Jump to content

Scenic III


BRKO

Recommended Posts

Pošto je auto uparkiran u dvorište red je da ga i ovdje predstavim.Radi se o Scenicu III 1,9dci oprema dynamique sa dodatnim stražnjim senzorima,boja metalik crna.Za sada sam oduševljen vožnjom,potrošnjom i udobnosti,jednostavno to je ono što sam tražio.Od nekakvih radova na autu u skorašnjoj budućnosti možda ću ići na zatamljivanje šajbi,eventualno drugi kotači i tu bi stao jer je ovo ipak obiteljski auto.Evo za početak par slika,poslje će biti još.

post-770-070564400 1305839964_thumb.jpg

post-770-041165100 1305840038_thumb.jpg

post-770-011509100 1305840096_thumb.jpg

Edited by BRKO
Link to comment
Share on other sites

Fino, fino!

I netreba to previše "kititi".

Link to comment
Share on other sites

Profesorska pila svaka čast neka te služi dugo i bezgrešno :hail:

Link to comment
Share on other sites

Čestitam! Prekrašan je! dobroje.gifTakvog si i ja želim jednog dana!zubo.gif

Link to comment
Share on other sites

Brko gdje je Mazda...ona je bila "grijeh iz mladosti" ili? :zubo:

Znaci vratio si se u jato...sretno s autom i da ti sluzi kao meni moj, a to znaci bezgresno. :hey:

Link to comment
Share on other sites

Vidjeh auto na Billi, strašan je. Bivši šef ima istog, samo one smeđe boje tak da znam sve o tom autu. Izrazito prostran i praktičan auto. Taman za ubacit par subwoofera u gepek. :rotfl::rotfl:

Nego, mislim da si falija s modelom auta, ovo je GRAND Scenic!

Link to comment
Share on other sites

Jako elegantno. Sretno. Vozio sam nekoliko takvih scenica, super su.

Link to comment
Share on other sites

cestitke na autu, pravi je :dobroje:

ali mi nikad nisu potpuno sjeli ti "zubi" na prednjem braniku ni na meganu a sad ni na scenicu

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest Clansman

Auto naručen pa se čekalo ili je odabran kao jedan od raspoloživih na skladištu? Ja naručio Grand Scenic a dobit ću ga tko zna kad. Naručen sredinom travnja a od tvornice se još nije dobilo ništa na znanje da li je uopće krenuo u proizvodnju. U ugovoru stoji 9. mjesec uz ogromnu ogradu oko roka isporuke. Bojim se da ću na kraju odustati i uzeti nešto drugo ako bude naznake da će prevše kasniti.

Link to comment
Share on other sites

Clansman, probaj nazvati AutoCentar KOS Koprivnica, oni bi trebali imati jednog Grand Scnica u salonu. Ako ga nisu u međuvremenu prodali... Možda ga mogu nekako prebacit do vog koncesionara.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam uzeo sa skladišta,odi u bilo koji salon i zamoli neka kazu sta imaju još za isporuku i ako ima nešto približno kao što bi htjeo uzmi.Meni su rekli da će prve isporuke biti u 11 mjesecu ali se nezna s kojim motorima niti sa kojom opremom.

Sretno i čuvaj živce

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest Clansman

Auto dolazi kao što i stoji u ugovoru početkom 9. mjeseca. Cijena je ugovorna znači niža od trenutne iako je razlika jako malena ali svejedno to su kune koje ja trebam izkeširati. Stiže bijeli Grand Scenic 1.5 dCi color edition s dodatkom tempomata i boljeg radia s USB-om i plavim zubićem za mobitel.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Nisam dugo ovdje pisao pa da se malo osvrnem na proteklo razdoblje, blizi se lagano dvije godine a preslo se cca 36000 km. Auto i dalje mehanicki je bez greske ide odlicno neki prosjek potrosnje grad i otvorena cesta( autoput ) je malo ispod 8 litara, obavljen je i drugi servis u accl- u Zapresicu ( pohvala ekipi odlicni su).U globalu kada se pogleda auto je od mene zasluzio jednu cvrstu 4+ ocjenu, zasto ne cistu peticu e pa Renault nebi bio renault da nesto ne sfusa, u manje od dvije godine pohabao se kozni volan i rucica mjenjaca, sreca ide pod garanciju novi , valjda na isteku garancije jos jednom haha.

Nasao sam jos jednu zamjerku, naime probao sam 4 razlicita punjaca za iphone spojiti na upaljac i niti jedan nije radio dok u prtljazniku i na zadnjoj klupi rade normalno, samsungov punhac radi i u upaljacu pa neka netko kaze kako francuzi nemogu zakomplicirati.

Link to comment
Share on other sites

Stani kreni u gradu cca 5 km pa brza cesta sve preko 130 km/ h a otpor zraka = kutijA i prosjek od ispod 8 litara kud bi nize. Mozda sam ja jedini reealan!?

Link to comment
Share on other sites

Nisam citao od pocetka ali ako je u pitanju 8 litara na 100km i to u Zagrebu onda je to jos i dobra potrosnja. Meni u Zg-u niti jedan nije trosio ispod 10 litara bio dizel ili benzin

Link to comment
Share on other sites

Ne znam kaj bi mu trebao raditi da u gradu pije više od 10 litara....

 

Naravno da može, ali to onda više govori o vozaču nego o vozilu.

Link to comment
Share on other sites

Stani kreni u gradu cca 5 km pa brza cesta sve preko 130 km/ h a otpor zraka = kutijA i prosjek od ispod 8 litara kud bi nize. Mozda sam ja jedini reealan!?

 

Jap, tak se i meni cini..najbolje mi je kad se ekipa ponosno busa u prsa trenutnom potrosnjom dok voze 80 u petoj od sela do sela.Da , to je bas reprezentativni primjerak.

Auto je prekrasan , samo ga cuvaj.Svidaju mi se svi scenici , od prvog do ovog treceg.

Link to comment
Share on other sites

Cuj, mogu ja napisati da trosi 5 litara cestom od slunja do karlovca pri 70-80 km/h ali dodjes na autoput i ide na 7, sljedeci dan vozis po zagrebu u guzvi i evo te na 7.5 i kaj sad?

Link to comment
Share on other sites

To ti velim, za Zagreb je to normalna potrosnja.Pod Zagreb mislimo na Zagreb u radno vrijeme, ne Slavonsku s utorka na srijedu u 3 ujutro.

Mislim da je starom na Sdiju golfu potrosnja iznad 6 po gradu, a vozi MAKSIMALNO penzionerski.

Link to comment
Share on other sites

A koji motor je u pitanju?

Meni 1.9 dci 20ks isto po gradu oko 8, otvorene 7,2-7,3 pri 150 na tempomatu

Ali eto, ja u 9 god kaj ga imamo volan ko novi (kozni)

Btw isto mi ne radi 12v autopunjac naprijed, into zato kaje predubok!! -.-

Link to comment
Share on other sites

Moj ima 8.3 srednju potrošnju.Volan kao novi.Jedino se poderao tapacirung kod papučice gasa.Moj je Grand, i ne mogu očekivati ništa niže.

Link to comment
Share on other sites

Ovaj volan u scenicu III je kozni ali cini mi se da to koze vidjelo nije. U mazdi 6 kozni volan je izgledao nakon dvije godine kao iz ducana da je izasao, na meganeu II sam imao obicni kojeg sam dao pretapicirati u umjetnu kozu i isto nakon dvije godine nikakvih tragova koristenja.Zato je tu garancija pa neka mjenjaju, ako se opet dogodi isto mjenjat cemo ponovno.Kod kuma na scenicu II vidim da je volan s onom rupicastom kozom i 5-6 godina koristenja nije mu naskodilo.

Ovo sto sam napisao za punjac najjednostavnije rjesenje je kupiti produzni usb i spojiti u prtljaznik tako da se s tim ne zamaram.

A koji motor je u pitanju?

Meni 1.9 dci 20ks isto po gradu oko 8, otvorene 7,2-7,3 pri 150 na tempomatu

Ali eto, ja u 9 god kaj ga imamo volan ko novi (kozni)

Btw isto mi ne radi 12v autopunjac naprijed, into zato kaje predubok!! -.-

Link to comment
Share on other sites

Moj ima 8.3 srednju potrošnju.Volan kao novi.Jedino se poderao tapacirung kod papučice gasa.Moj je Grand, i ne mogu očekivati ništa niže.

 

 

Nebi ocekivao da su na trojci opet zabrljali sa kvalitetom materijala jer su vec na dvojci phasa II dosegli visok nivo kvalitete.

Kod mene isto rucica mjenjaca, volan, sjedala i rukohvati bez tragova koristenja nakon 130 000 Km.

Imate dosta visok prosjek potrosnje za diesela, meni je na benzincu svega 2 litre vise,a  ako sam vise na otvorenoj cesti i manje po gradu prosjek bude oko 8.5l.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.