Jump to content

Ugradnja modula za impulsno podizanje stakla


logan

Recommended Posts

Danas sam ugradio na Thaliu po DraganST metodi.

 

WP_20160802_17_50_58_Pro.jpg

WP_20160802_17_50_47_Pro.jpg

Link to comment
Share on other sites

Na ebayu.de 150 kn sa dostavom.

Link to comment
Share on other sites

našao i ja nešto na ebayu, imaš li link čisto da usporedim? 

Link to comment
Share on other sites

E hvala, baš taj sam i gledao. Koliko ti je trebalo da stigne?

 

Link to comment
Share on other sites

Par dana... Mislim da u roku 3-4 dana je stigao prekidač.

Link to comment
Share on other sites

morat ću si i ja to zet..šta se samo zamjeni prekidač i to je to??

Link to comment
Share on other sites

ima malo turpijanja, rezuckanja, prouči topic od Draganovog posta na trećoj stranici

Edited by frenchkey
Link to comment
Share on other sites

Sve u svemu 10 min.posla. Plastika je mekana i lako se oguli skalpelom.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nastavak priče...

Stigao prekidač. Ugradnja za sada neuspješna. Ishod 2 pregorena osigurača, vracen obicni prekidač.

Kao sto se naslikama vidi, original prekidač ima 6 pinova, utičnica isto 6 pinova.

Novi prekidac ima 5 pinova. Trimanjem ispupcenja na utičnici ista se može ubosti na 4 nacina. Na dva nacina se nista ne događa, a na druga 2 pregara osigurač.

Bacio 20 ak eura ili se da nesto iskombinirati?

e6b45ec93879913bd0fbd96b7a5761be.jpgd6188b2e537146c1090cb070457d9b33.jpgf62b94a9cd68e78c74136a44fafe646c.jpg

Papatalk

Link to comment
Share on other sites

Pregoreo osigurač znači samo jednu stvar - da je nastao kratki spoj između "+" i "-". To nije odgovarajuće a valjalo je o tome da si unapred se pokušao raspitati. Ovako, bolje da si "investirao " 20 ojrića u sebe  npr. pivo, vino ....

Link to comment
Share on other sites

Da nisi kupio prekidač za engleski Megane ?

Trebaš omski ispitati stari i novi prekidač pa ćeš biti pametniji.

Sjećam se da je Smučac nešto prebacivao kod svog podizača jer je radilo obrnuto pa ti možda on pomogne.

Edited by trigi
Link to comment
Share on other sites

/blockquote>

Pregoreo osigurač znači samo jednu stvar - da je nastao kratki spoj između "+" i "-". To nije odgovarajuće a valjalo je o tome da si unapred se pokušao raspitati. Ovako, bolje da si "investirao " 20 ojrića u sebe  npr. pivo, vino ....

Pa "raspitao" sam se tako da sam procitao cijelu ovu temu. Na jednom mjestu piše da vrijedi i za megane 1.

E pa sad izgleda da ne vrijedi za one koji imaju 6 pinova. Info iz prve ruke ;)

Papatalk

Link to comment
Share on other sites

Dragan odavno nije bio na forumu, telefon mu ne radi, pričao je o odlasku u J.Koreju u brodogradilište...

Ako netko možda zna bili se moglo nešto dobiti s ovim prekidačem, kombinacijom žica u utičnici nešto kao što je Zac izveo:

IMG_20160116_115639.jpg.7f3627000cb2bb2c

 

Dio iz Draganovog posta:

Raspored pinova je isti na oba prekidača:

1 - motor spuštanje prozora (ljubičasta)

2 - masa (crna)

3 - +12V nakon kontakta (žuta)

4 - +12V za žaruljicu (plava)

5 - motor dizanje prozora (bež).

Razlika je samo u tome šta su obrnuto okrenuti. Na slijedećoj slici je izgled pinova gdje se vidi da su utori u koji ulaze izbočenja na konektoru zrcalno simetrična.

prek.thumb.jpg.e86b5b3dedbc116f5a48f231c

 

 

 

U Dialogys sam našao opis ovog mog 6-pinskog podizača što mi daje nadu da bi se moglo aktivirati impulsno dizanje preko UCH i sa starim prekidačem, vidi sliku:

57b8641b00a11_PREKIDAI_PROZORA.thumb.JPG

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

To iz Dialogysa ti pokazuje spajanje originalnog impulsnog (vidiš da koristi samo 4 pina).

Ti uradi na slijedeci način:

Prvo napravi 5 "produžnih žica" sa stopicama (muške i ženske) i spoji na taj novi impulsni prekidač kao šta je i Zac napravio. 

Sada te žice spajaš na tvoj postojeci 6-pinski crveni konektor sa originalnom ožičenjem na slijedeci nacin:

Crveni konektor                                     Impulsni prekidač 

1. +12V za žaruljicu (plava) -------------------> 2 

2.  motor (bijela) ---------------------------------> 1 

3. +12V nakon kontakta (žuta) ----------------> 3 

4. masa (crna) -----------------------------------> 4 

5. +12V nakon kontakta (žuta) 

6. motor (bež) -----------------------------------> 5 

Link to comment
Share on other sites

Pa ziv si majstore, jupii. Vidim ja da bez tebe nema ništa pitanju uradi sam elektrike.

Uglavnom, napravio sam vec produzetke i jedino pravilno sto sam spojio je napajanje ledice za osvjetljenje prekidača ?

Sad sam na putu, cim dodem doma isprobat cu tvoju shemu :)

Papatalk

Link to comment
Share on other sites

 

 

Evo vratio se s puta i prerano se poradovao da će raditi, međutim...

Spojeno po gornjem naputku, ali ništa, nit gore ni dole, ni impulsno ni obično.

Prilikom davanja kontakta u prekidaču škljocne neki relej i ako kontatkt ostane dulje upaljen prekidač se počne grijati!

E sad, nešto tu ne štima, ili je prekidač kaput ili se to kod mene ne može odgovarajući spojiti.

Napominjem da sam prije par godina probao prekidač s meganea koji je imao impulsno dizanje i da kod mene nije radio, dok je moj stavljen na njegovu instalaciju radio impulsno!!!

Po nekoj logici stari taj megane je imao preko UCH aktivirano impulsno dizanje i svejedno je bilo koji je prekidač, tim više što su isto izgledali, imali isto 6 pinova.

Aktivacija preko UCH moguća je samo za određene vrste UCH koji su išli na bolje opreme. Da bih vidio dali moj UCH to podržava trebao bi se spojiti Clipom, a to nemam.

Evo i fotografija kako sam spojio prekidač po Draganovim uputama:

 

 

 

 

dc910fd3594eaaeb1c82a6fa2a764097.jpg

 

jedino da nisam prekidač zarotirao za 180 pa je 6 jedan, a 1 šest. To ne znam jer na prekidaču nemaju brojevi kao na utičnici

 

 

 

Edited by frenchkey
Link to comment
Share on other sites

Moguće da si zarotirao za 180.

U tom slučaju samo zamjeni na prekidaču žice 2 i 4 (na tvojoj slici plava i crna).

Link to comment
Share on other sites

Definitivno si zarotirao prkidač za 180.

Vidi se na tvojoj slici. Utori na prekidaču su ti sa gornje strane, a ispupčenja na konektoru su ti ostala sa donje.

Zarotiraj i onda ubodi žice po onom rasporedu.

Link to comment
Share on other sites

pokušat ću čim žena dođe s posla, hvala.

 

Inače, kakvi su pasi na ražnju u Kini? Jeli isto ka janjetina? :bigl:

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.