Jump to content

Koje motorno ulje koristite u svom Renault-u?


TiM

  

165 members have voted

  1. 1. Koje motorno ulje koristite u svom Renault-u?



Recommended Posts

5-40 je isti qrac, možda da si prije stavljao 5-30, to je već pišalina

Link to comment
Share on other sites

Na engleskom oldtimer Renault forumu lik mijenja ulje na 4.000 milja i u tom periodu 3 filtera. Kaže da mu je ulje žuto kao prvog dana. Trenutno razmišlja o korištenju većeg filtera pa da to smanji na 2 izmjene...

Sta on vrati koristeno ulje malo dopuni plus novi filter ? Nije glupa ideja :) a kod turbaka nikad na odmet ako ga zelis dugo voziti.

Ovo za veci filter sam i ja jako razmisljao al neznam kako da nadjem. Jer po dubini stane bez problema. E sad dal su na svim renoima isti navoji? Pa da trazim od nekog vece zapremine i nadam se da ce biti veci.

Link to comment
Share on other sites

A po njemu, to što je "ulje žuto kao prvog dana" je iz razloga sto mjenja filtere na tjednoj bazi...ili zato jer koristi ulje s manje degergenata (ili bez) i aditiva...??

Link to comment
Share on other sites

Nakon dosadašnjeg korištenja shella i elfa 5w40, stavio jučer elf 10w40 na nagovor kolege i njegovog mehaničara koji je na njemu okrenuo 300 000 s dCi motorčekom.

Do studenog ili prosinca ću ptoć 10-tak tisuća km pa ću se vratiti na 5w40 preko zime radi lakšeg paljenja.

Link to comment
Share on other sites

A po njemu, to što je "ulje žuto kao prvog dana" je iz razloga sto mjenja filtere na tjednoj bazi...ili zato jer koristi ulje s manje degergenata (ili bez) i aditiva...??

kaže zbog filtera. A našao je i koji veći filteri pašu

http://www.retro-renault.com/forums/engine/17045-oil-filters.html

Edited by frenchkey
Link to comment
Share on other sites

Također imam Mahle filter ulja (OC 475) i ulje je još uvijek žućkasto nakon ~ 7500 km. Ulje je Total Quartz 9000 (5W40). 

Link to comment
Share on other sites

Filter ulja ne lovi te sitne karbonske čestice koje ga čine crnim. Ako je ulje žuto nakon duljeg vremena znači upravo ono što je Coupe napisao, a to je da ima manje aditiva za ispiranje.

 

Je li bolje da je crno ulje ili da je iznutra crn motor? ;)

Link to comment
Share on other sites

Kod benzinskih motora nije izrazeno prljanje ulja kod blow-bya (nema veze s blow-jobom). Kod dCi motora, veoma je izrazeno, posebno kod motora s vecom kilometrazom i onih sto rade mnogo gradske voznje.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Prije par mjeseci sam vidio ovaj video i zapitao se da li je moj Shell 5W40 pravi ili fake:

 

Link to comment
Share on other sites

Vozim Shell drugu godinu zaredom. Možda i je fake, ne bih znao, ali barem ga redovito svake godine promijenim. Kod iduće izmjene ide Valvoline, već je u pripremi.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

koristim bilo koje ulje gradacije 5 w 30,moram to koristiti zbog dpf-a.Da nemam dpf koristio bi bilo koje full sintetik 5 w 40.

Prvi servis sam stavio elf a drugi put yacco.

Link to comment
Share on other sites

Nadam se da koristiš bilo koje ulje s normom RN0720...

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Gledam da pise 5 w 30 i c3,uglavnom pise ulje za auta koji imaju filter cestica.

Link to comment
Share on other sites

Kontroliraj na sipki redovno zbog kolicinu, imam nekoliko renaulta koji nakon prelaska na yacco ga trose nemilo.  Ulje nije uopce lose ali jednostavno ne pase nekim motorima.

Link to comment
Share on other sites

iskreno rijetko gledam sipku jer imam elektronsko mjerenje koje je uvijek na maksimum.Pogledat cu malo sipku za svaki slucaj.Vozim na malim okretajima pa je opterecenje motora manje pa mozda zbog toga ne trosi ulje

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.