Jump to content

Ugradnja modula za impulsno podizanje stakla


logan

Recommended Posts

Zgodno dragane, zgodno i jednostavno riješenje.....

 

Kod mene je čini mi se u pitanju upravljanje preko UCH-a pa onda ovakva jednostavna preinaka neigra....Ali mogli bi to malo ispitati...haaa :cool:

Link to comment
Share on other sites

Sto bi ja to volio imat na Cliu imam na Fiesti bas mi je super stvar

Link to comment
Share on other sites

Imam ja impulsne prekidače od engleskog vozila....Ali kad sam ih prikopčao na instalaciju i pokušao pokrenuti izletio je osigurač...u panici ih skinuo  i više ih nisam dirao....Valjda je instalacija za UK tržište drugačija...

Edited by petak
Link to comment
Share on other sites

NIje samo stavar u prekidačima. Moraš imati na svakom motoru podizača modul za impulsno upravljanje.

Link to comment
Share on other sites

Taj modul imam na vozačevim vratima ( i impulsno podizanje samo vozačevog stakla)  razmažena guzica bi tila i na ostalima :buck:  :D

Ali koliko sam shvatio puno treba ulagati i kemijati da bi se to složilo, a to mi se neda....

Edited by petak
Link to comment
Share on other sites

Eto, a baš sam imao dobru namjeru [emoji6]

Lini dalmatinac....čim triba dvi vide odvidati.......neda mi se :)

Ali fala na dobroj želji....i to se cijeni ;)

Link to comment
Share on other sites

Ma to sam ja Draganu odgovorio, a ti se uhvatio. :smije:

 

Što sam ja ono obecao slikati releje za perace farova i okačiti u neki topic prije 1g? :rotfl:

Nisam zaboravio nego ne znam gdje treba okačiti.

Edited by mata73
Link to comment
Share on other sites

Ma to sam ja Draganu odgovorio, a ti se uhvatio. :smije:

 

Što sam ja ono obecao slikati releje za perace farova i okačiti u neki topic prije 1g? :rotfl:

Nisam zaboravio nego ne znam gdje treba okačiti.

Vatam se ko lignja na tunju!

Link to comment
Share on other sites

Ljudi šta ste zabrijali na to impulsno podizanje prozora. Ja na laguni imam sva četiri inpulsna pa i nije neki doživljaj. :) Nasuprot tome u Yarisu (3 vrata) mi je suvozačev "obični" i uopće mi ne smeta držati prekidač dok se staklo ne otvori/zatvori.

Link to comment
Share on other sites

Ljudi šta ste zabrijali na to impulsno podizanje prozora. Ja na laguni imam sva četiri inpulsna pa i nije neki doživljaj. :) Nasuprot tome u Yarisu (3 vrata) mi je suvozačev "obični" i uopće mi ne smeta držati prekidač dok se staklo ne otvori/zatvori.

To ti se zove.......Razmažena guzica......

Link to comment
Share on other sites

Čekao sam i ja da šta više pojeftini, ali sam ipak uzeo za 140Kn.

ima li još? Link?

Link to comment
Share on other sites

Ja sam uzeo od ovoga Turčina za 11.88 Eura + 6,90 Eura poštarine. Vidim da ima još 2 komada. Stiglo mi za 6 dana.

 

http://www.ebay.de/itm/Fensterherber-Schalter-1Stueck-Renault-Kango-Vorne-Links-OEM-7700307605-/181534968806?ssPageName=ADME:X:AAQ:DE:1123

 

Samo jedna mala napomena ovaj prekidač mi ima samo impulsno upravljanje. Znači nema mogućnost "normalnog" upravljanja, tipa da dok držiš tipkalo da vozi, a kad pustiš stane.

Da bi ga zaustavio stisnem još jednom i tada u tom položaju stane, inače piči do kraja.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

danas sam ugradio impulsni podizac po dragan metodi ali bez rezuckanja originalnog konektora koji je na instalaciji od auta, radi se o twingu 1 ph2...

daklem, usporedba originalnog i zamjenskog prekidača(7700307605) koji u sebi ima modul za impulsno:

IMG_20160116_112324.thumb.jpg.55456445df

pitao sam dragana na koji bi se nacin moglo izbjeci rezanje konektora na instalaciji i imao je isto misljenje kao i ja, a to je da se napravi "produžni kabel", tj. njih 5 sa stopicama:

 

IMG_20160116_112528.thumb.jpg.7087400b54IMG_20160116_115639.thumb.jpg.6adbd45927

nažalost, ne znam koja je velicina stopica jer sam otišao u elektronic centar sa prekidačem pa sam ih uzeo prema ovim ženskima koje se utaknu u prekidač, muški idu u konektor na autu. e sad, obzirom da nemam šubler, uzeo sam muške stopice prema ženskima (jer ženski pašu na prekidač ko oriđiđi) što je bilo krivo pa sam ih morao brusiti kako bi ih suzio da stanu u konektor na autu (što je bio dosta seksualan zadatak jer živim na 7 katu)...

na prekidaču je trebalo samo skinuti označene ušice jer inače ne prolazi kroz masku u vratima:

IMG_20160116_115801.thumb.jpg.33d5386f22

i, kako bi sve izgledalo stock, zamijenjena je kapa prekidača da je siva kao i ostale, to je vrlo jednostavan zadatak koji je jasan kad se prekidač primi u ruke...

sa napravljenim produžnjacima se na konektor od auta spaja obrnuto nego originalni prekidač, zao su žice dulje... konektor na autu ima označeno gdje ide koji pin (1-5) i samo se pika obrnutim redosljedom (5-1)

kenja je kaj su ova druga dva zubića, koja drže prekidač na mjestu u maski jako krti pa je jedan puknul odmah nakon kaj sam ga gurnul u rupu ali to sam riješio tako da sam fizički držao prekidač stisnut u ležište rukom i sa donje strane kapnuo super ljepilo da stoji kak se spada...

i to sad klapa ovako:

https://www.youtube.com/watch?v=aNTMpcPX-So 

trošak:

podizač 7700307605 - cca 100 kn (kupljen preko weba na nekoj stranici u poljskoj) sa poštarinom poljska - poljska

poštarina poljska - zg - 30kn

stopice - 4 kn

komad žice svaki pošteni balkanjeros ima doma

i nekih sat vremena posla

Edited by zac7654321
Link to comment
Share on other sites

Zanimljivo, to nije puno novaca a pruža značajan komfor. Ja sam sebi na Loganu od nekog lika iz Srbije kupio modul koji je dodatak serijskom prekidaču i koji ga pretvara u impulsni a platio dam ga 25 €. Čak sam probao i originalni impulsni staviti na suvozačka vrata umjesto običnog i sve je radilo kako treba jer su se svi kontakti na konektoru poklapali.

Link to comment
Share on other sites

Imas li link za taj prekidač i ja bi ga kupio?

imam, ali kako sam naveo, doticni web shop šalje pakete samo u poljsku... znaci da bi trebao naci nekoga u poljskoj kome ce poslati robu i onda on mora poslati tebi...

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.