Jump to content

Koje motorno ulje koristite u svom Renault-u?


TiM

  

165 members have voted

  1. 1. Koje motorno ulje koristite u svom Renault-u?



Recommended Posts

Dakle koje motorno ulje koristite u svom automobilu te da li ste zadovoljni s tim koje trenutno koristite ili je ono prije bilo bolje, i zasto..?!

Edited by TiM
Link to comment
Share on other sites

prije ELF 5W40, sada Shell helix 10W40... 10W ipak vise pase mom autu... manje ga trosi (ELF 3dcl na 10 000km, shell 2dcl), a i manje se cuju ventili na hladnom

Link to comment
Share on other sites

mobil, 5w40 sintetika... svakih 15ak k se mjenja, mozda sam jednom il dvaput dotocil nest malo... nit se ne sjecam :nezna:, kilometraza 150ak k :zubo:

Link to comment
Share on other sites

Shell Helix Ultra 0w40, RN 0710 zimi, Elf Excellium NF 5w40 RN 0710 ljeti. Zadovoljan uljem, originalno je, sto je najvaznije. :) Ne trosi ga nesto specijalno na 10.000 km na koliko ga mijenjam. Mozda nekih 0.1-0.3 L, zavisno od rezima voznje.

Link to comment
Share on other sites

Valvoline 5W40

Ovlašćeni servis gde sam kupio auto i radio prvi servis "troši" samo Valvoline......

Link to comment
Share on other sites

Castrol 5W40...prije njega ELF iste gradacije...oba potrosi podjednako, oko pola litre na 10 000 Km...navodno sasvim normalno za ovaj motor.

Link to comment
Share on other sites

u E7J sipam 10W40, nekad Mobil, nekad Valvoline, nekad Elf. i eto mu 190 000km i ideeee :klap:

u K4M sipam tj ne sipam nego platim ono sto nasipaju u servisu :fucka:

ps. sa svakom izmjenom ulja mjenjam i filter ulja.

Link to comment
Share on other sites

ELF Competition 10W-40

Iako koncesionari kažu da treba ići sintetika Evolution 5W-40, prešao sam na polusintetiku jer su mi ljeti ventili zveckali čim bi se motor zavrtio na više od 3,000rpm. Sad se teže zavrti ujutro, ali i ima manje metalni zvuk nego prije.

Shell Helix Ultra 0w40, RN 0710 zimi, Elf Excellium NF 5w40 RN 0710 ljeti. Zadovoljan uljem, originalno je, sto je najvaznije. :) Ne trosi ga nesto specijalno na 10.000 km na koliko ga mijenjam. Mozda nekih 0.1-0.3 L, zavisno od rezima voznje.

mislim da ti je bezveze stavljati 0W40 naspram 5W40 za naše uvjete, jer je 0W isto što i 5W samo što ima dodatne aditive da ostane koliko-toliko tekuće na ekstremno niskim temperaturama tipa -30 ili nižima.

Stoga, ako nemaš vikendicu u Kranjskoj Gori... :cool:

Link to comment
Share on other sites

ELF Competition 10W-40

Iako koncesionari kažu da treba ići sintetika Evolution 5W-40, prešao sam na polusintetiku jer su mi ljeti ventili zveckali čim bi se motor zavrtio na više od 3,000rpm. Sad se teže zavrti ujutro, ali i ima manje metalni zvuk nego prije.

mislim da ti je bezveze stavljati 0W40 naspram 5W40 za naše uvjete, jer je 0W isto što i 5W samo što ima dodatne aditive da ostane koliko-toliko tekuće na ekstremno niskim temperaturama tipa -30 ili nižima.

Stoga, ako nemaš vikendicu u Kranjskoj Gori... :cool:

Drugar, uvjeti kod mene u Danskoj su ove zime bili jako brrrrrrrrrrrr. :) Najnize sto sam vidio je -26 (vjerovatno je bilo i nize, ako racunamo vjetar koji zna da raspuca i spusti temperaturu na -45 bez problema), a planirao sam bio za Norvesku na skijanje, tamo je normalna pojava da se zabiljezi -32. Inace, mislim da si u pravu sto se tice aditiva, ali lakse je startovati motor i manje se ostecuju karike, stubline i ostali pokretni dijelovi sa 0w40.

Link to comment
Share on other sites

Drugar, uvjeti kod mene u Danskoj su ove zime bili jako brrrrrrrrrrrr. :) Najnize sto sam vidio je -26 (vjerovatno je bilo i nize, ako racunamo vjetar koji zna da raspuca i spusti temperaturu na -45 bez problema), a planirao sam bio za Norvesku na skijanje, tamo je normalna pojava da se zabiljezi -32. Inace, mislim da si u pravu sto se tice aditiva, ali lakse je startovati motor i manje se ostecuju karike, stubline i ostali pokretni dijelovi sa 0w40.

u tom slučaju :dobroje::dobroje:

BTW: da li tvoj dCi uredno pali ujutro na tim hladnoćama?

Edited by Med0
Link to comment
Share on other sites

Neznam koje je ulje bilo kad sam ga uzeo (priča se da je Elf), ali na slijedeća tri servisa je išao Shell. Na zadnjem, 4. servisu Gulf Formula 5W40 ... potrošnja je uvijek bila neznatna, nekih značajnijih razlika nisam osjetio osim mirnijeg (tišeg) rada pri paljenju kad je hladno ...

sve u svemu zadovoljan ...

Edited by MaxLuppo
Link to comment
Share on other sites

u tom slučaju :dobroje::dobroje:

BTW: da li tvoj dCi uredno pali ujutro na tim hladnoćama?

Pritisnem start/stop dugme, cekam malo da se ugasi grijac (par sekundi) i onda se samo cuje: GRM!!!

Svaki put upali iz prve, nema nimalo verglanja. Tako pali zadnjih 110.000 km. :)

Ono sto me zbunjuje je da izbaci plavicasto-bijeli dim na prvom paljenju ujutro. Taj dim se odmah razidje, i ne pojavljuje se vise tokom dana pri paljenju. I ovo takodje radi zadnjih 110.000 km. Ne dimi dok vozim, ni crni ni plavicasto-bijeli dim, vuce kao azdaha, ne trosi puno goriva, ne trosi ulje... :nezna: Mozda je do ubrizgavanja, visak goriva u cilindru ili se ulje slije u cilindre iz glave pa ga spali pri prvom paljenju? :??: Any ideas?

Link to comment
Share on other sites

Metro ima jebene ponude motornog ulja :dobroje:

Ako nekog zanima...od danas je na akciji ELF Excellium NF 5w40 5+2l za 307.49kn

Link to comment
Share on other sites

Metro ima jebene ponude motornog ulja :dobroje:

Ako nekog zanima...od danas je na akciji ELF Excellium NF 5w40 5+2l za 307.49kn

jel može netko objasnit,kako je sad ulje odjednom toliko pojeftinilo?samo neke akcije po trgovačkim centrima?

ja bi si kupio ovo gore, al mi djeluje nekako prejeftino :nezna:

Link to comment
Share on other sites

Ja sam prije 2 tjedna kupila 5l elf excellium nf za 332 kn. Ima normalnu nalju od jasmin maziva, dolje na dnu pise da je proizvedeno 4/10. Na to ulje me uputio lik koji radi za jasmin maziva.

Imali su i pakiranja od 2l.

Link to comment
Share on other sites

Kum mi radi u Metrou i pouzdano mogu reci da muljaze NEMA!

Jednostavno kao dan...Metro Hrvatska uzme 50 paleta ulja od dobavljaca, dobije rabat od 5-10% sto mu je dovoljno jer robu doveze taj isti dobavljac i odveze sto se ne proda o svom trosku. Cak dobavljacev covijek dodje i aranzira robu da bude vidljiva i uredno slozena, naravno u dogovoru sa Metroovim djelatnikom.

Osim toga jedan Metro si nemoze dopustiti bilokakve makinacije jer je globalan igrac i ima tradiciju i ugled iza sebe.

Treca stvar, zasto bas sada takve akcije?! Zato jer Metro Hrvatska obiljezava 10g. prisustva u Hrvatskoj i ovo nije jedini artikl sa takvom ludo povoljnom cijenom!

:respect:

Link to comment
Share on other sites

Do 120000 km sa točio elf u ovlaštenom servisu,auto je trošio 1L na 20000(servisni interval),sad sam već 2 puta stavio FUCHS TITAN SUPERSYN SAE 5W-50 i nije potrošio niti kap :dobroje: . Nisam stručnjak ali ovo mi se vidi kao napredak...... :nezna:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.