Jump to content

Scenic III


BRKO

Recommended Posts

Danas naručen novi volan i ručica mjenjača tako da sada čekam zamjenu.

Potrošnja je takva kakva je i meni odgovara a u daljnje rasprave o tome neću ulaziti, auto se trenutno koristi i kao službeni pa šefica plaća naftu i potrošnjom se ne opterećujem.

Link to comment
Share on other sites

Brko mozes li staviti slike volana i rucice mjenjaca da vidim imam li i ja osnove trazit nove :D i meni su se malo ogulili, pogotovo rucica

Link to comment
Share on other sites

Imas osnove ako nije tvojom greskom nastalo ostecenje,kad idem po malu u vrtic slikam pa cu staviti

Link to comment
Share on other sites

Pa ne bih to nazvao ostecenjem, volan se. Nekako izlizao, malo ogulio na mjestima di si mi najcesce ruke, a na rucici mjenjaca se nekak ogulio "gornji sloj" koze

Link to comment
Share on other sites

Tako to otprilike i kod mene izgleda, samo nije tak jako. Nisu ti nista prigovarali kad si trazio novo? Cudno mi je kak im se isplati cijeli volan mijenjat, a ne samo kožu. A opet ak ih i zamjenim, ogulit ce se.. Jedino da nekak nazicam volan sa novog gt linea, koji ima onu rupicastu kozu koja izgleda puno kvalitetnije :D

Edited by homer
Link to comment
Share on other sites

Vidi taj volan sam i ja gledao da bi bio mozda bolji ali narucuje se po broju sasije i dobijas volan za svoj auto a stari ide nazad u tvornicu. Nakon dvije godine opet po novi.

Neznam tko bi mi prigovarao, ja sam platio kozni volan, Renault je isporucio isti koji nije zadovoljavajuce kvalitete, vjerovatno su stedili. pa nisu ljudi u servisu zmajevi, ako nesto ne valja odi i neka zamjene zato i sluzi garancija

Edited by BRKO
Link to comment
Share on other sites

Znam da se narucuje po broju sasije, al se mozda moze nabaviti broj sasije od nekog gt linea pa preko tog naruciti :) ma nije stvar u servisu, nego kad bi prigovarao na sve onda bih trazio i nove prednje siceve jer oba skripuckaju pri određenim temperaturama i to pripisujem "šarmu" renaulta i ne obracam previse pozornosti na to. Makar se ne bih zalio na nova sjedala iz gt linea ;))

Link to comment
Share on other sites

Pa moraju opravdati garanciju koliko ja znam inace bi svi imali sjedala od megana rs-a, druge branike i hrpu drugih stvari

Link to comment
Share on other sites

Ma znam, malo se zafrkavam :) a mislio sam da tak sitne svari kao sto je rucica mjenjaca, ne moraju slat natrag, nego se odrade preko koncesionara.

Edited by homer
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Da malo ozivim temu.. Da li su ti zamjenili volan i rucicu? Idem iduci tjedan do servisa dogovoriti zamjenu ulja, pa da im i ja trazim nove. Jedino ne znam da li mi ima kakve veze sto sam prosao 2 god tvornickog jamstva i trenutno imam jos nesto vise od godine nadoplacenog od ukupno 4. Pitam jer znam da nekim proizvođacima ne vrijede ista pravila za tvornicko i produzeno jamstvo..

Link to comment
Share on other sites

Sve je zamjenjeno i za sada je super, koliko znam vrijedi ti produzeno jamstvo.

Pitanje za one koji imaju iphone, dali vam radi punjac kada ga ukljucite u upaljac , naime isprobano je 5 razlicitih punjaca i niti jedan nije radio dok su svi radili na ostalim uticnicama(zadnje sjedalo i prtljaznik) probano na scenicu II i scenicu III

Link to comment
Share on other sites

Sve je zamjenjeno i za sada je super, koliko znam vrijedi ti produzeno jamstvo.

Pitanje za one koji imaju iphone, dali vam radi punjac kada ga ukljucite u upaljac , naime isprobano je 5 razlicitih punjaca i niti jedan nije radio dok su svi radili na ostalim uticnicama(zadnje sjedalo i prtljaznik) probano na scenicu II i scenicu III

Hvala na odgovoru! Koliko si cekao da stigne? Jesu slali stari volan i rucicu natrag u tvornicu i da li si dobio identican volan, tj s istom kozom koja se potencijalno s vremenom moze opet fino oguluti? Ona rupicasta koza s novog gt lineovog volana bas izgleda puno kvalitetnije, pa ne znam da li bi se isplatilo i bi li pristali da nadoplatim razliku za tu rupicastu kozu..
Link to comment
Share on other sites

Dobio sam identican volan skoro, naime oko tipki za cruise control je sada srebrna plastika dok je koza cini mi se malo drugacija(kvalitetnija)-Cekao sam nekoliko dana a sama zamjena traje cca 1.5 sat.Mjenjac je identicanž

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Evo malo novosti, odradjen servis na 55000 km, zamjenjene plocice na prednjim i zadnjim diskovima, vrijedi mi produzeno jamstvo pa je narucena nova kugla mjenjaca koja se ko bi rekao opet pocela ljustiti. Posto mi se ne otkljucavaju i zakljucavaju vozacka vrata na daljinski i to je naruceno pa ce se zamjeniti. S autom sam i dalje zadovoljan, toci vozi

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Danas servis opet, filteri, ulje i ostalo potrosno, predjeno 72000 km i dalje sjedi toči vozi, otisao je graničnik na suvozackim vratima, narucen novi i biti će zamjenjen pod garancijom. Mislim da je ovo zadnji servis kod ovlastenog, garancija istječe

Link to comment
Share on other sites

Danas servis opet, filteri, ulje i ostalo potrosno, predjeno 72000 km i dalje sjedi toči vozi, otisao je graničnik na suvozackim vratima, narucen novi i biti će zamjenjen pod garancijom. Mislim da je ovo zadnji servis kod ovlastenog, garancija istječe

I meni se počeo čuti graničnik na vratima na meganeu. Ne čuje se svaki put, al ponekad kad otvorim vrata lagano pukne, vjerovatno je dao svoje. Da li znaš cijenu u ovlaštenom, jer je meni garancija istekla na proljeće i baš taj šugavi graničnik nije u 4 god otisao nego sad. Inače, čitao sam negdje da je to čest slučaj na novijim renaultima(ne sumnjam da je i na starijim) i bilo bi ok da postoji neki ots kao na volan.
Link to comment
Share on other sites

Graničnici su baš osjetljivi. Meni je jednom vjetar povukao vrata, i nakon toga je počeo puckati. Kako je bio pod garancijom zamjenili su ga. Što se tiče zamjene volana, nije na Brkinu adresu, već servisa i njihovih norma, zamjeni se za 10 minuta. 

 

 

Dobio sam identican volan skoro...Cekao sam nekoliko dana a sama zamjena traje cca 1.5 sat.

 

 

 

Edited by PAnta013
Link to comment
Share on other sites

Meni je ovo mislim treći graničnik, koliko košta pojma nemam, još jedan je na garanciju.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.