Jump to content

Koje motorno ulje koristite u svom Renault-u?


TiM

  

165 members have voted

  1. 1. Koje motorno ulje koristite u svom Renault-u?



Recommended Posts

Hmm, naišao sam na ovaj topic i čitam zanimljive izjave. Imam još 3kkm do mijenjanja ulja na 75kkm. Sad mijenjam svakih 15kkm. Nakon zadnje zamjene s uljem iz Metroa mogu reći da mi auto više ne troši ni kapi. Uzeo sam Elf Excellium NF 5w40.

Link to comment
Share on other sites

Ina Millenium,bilo od prijasnjeg vlasnika... Doslo vrijeme i da ja promijenim ulje,mislim da cu zapljusnut ELF ili Motul u karter,5w40...

Link to comment
Share on other sites

Hmm, naišao sam na ovaj topic i čitam zanimljive izjave. Imam još 3kkm do mijenjanja ulja na 75kkm. Sad mijenjam svakih 15kkm. Nakon zadnje zamjene s uljem iz Metroa mogu reći da mi auto više ne troši ni kapi. Uzeo sam Elf Excellium NF 5w40.

Koliko te ispalo ulje u Metrou,ako se smije znat?

Link to comment
Share on other sites

Do sada Mobil1 u ovlaštenom je točeno, a sad sam prvi puta uzeo Total neki kod Lagerosa. Ne vidim da je baš neka razlika...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Koliko te ispalo ulje u Metrou,ako se smije znat?

Kolko se sjećam nekih 280tak kn. Taman su imali akciju.

Link to comment
Share on other sites

u ljetnom periodu vozim na 10w60 Castrol Edge sport, zimi MOBIL 1 SUPER 3000 X1 5w40. ( auto Scenic 1.6 2007.g ).

Link to comment
Share on other sites

U mojih 30-tak godina koliko vozim vlastite aute točio sam svega i svačega u njih ali sam najvjerniji bio Valvoline Durablend 10W40 koji je kolao motorom moje R-5 ice kroz više od 200.000 km. Sad je unutra ono jeftino 5W40 iz Lidla.

I Logan je iskusio različita ulja od Elfa i Castrola do Liqui Moly za plinaše koje je trenutno u motoru.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Laguna (G9T) Shell Helix Ultra Diesel 5W40

Yaris (1.3 VVTi) Elf Excellium DID 5W30

 

Kod mene sve obrnuto, Elf u Toyotu Shell u Renault :D

Edited by usrmaatre
Link to comment
Share on other sites

Probao dosta toga i posle svega Castrol, samo i iskljucivo u sve automobile. Ne trosi ga, ne pregrijava se lako, ima skoro konstantan pritisak ulja, manja potrosnja.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

U Modus-a samo Elf Solaris, promjenim ga jednom u godini dana i mirna bosna. Dobar je sigurno i Castrol i Shell ali Elf mi je povoljniji a isto dobar.

Link to comment
Share on other sites

Presao na dieselima na Shell RN0720, iz 55L bureta. Primijetio sam nizu potrosnju ulja vec na prvoj zamjeni, pretpostavljam da ce nakon druge zamjene potrosnja ulja biti jos niza. Takodje, nesto je niza potrosnja goriva u istim uslovima u poredjenju s Elfom RN0720. Takodje, mirniji rad zagrijanog i hladnog motora.

 

Trophy je do sada imao 2 servisa, oba radio prethodni vlasnik, u ovlastenom u DE zapisano da je tocen Shell. Inace, Trophy jos uvijek ima produzenu garanciju, u koju su ukljuceni i redovni servisi. :D

Link to comment
Share on other sites

Za Shell stvarno svi, pogotovo stručnjaci kažu same pohvale. Ja sam ga prije koristio na BMW-ima non stop i bio prezadovoljan, konkretno Ultra 5w40 bila u pitanju. Vjerujem da Elf nije loš a zasad opravdava povjerenje pa ćemo vidjeti. Isto mislim i za Total koji je također velika naftna firma i ima svoje bušotine.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Proslo mi je bilo Liqui moly 10w60 neko race, sada Aral High tronic 5w40.

Link to comment
Share on other sites

Na engleskom oldtimer Renault forumu lik mijenja ulje na 4.000 milja i u tom periodu 3 filtera. Kaže da mu je ulje žuto kao prvog dana. Trenutno razmišlja o korištenju većeg filtera pa da to smanji na 2 izmjene...

Link to comment
Share on other sites

Koristim elf ulje (ja se nadam)

I mjenjam ga 1 godisnje sa filterom i filterom goriva.

Link to comment
Share on other sites

Dosad sam sipao Elf Excellium ili Evolution (šta ja više znam) 5W-40.dakle full sintetiku,a sad mi je doqurčilo i nasuo sam neko GM od Opela 10W-40. Mišljenja sam da mi je uz ostale "normalne" isprike varijabilna prošuškala zbog prerijetkog ulja upitne kvalitete (iako ga oni kao preporučuju) koje je nepotrebno rijetko s obzirom da kod mene nikad nema minusa... Ovo ću mijenjat ranije nego ono dosad i mirna Bosna...

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.