Jump to content

RS250 na RIngu


182

Recommended Posts

Nikako da pronađem vremena da ukratko prepričam doživljaje sa Ringa ali evo konačno. Bolje ikad nego nikad.

Uglavnom, krajem prošlog mjeseca smo uvaženi kolega Vedran i ja u suradnji sa Marinom (koji je napravio ove lijepe fotke koje gledate...ružne su sa mog mobitela) krenuli sa 250 pravac Ringa. Krenuli smo u petak ujutro i za nekih 14 sati smo se trebali pridružiti našim dečkima koji su od sredine tjedna na proputovanju kroz Njemačku i od jutra na Ringu.

Kupili smo Hr naljku, natakali Megy i nas pa krenuli.

1-2.jpg

Drugo tankanje na OMV-u negdje u Njemačkoj

2.jpg

Ukupno smo napraviti oko 1100 km u jednom smjeru s prosjekom od 9.5 litara. Koma je jedino onome ko sjedi otraga jer mu je ko u bunkeru, od Recara ne vidi niš naprijed a od malih prozora na boku nikakve koristi. Sorry Vedran :bigl:.

Đorali smo se za volanom i stigli s dva i pol tanka oko 17 sati. A tamo totalna ludnica. Ne postoji auto koji nije tamo, od Ferraria, Lamba, Porscha... svega ima.

12.jpg

13.jpg

11.jpg

Najbrži auto na Ringu sva tri dana (petak, subota, nedjelja)

14.jpg

Prvi dan nismo furali jer se jako brzo kak smo stigli razbio neki motorista (nažalost, poginuo) pa se staza zatvorila do kraja dana. Mi smo otišli u RSR, firmu koja renta aute. Imali smo dogovor s gazdom koji nam je obećao posuditi auto iz kojega ćemo slikati naš Megane na stazi. Kod njih se može iznajmiti apsolutno sve od 197, 200, R26.R, GT3, GT3 RS, M3, Lotus Exige pa čak i prototipovi. Gazda Ron nas je proveo kroz firmu i pokazao sve aute. Voli Renaulte sport jer su zahvalni za održavanje (on nema problema sa 197, valjda ih ljudi koji ih rentaju paze). Rekao je da jedino zna imati problema sa kočnicama na R-u da se nekad znaju pregrijati.

Radiona RSR-a, nakon svake rente auti se detaljno pregledavaju.

6.jpg

8-1.jpg

7.jpg

Ljubazni dečki u RSR su nam oprali auto za slikanje.

5-1.jpg

Ne moram ni govoriti da smo ujutro već u osam bili na stazi.

Prva dva kruga sam napravio jako sporo jer je Marin visio kroz prozor Eva X i slikao dok su mu oko glave jurili auti. Svaka mu čast. Tu me je već bilo strah, ali prvi brzi krug. To nema veze sa ničim.

Ovo je link Dadinog prvog kruga za Z-om, ja imam još gori, po psovkama gori, ali ga ipak ne želim staviti. Poslušajte komentare i sve vam bude jasno.

http://www.youtube.com/watch?v=2MV1qjjxol4&playnext_from=TL&videos=-SXd5Hnoosg

Sve uzbrdice i nizbrdice su barem deset puta jače nego što se čine na snimkama. Niti jedna staza ( a fakat sam ih probao brdo) nema veze sa Ringom. Doživljaj je poseban baš zbog tih nivelacija, svih mogućih kombinacija zavoja ali zato jer je staza jako uska a ograda je uz samu stazu. Taj prvi krug je ujedno i najnevjerojatniji jer niste spremni na sve što vam se događa. Nakon nekih pet krugova je lakše i mogu reći da smo se svi opustili i počeli voziti normalno. Stres prvih par krugova je pregolem. Super je fora na novome RS-u je modularni ESP, upalite mod sport i auto dozvoljava povremena klizanja, šlajdranje ali vas ipak čuva. Vjerujte to je iznimno bitno na ovoj stazi. Kratko proračunat mjenjač je savršen za Ring, svako malo puni petu brzinu. Koliko je brz najbolje govori činjenica da osim ekstremnih auta tipa GTR, GT3 i sličnih, Megija nije lako proći na ravnom i ako ne pustite gas nema šanse da vas neko prođe. Tu mislim na razne STi-e, Evaće, M3 i takve. Naravno, opet ima ekstrema ko crveni GTI V koji je na 180 stisnuo gas i prošao pored Vedrana i mene kao da stojimo. Na Ringu ima svega, od kombija do formula.

15.jpg

16-1.jpg

Ovaj Karussel je živa ludnica, treba dati gas što ranije i onda izletiš iz njega kao katapult

18.jpg

Ulazak u Karussel

21.jpg

Lovim turba :cool:

22.jpg

Mala gužva

20.jpg

Vedran juri :bigl:

19.jpg

Malo da dočaram atmosferu

23-1.jpg

I hitna juri

24.jpg

Neki od naših dečki

Hrky

Nasi_6.jpg

Dado

Nasi_2.jpg

Nakić

Nasi_4.jpg

Hi, hi

Nasi_7.jpg

Dva manekena :zubo:

EVOekipa.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 182

    5

  • vedran

    4

  • newbie

    3

  • GTT

    3

Top Posters In This Topic

FENOMENALNO, nemam rijeci...predivno, moja zivotna zelja...

Link to comment
Share on other sites

odlicno! vjerujem da je Nurb jako zahebana staza, ko tu vozi flat out nije normalan...

vedrane koji dobar posao imas , a i ti 182 :zubo:

Link to comment
Share on other sites

odlicno! vjerujem da je Nurb jako zahebana staza, ko tu vozi flat out nije normalan...

vedrane koji dobar posao imas , a i ti 182 :zubo:

Najbolji!

Zanimljivo je to da mi je to 3.put da sam bio na ringu i da sam tek ovaj put uspio napraviti krug-7 ili 8....cool.gif

Staza je fenomenalna i na kraju smo se svi jako ubrzali a da nam je bilo jos svakom po 10 krugova,vjerujemda bi bili fakat brzi. Uglavnom odlicno iskustvo i nadam se da mi nije zadnji put da sam posjetio ring.

Moram barem jednom otici svog cliota prosetat po stazi i pokazati onim englezima kak ludi hrvati voze.

Link to comment
Share on other sites

trebas nekog ko ce te stalno davit, vikat "kooooociiiiiii" , psovat konkurenciju i zicat te krug? ne, ha? :zubo:

Link to comment
Share on other sites

trebas nekog ko ce te stalno davit, vikat "kooooociiiiiii" , psovat konkurenciju i zicat te krug? ne, ha? :zubo:

Haha! Pa stani u red... Bumo dogovorili neki renault pohod na ring jednom-nadam se...whistling.gif

Link to comment
Share on other sites

moze... ja cu bit safety car, furit cu kolko ide, al i dalje ce te mi hebat mamu jer je presporo :zubo: ja brijem da bi moj stao na onoj prvoj uzbrdici :zubo:

Link to comment
Share on other sites

je,ovo je stvarno za samo bit ljubomoran na vas i nista drugo :hey:

Nemojte biti!

Nije bas ugodno jurit po stazi 2 bulje.laugh1.gif

Link to comment
Share on other sites

Savršeno!

ebačinaJe!

Svaka čast na detaljnom opisu staze, tj. osjećaja u vožnji,straha i ostalog...

Kako ste bili zadovoljni ponašanjem MRS250 i imate li okvirno, makar, neka vremena vožnji...?

Kad ste se oslobodili... :D

I koliko taj ljudina traži za iznajmljivanje R26R (pretpostavljam da ste pitali)?

Svaka čast!

Link to comment
Share on other sites

svaka čast 182 na ovako detaljnom reportu!! :respect:

odlične su fotke, a vjerujem da vam je fotkanje bilo na kraju pameti onda! da ste samo jurit htjeli! :frajer:

Link to comment
Share on other sites

video je super! vidi se da vozač ima puno respekta prema stazi! ;)

al koga vraga radi onaj bus na stazi? :lool:

Link to comment
Share on other sites

:hail::hail: :hail:

To je i meni životna želja - otići provozat koji krug po Ringu. A ostvarit ću ja nju 100%.

Do tada mogu samo sliniti i reći : ju laki bastrds ! :dobroje:

Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.