobrih vijesti ima, brtvu glave i uređenje je radio Vlahov, koji zna što radi na GTT-u, te je to složeno kako treba. Motorčić radi kao Campus, nevjerojatno, ali ne čuješ ga skoro. :dobroje:

Šime sutra šalje uredni intercooler, ili danas možda, ne znam jel stigao, da ne krpamo stari, jer je sav jadan umoran i nikakav.

IC će se prvo oprati kompletan. Uglavnom, radi se nešto.

post-2396-12689419204498_thumb.jpg

:klap:

Link to comment
Share on other sites

Ohoo vec se krenulo :dobroje: Sa srecom! Sve sto se pocne to se i zavrsi :dobroje:

Link to comment
Share on other sites

kupi crijeva ako te muče(crna,ako smijem predložit).....buraz je mislio da ne daješ novac za nešto što je možda i dobro

intercooler izgleda tužno ali nemoj stavljat novi dok ga ne preradiš...

da ga lagano pripremiš na malo veći tlak :cool:

ako dobro vidim sliku di si slikao HRVATSKO RIJEŠENJE,netko je stavio čep na fergazer kojem svakako nije mjesto tamo......ta rupa MORA bit..to je korektor pritiska

Edited by R5GTT
Link to comment
Share on other sites

kupi crijeva ako te muče(crna,ako smijem predložit).....buraz je mislio da ne daješ novac za nešto što je možda i dobro

intercooler izgleda tužno ali nemoj stavljat novi dok ga ne preradiš...

da ga lagano pripremiš na malo veći tlak :cool:

ako dobro vidim sliku di si slikao HRVATSKO RIJEŠENJE,netko je stavio čep na fergazer kojem svakako nije mjesto tamo......ta rupa MORA bit..to je korektor pritiska

Hrvoje, to sam i mislio, da izmjenim ova crijeva koja imaju onakva rjesenja, a ostalo bi da mi vi pregledate pa da to slozimo da bude uredno. Naravno da mi je bitno usparati novac i ne bacati ga u vjetar, pogotovo u danasnjoj situaciji. Svaka kuna dobro dodje. :dobroje:

Intercooler cu oprati i izvaditi termostat iz njega. Trebalo bi ga sa necim naspanati da ga ne izbije i ne raspertla tlak pretpostavljam. Kada dodje slozit cu to sve natrag, situaciju uglavnom sad znam, pa pravac kod vas u radionu, bas je tvoj buraz danas rekao da dodjem sad jedan dan ako ne stignem na slalom, ali potrudit cu se da stignem. Ali tako i tako cemo ga dici da vidim sto je za izmjenu na ovjesu i gdje ima lufta.

Te vakume po frgi - molim te da mi to ti pogledas i slozis kako treba jer vidis i sam na sta to lici :cool:

A crijeva mene ne pale u bojama, jer sam vidio kako to izgleda kad se zaprlja, i crno je i meni najkulturnija izvedba.

Imam od burkija tvog broj, pa cim stigne intercooler, dolazim kod vas :dobroje:

Puno hvala na pracenju topica i pomaganju, puno mi to znaci i lakse ce mi biti taj auto dovesti u red jer su mi oba prosla "mehanicari" unistili.

Isto kao i mom burazu njemu su pak šegrti iz jednog doticnog servisa slagali motor na njegovom devedeset i neke i unistili ga.

Bitno da je petka tu, a ostalo ce se sloziti!

Link to comment
Share on other sites

A vidi limenki red bull-a pored. Mogao si vec sva crijevakupiti da ne loces toliko! :laugh:

Moram te ispraviti... Glavu i brtvu nije montirao Vlahov vec Vlaho Majic poznatiji kao bad ass motha'fucka za GTT-e. Najbolji old skool mestar za te pile ali tek kad trzne konjacic ujutro na taste.

Link to comment
Share on other sites

A crijeva mene ne pale u bojama, jer sam vidio kako to izgleda kad se zaprlja, i crno je i meni najkulturnija izvedba.

Imaš silikonska crijeva vode (kakva ima Jure ili Šime) u crnoj boji (kineska sa e-baya),vidio sam ih kod Šimeta i solidno izgledaju.

Link to comment
Share on other sites

Imaš silikonska crijeva vode (kakva ima Jure ili Šime) u crnoj boji (kineska sa e-baya),vidio sam ih kod Šimeta i solidno izgledaju.

Kineska crijeva sa e-baya su potenencijalna opasnost... Puknucem jednog crijeva mozes napraviti stetu na motoru do bola...,

Zaboravi te China proizvode.... Isto kao sto u Gtt-a ne sipas ulje iz LIDL-a za 24 kn litra.... Ispravite me ako grijesim

Link to comment
Share on other sites

Kineska crijeva sa e-baya su potenencijalna opasnost... Puknucem jednog crijeva mozes napraviti stetu na motoru do bola...,

Zaboravi te China proizvode.... Isto kao sto u Gtt-a ne sipas ulje iz LIDL-a za 24 kn litra.... Ispravite me ako grijesim

slazem se i imam ti prijedlog sto se tice tih crijeva

DSC01199.jpg

DSC01200.jpg

DSC01201.jpg

DSC01206.jpg

ili nesto slicno jer ovaj auto je bio slozen za brdo pa ni grijanje kabine nije bilo potrebno.. ugl meni to izgleda ok i cijevi su sve bakrene od centralnog grijanja :zubo:

Link to comment
Share on other sites

Kineska crijeva sa e-baya su potenencijalna opasnost... Puknucem jednog crijeva mozes napraviti stetu na motoru do bola...,

Zaboravi te China proizvode.... Isto kao sto u Gtt-a ne sipas ulje iz LIDL-a za 24 kn litra.... Ispravite me ako grijesim

Ja mislim da nekako da je silikon silikon i da mora drzati solidno.

Sime kaze da su naizgled odlicna. A ako ih i hans preporuca vjerujem da su ok.

Ne znam burki, vidjet cemo.

Eto IC sam oprao i odmastio mafrasolom, Sime mi ga poslao.

Iz njega su isli mrtvi ljudi :lool:

Opran je kompletan motor i detaljno odmašćen mafrasolom da se moze pratiti dihta li motorčić dobro i curi li gdje sto.

Puno crijeva je u jako dobrom stanju, sada ce dobiti tretman silikonom da ih malo osvježim i oporavim dok ne vidimo što ćemo s njima.

Oprana su boost crijeva iznutra/izvana tako da vise nista nije masno i kaa se sve posusi ide na auto da konacno vidimo kako ide.

Kada se buraz nasalio sa uljem bas sam se zapitao koje ulje staviti u gt turba?

Prije par godina sam sipao Castrol RS 10W60.

Vjerujem da bi Selenia Racing 10W60 bila dobar izbor?

Link to comment
Share on other sites

ti umjesto da platis zeni za silikone ti placas petardi nove silikone :hura:to je pravi posao!!!!

Link to comment
Share on other sites

kažeš mrtvi ljudi :rotfl:

a što si mislia da se tuširam svaki dan s njim sad kad mi ne treba :zubo:

Link to comment
Share on other sites

Evo me iz garaze.

Auto ide kao blesav, slozio sam ga konacno na 0,7bar

Nakon sto sam oprao ic stavio sam ga gore sve šelne fino dotegnuo. Nasao sam veceras i jedan šprungirani vakum. To sam zmenjal i maknuo čep koji je Hrvoje rekao da maknem. Nakon toga igranje i štelanje tlaka na štangici, auto je bio uz sve zatvoren

za 1 krug na wategateu. Bome sam danas jedno 10 puta štelao tlak dok nisam dobio serijalu i najvaznije, maknuo glupi blow off sa auta jer je auto tamo puštao tlak i sistem nihe bio ni zatvoren kako treba sada se auuo i ljepse vozi.

Ne sjecam se vise kako ide seriski gt turbo ali auto ide tocno do pred crveno polje po cukici od turba, i nisam

vozio gt turba par godina ali ovaj moj mi bas ide fino, jako sam zadovoljan, jer je auto imao 75 konja kad sam ga kupio.

Mislim jedino da bi trbao malo brze dici kazaljku od turba ali to ce se

ja mislim rijesiti kad gtd burazi pogledajuni sloze te vakime do kraja kako treba.

Auto mi je izmamio osmijeh na lice i konacno ide i ovo je bio dobar dan!

:dobroje::hura:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.