Jump to content

bilstein b4 i clio


madaj

Recommended Posts

  • Replies 71
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • frenchkey

    22

  • madaj

    12

  • filiplolic

    9

  • zvonac

    5

jesi mijenjao sva 4?

da, sva cetri b4 i sa zadnjima sve ok :nezna:

Link to comment
Share on other sites

Evo samo da izvestim, drugar odradio zamenu za kyb Excel-G i nema vise lupanja, i auto se bolje ponasa nego sa b4, i sam izgled i izrada mortizera se meni cini na mnogo ozbiljnijem nivou nego b4 :hey:

Link to comment
Share on other sites

koliko dođe cijena tih amortizera, u € ?

Link to comment
Share on other sites

koliko dođe cijena tih amortizera, u € ?

on ih je dobio sa nekim popustom i platio ih je nesto malo manje od 50 eura, a mislim da je cena nekih 60-70

Link to comment
Share on other sites

ja isto imam prednje i zadnje, evo da potvrdim da su zamnjeni svi nosaci i set kvacila a i dalje lupa :tup:

i kod mene issta stvar...

udarac je ko da će kotač otpast, inače sve 5.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Da podignem temu, pošto imam isti problem sa navedenim amortizerima, sve sam zamjenil al i dalje lupa, ak malo žešće prejdem prek ležećeg, što se tiče voznih osobina, nemam zamjerki. Prije dva dana kupil i za zadnji kraj b4, toplo se nadam se da nebum imal problema s njima. Al znam sigurno da više ih nebum kupoval, bar ne za prednje amortizere...Čekam da ove prdnu, pa idem na drugog proizvođaća...

Edited by zvonac
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

eto meni to lupa tako već drugu godinu. lagano sve više. al nemam para da to mjenjam pa trpim...

uglavnom ako netko zna nekog jeftinog majstora da mi pogleda jel mi pukla opruga ili što se dogodilo nek javi. (naime sumnjam na to po zvuku koji se u zadnje vrijeme pojavio).

hvala

Link to comment
Share on other sites

Frenchkey i ja smo svojedobno napisali "memoare" o bilsteinima B4 i tom lupkanju. nema tu pomoci oni jednostavno lupkaju i gotovo. Ja sam na tim amortizerima spustio auto za 4cm i prestali su lupkat al su nakon spustanja vrlo ubrzo otisli tako da kako got opet su na kraju promjenjeni i tu jedino promjena pomaže ako se očete rješit tog iritantnog lupkanja.

Link to comment
Share on other sites

bojim se šta sada kupiti? Kayaba puca, a bilstain ne, kayaba ne lupka a bilstain lupka. Fuck it!

Link to comment
Share on other sites

Ja sam skroz zadovoljan sa Kyb excel-g stvarno nemam apsolutno nikakvih prigovora.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam skroz zadovoljan sa Kyb excel-g stvarno nemam apsolutno nikakvih prigovora.

imaš neki link da provjerim cijenu?

Link to comment
Share on other sites

ja samo svoje uzeo u karlovcu u HAK-u i koštali su me prednji 860kn a zadnje sam uzeo od ivana08 jel mi je zadnji desni B4 vrisnuo a ivan je taman u to doba spustio twinga na FK setu, tak da za zadnje neznam prodajnu cijenu. Znam da Tokić drži KYB pa pogledaj na njihovim stranicama

Link to comment
Share on other sites

danas nakon 2g riješio problem "lupanja amortizera".

odem na tehnički i fino mi tip veli ne možete proći. zašto? desni stabilizator kotača...

velim hm? da malo mi lupa amortizer...

velion: ne. dođite pogledati...

siđem u rupu, a ono rukom fino pomiće polugu koja drži kotać na jednom šarafu koji je izlokan i guma raspadnuta. mrak mi na oči pao tog trena.

da mi to puklo ili otpalo u vožnji, ne želim ni pomišljat što bi bilo.

uglavnom u čudu i on kad sam mu reko da je to tak 2g.

prvi servis, auto dijelovi, platim odma oba komada 104kn i majstor za 10min promjeni i ništa više ne lupa.

nazad na tehnički i veli gospon e sad je sve 5. prošli ste "tehnički".

velim ja, da, više ništa ne lupa.

a već sam kemijo kako da kupim nove amortizere.

:dobroje:

Link to comment
Share on other sites

to je naprijed jeli tako?

Meni lupa nazad i bar 5 majstora je sve to cimalo i drmalo i nisu našli uzroka. A kad skinem amortizer i provozam se na kratko, ništa se ne čuje - milina!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Prije par dana mi je pukla vanjska desna manžeta, sve usrala s masti, pa sam mijenjao nju i kočione pločice.

A kad sam već sve rastavio, odlučio sam skinuti ove lupajuće Bilsteine i vratiti stare Kayabe excel-g.

Kayabe imaju 75kkm, a Bilsteini 70kkm. Mislio sam da su Bilsteini bili ok (osim povremenog lupanja), ali nakon zamjene sam odmah vidio da su Kayabe u puuuno boljem stanju! Auto se sad ponaša neusporedivo bolje, ne propinje kod ubrzavanja i ne propada kod kočenja, a kod nagle promjene smjera je držanje puno bolje.

Jednostavno ne vjerujem koliko su ovi Bilsteini propali u samo 70kkm...

E da, Bilsteini lupaju jer su kraći za 4 centimetra!!! Obični B4, koji bi trebali biti isti kao originalni...

Link to comment
Share on other sites

pozz svima

Evo nekoliko riječi o mojim iskustvima što se tiče ovog problema. Vidim da se cijela priča vrti oko Bilsteina i Kayabe.

Ja sam početkom godine morao mijenjati prednje amortizere te su mi stavili standardne Monroeve (koje sam kupio na akciji prije 1,5 godinu) u kombinaciji s Kayabinim oprugama (jer je trebalo i njih promijeniti jer su popucale) i za sada nemam nikakve zamjerke. S originalnima (ne znam koji su bili :tup: ) sam prešao nekih 165000 km, a stražnji se još uvijek drže (auto sad ima nekih 170000 km). Radi se o Cliu 2 1.4 8v iz '98. godine.

Link to comment
Share on other sites

Prije par dana mi je pukla vanjska desna manžeta, sve usrala s masti, pa sam mijenjao nju i kočione pločice.

A kad sam već sve rastavio, odlučio sam skinuti ove lupajuće Bilsteine i vratiti stare Kayabe excel-g.

Kayabe imaju 75kkm, a Bilsteini 70kkm. Mislio sam da su Bilsteini bili ok (osim povremenog lupanja), ali nakon zamjene sam odmah vidio da su Kayabe u puuuno boljem stanju! Auto se sad ponaša neusporedivo bolje, ne propinje kod ubrzavanja i ne propada kod kočenja, a kod nagle promjene smjera je držanje puno bolje.

Jednostavno ne vjerujem koliko su ovi Bilsteini propali u samo 70kkm...

E da, Bilsteini lupaju jer su kraći za 4 centimetra!!! Obični B4, koji bi trebali biti isti kao originalni...

nisam ih nikada mjerio ni uspoređivao. Sad si mi bacio bubu u uho. Morat ću i to vidit.

Link to comment
Share on other sites

Prednji su definitivno kraći od originalnih. Mislim da zadnji nisu, ali sve i da jesu nemam nikakvih problema s njima.

Link to comment
Share on other sites

mislim da m i nije do toga jer lupkaju jednako i kad je auto ful natovaren, a onda su stisnuti do pola bar. Nego, možda kupim onaj tvoj set kvačila ako je još na prodaju...

Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.