Jump to content

Megane 3 RS 250


igor86

Recommended Posts

Du-roller, evo jeftiniji nego tvoj clio :zubo:

Nisam mogao odoljeti :lool:

Ma napisao sam ja to i sam, ali valjda život u civilizaciji ima svoju cijenu :laugh:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 72
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • dalibor

    11

  • DU-roller

    8

  • chkoze

    6

  • igor86

    6

Mislim da ti je Fredy dobro rekao. Ne možeš nikako porediti RS i ne RS modele, ni po čemu.

Možeš spustiti potrošnju na 8,4, ali da voziš auto cca 70 km/h u 6. brzini, na otvorenom.

Potrošnja po gradu, Zenici konkretno, je obično 13 l, a ako ga stišćeš (a hoćeš 100%), popne se na cca. 17 l.

Dijelovi se brže troše, krenuvši od osnovnog, npr. disk pločice (koje su nove debele svega 16-17 mm), a koštaju kod ovlaštenog oko 250,00 KM set prednjih. Servisni interval je na 15000 km, ali ako paziš svoje auto, sigurno ćeš to ranije raditi. I budi siguran da će ti i drugi dijelovi prije "otići", još što imaš kamaru dijelova koji pašu samo na MRS. Pa izvoli. Možda jeste povoljan ulazak među "sportaše", ali ostanak u tom društvu povlači za sobom skupo održavanje, posebno kod ovlaštenog, na šta si prisiljen prvih par godina.

Na vijek turbine najviše utičeš sam ti, svojom vožnjom, izborom ulja i odnosom prema autu uopšte.

Link to comment
Share on other sites

Ma napisao sam ja to i sam, ali valjda život u civilizaciji ima svoju cijenu :laugh:

Tako je :dobroje:

Link to comment
Share on other sites

Kolika je osnovna cijena u HR, bez davanja? Da bacimo malo kalkulaciju.

Ne znam, u nas davaju samo cijenu bez pdva koja je 166 000... A ima trošarina bit će još 50000 kn. Valjda će netko od koncesionara napisati točno.

Tako je :dobroje:

Da se ne uvrijede bosanci koji me još ne znaju, šalio sam se :ahaa:

Link to comment
Share on other sites

Ne znam, u nas davaju samo cijenu bez pdva koja je 166 000... A ima trošarina bit će još 50000 kn. Valjda će netko od koncesionara napisati točno.

Da se ne uvrijede bosanci koji me još ne znaju, šalio sam se :ahaa:

Ne bi trebala biti uvreda jer je činjenica da je HR daleko uređenija država i da izraz civilizacija nije u doslovnom smislu ;)

Link to comment
Share on other sites

Ma hajde bolan, znam koliko Roller voli Dubrovnik... A civilizacija definitivno nije pravi izraz, bar gledajući historiju i sl. (dok je cijela Evropa smrdila/bolovala od kuge i sl. u Sa su bili kupatila i wc-i po kućama, prvi tramvaj u Evropi u Sa, itd.). Uređenje države je nešto drugo, ali to nije tema... ;)

Link to comment
Share on other sites

A koja je cjena za Tce 180?

Ne znam imaju li ga i u ponudi

http://www.renault.b..._MeganeCoupe.pdf

Ma hajde bolan, znam koliko Roller voli Dubrovnik... A civilizacija definitivno nije pravi izraz, bar gledajući historiju i sl. (dok je cijela Evropa smrdila/bolovala od kuge i sl. u Sa su bili kupatila i wc-i po kućama, prvi tramvaj u Evropi u Sa, itd.). Uređenje države je nešto drugo, ali to nije tema... ;)

To je on meni morao vratiti :zubo:

No vratimo se na temu :)

Edited by dalibor
Link to comment
Share on other sites

Ne znam imaju li ga i u ponudi

http://www.renault.b..._MeganeCoupe.pdf

To je on meni morao vratiti :zubo:

No vratimo se na temu :)

Ne vraćam ja ništa, samo potvrđujem ono što ti reče, civilizacija nije prava riječ. A morao sam malo to proširiti, dosta ljudi to ne zna.... ;) Znaš ono, glupi bosanci i hercegovci, necivilizovani i sl.

Kao da u Hrvatskoj nema džibera...

Vidiš da je bolje živjeti ovdje ako hoćeš novi RS. :aua:

Link to comment
Share on other sites

Ne vraćam ja ništa, samo potvrđujem ono što ti reče, civilizacija nije prava riječ. A morao sam malo to proširiti, dosta ljudi to ne zna.... ;) Znaš ono, glupi bosanci i hercegovci, necivilizovani i sl.

Kao da u Hrvatskoj nema džibera...

Vidiš da je bolje živjeti ovdje ako hoćeš novi RS. :aua:

Odošmo vrlo u OT :bigl:

Tko još hoće novi R.S.? :zubo:

Link to comment
Share on other sites

Ja ga oću. :D

Lijepo će ga Dalibor ubost tamo za sitne pare pošto je vamo u civilizaciji skuplji,doći će s njim na đaba ljetovanje kod mene i otić s busom doma... :drivar:

Link to comment
Share on other sites

Potrosnja mi je ok, hvala chkoze, interesovala me samo iz razloga duzih putovanja (500~1000km) da se moze reci da je neka koliko-toliko ekonomicna voznja.

Nema tce 180, ne moze se ni naruciti.

Ranije sam se za njega raspitivao, ali mi rekose da se taj model valjda nece uopste vise isporucivati na nase podrucije, istocna evrope valjda, u pocetku ga je i bilo.

Link to comment
Share on other sites

Nema na čemu, samo moj ti je savjet da kupiš sebi ph. 2 model, nijedan proizvođač nije pošteđen "dječijih bolesti" sa potpuno novim modelima. Znači, sačekaj malo i dobićeš puni paket, nešto kao što su uradili s R26.

Za moj pojam je RS ph.1 koji ja vozim i R26 razlika nebo-zemlja, a i mislim da se noviji manje kvare.

Bilo kako bilo, ako se odlučiš za neki RS model, siguran sam da se nećeš pokajati, bar što se tiče uživanja u vožnji.

REANULT Sport pravi najbolja "hot hatch" auta, i svaki put mi vožnja mojim autom makar smiješak nabaci, pa mu oprostim silna ulaganja i kvarove.

Sretno!

Link to comment
Share on other sites

Potrosnja mi je ok, hvala chkoze, interesovala me samo iz razloga duzih putovanja (500~1000km) da se moze reci da je neka koliko-toliko ekonomicna voznja.

Nema tce 180, ne moze se ni naruciti.

Ranije sam se za njega raspitivao, ali mi rekose da se taj model valjda nece uopste vise isporucivati na nase podrucije, istocna evrope valjda, u pocetku ga je i bilo.

krivo su ti rekli... 180 tce ce se vratiti u prodaju ali samo kao gt model... (podvozje rs-a (minus perfo-hub i jos neke sitnice i imat ce felge 18'))

Link to comment
Share on other sites

^ Pogotovo će se vratiti tce 180 u obliku Meganea GT na BiH tržište gdje u ponudi nema ni twinga gt, ni clia gt, ni lagune gt :plazi:

Link to comment
Share on other sites

^ Pogotovo će se vratiti tce 180 u obliku Meganea GT na BiH tržište gdje u ponudi nema ni twinga gt, ni clia gt, ni lagune gt :plazi:

nisam bas pazljivo citao pa nisam znao da se pita za BiH trziste... :tup:

Link to comment
Share on other sites

Ja ga oću. :D

Lijepo će ga Dalibor ubost tamo za sitne pare pošto je vamo u civilizaciji skuplji,doći će s njim na đaba ljetovanje kod mene i otić s busom doma... :drivar:

Imam već par ponuda pa bi trebali aukciju organizirati :drivar::spex

^ Pogotovo će se vratiti tce 180 u obliku Meganea GT na BiH tržište gdje u ponudi nema ni twinga gt, ni clia gt, ni lagune gt :plazi:

Clio GT i Twingo GT su bili u ponudi. Čak na ovim aktualnim cjenicima imaju tragovi istih u pregledu serijske opreme.

Ne znam što su ih maknuli :doh: Još smješnije je što Renault Nissan Hrvatska pokriva i Hrvatsku i BiH i sad se neki model može naručiti u jednoj a ne može u drugoj državi. :tup:

P.S. Bio je i megane coupe TCE 180 u ponudi.

Edited by dalibor
Link to comment
Share on other sites

pa to se isplati cak i kupit tamo i uvest u RH... :cool:

Treba vidjeti osnovnu cijenu u BiH i RH da bi ovo moglo reći sa sigurnošću. Uz pretpostavku da se u BiH na rs 250 plaća samo porez ispadne da mu je osnovna cijena oko 114000 kn, neka je i 130000 ako je porezna osnovica za cijenu bez popusta. Auto bi uz sva davanja u RH i dodatne troškove bio oko 180+/- 5000, međutim problem može nastati ukoliko je kod nas osnovica za isti auto veća, a carinik ne prihvati račun nego izračuna po katalogu. Na kraju može cijena samog auta ispasti veća nego kod nas u salonu, + dodatni troškovi koji nastanu dokazivanjem sukladnosti itd ;)

Link to comment
Share on other sites

da,ma nisam ja nista sa sigurnoscu tvrdio,samo sam rekao,mozda potaknem nekoga da to napravi pa da vidimo :zubo:

mislis da ti carinik moze odbit racun? mislim,na njemu bi uredno pisalo koliko si ga ti platio i na tu cijenu bi isla nasa carina i pdv.. a vrlo lako se provjeri kod koncesionara koja je stvarna cijena i kad bi se usporedilo s racunom to bi bilo to...

nece na racunu pisat da si ga platio duplo manje nego sto kosta kod nas,pa da on ima valjani razlog da te odbije,nego stvarna cijena koji si platio u BIH..

Link to comment
Share on other sites

Navodno carinici vazda kad se radi o skupljoj stvari, dakle novom ili polovnom autu uzimaju veću cijenu, ili s računa ili iz kataloga i znam da se ljudi bune jer uredno odbiju i račun npr dilera Mercedesa iz Frankfurta i obračunaju po svom prospektu. Nemam iskustva s time izravno, ali koliko sam do sada naučio o državi potpisao bih da je tako.

Još se nitko ne javlja s cijenom bez ikakvih davanja u RH i BiH? Amo riješiti tu enigmu!

Link to comment
Share on other sites

Navodno carinici vazda kad se radi o skupljoj stvari, dakle novom ili polovnom autu uzimaju veću cijenu, ili s računa ili iz kataloga i znam da se ljudi bune jer uredno odbiju i račun npr dilera Mercedesa iz Frankfurta i obračunaju po svom prospektu. Nemam iskustva s time izravno, ali koliko sam do sada naučio o državi potpisao bih da je tako.

Još se nitko ne javlja s cijenom bez ikakvih davanja u RH i BiH? Amo riješiti tu enigmu!

moguce je da to oni rade nekako na svoju ruku... ne znam koliko je to po zakonu.. u principu ti imas pravovaljani racun i on bi trebao lupit poreze na tu cifru.. barem mislim da bi tako trebalo bit,medutim u ovoj banani drzavi se sigurno dogada da ti odbijaju carinit po toj cifri sa racuna samo da bi se zaradilo sto vise...

bas sam neki dan procitao cijenu u vezi jednog ferrarija.. u Uk-u je za milijun kuna na cesti,a kod nas za tocno 2..

Link to comment
Share on other sites

moguce je da to oni rade nekako na svoju ruku... ne znam koliko je to po zakonu.. u principu ti imas pravovaljani racun i on bi trebao lupit poreze na tu cifru.. barem mislim da bi tako trebalo bit,medutim u ovoj banani drzavi se sigurno dogada da ti odbijaju carinit po toj cifri sa racuna samo da bi se zaradilo sto vise...

bas sam neki dan procitao cijenu u vezi jednog ferrarija.. u Uk-u je za milijun kuna na cesti,a kod nas za tocno 2..

Stvarno kupanje naroda, ovakva mi razlika ne ide u glavu ni da je medjukontinentalna a ne dvije susjedne drzave :)

Link to comment
Share on other sites

Nista se ovdje ne radi na ruku lokalaca (da li je to na srecu ili na zalost nije tema vecerasnje emisije). Cijene svih Renaulta u BiH formira Renault Nissan Hrvatska, jer u BiH ne postoji direktno predstavništvo Renault Nissan grupacije.

Link to comment
Share on other sites

Za svako trziste postoje preporucene cijene za sva vozila, mislim da postoji jedan menadzer za kompletan region ukljucijuci i srbiju...cijena megana rs u srbiji je tacno na pola izmedju cijene bih i hr...u srb postoji carina i porez koji su veci nego u bosni (mislim da u bosni nema carine), i otprilike je taman tolika razlika u cijeni kada se preracuna.... e sad u hr ne znam kako ide obracun, ono sto je sigurno da su sva kola u hr skuplja nego u srb, a u srb skuplja nego u bih, razlike nisu ni malo zanemarive....npr Hyundai u hr kosta cca 50000eura (AK cijene), u srb 40000 (mada sada imaju neke popuste), u bih malo jace od 30000... A da vidite cijene u Turskoj, to je tek ludilo naravno u negativnom smislu....

Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.