Jump to content

STAR WARS 5-Povratak SKYWALKERA


16 tl

Recommended Posts

Jedno od misljenja.

In 1970, Stirling Moss said: "There is no doubt that the Renault 16 is the most intelligently engineered automobile I have ever encountered and I think that each British motorcar manufacturer would do well to purchase one just to see how it is put together."

link: http://www.jagpromotions.com/bill/autoscene/renault/sale/renault16eb.htm

Fantastican posao!

Mogu li slike na PM 16 sa tvog avatara i ako moze kratki dodatak gdje je koristena verzija?

Link to comment
Share on other sites

Jedno od misljenja.

In 1970, Stirling Moss said: "There is no doubt that the Renault 16 is the most intelligently engineered automobile I have ever encountered and I think that each British motorcar manufacturer would do well to purchase one just to see how it is put together."

link: http://www.jagpromot...renault16eb.htm

Fantastican posao!

Mogu li slike na PM 16 sa tvog avatara i ako moze kratki dodatak gdje je koristena verzija?

Avatar je u biti slika autića igračke skinuta sa Ebay,navodno je taj model išao negdje po Sahari,nemam pojma gdje.

Link to comment
Share on other sites

Ja znam za ovaj sa gornjeg linka i cuvene Ragnotti-eve zastite farova, ali za ovaj tvoj ne znam. Inace, ova dodatna svjetla i ovaj "safari" stil su mi tiha patnja....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Veliko je zadovoljstvo videti retki R16 u ovakvom stanju. Svaka cast na ulozenom trudu, vremenu i strpljenju :hail:

Link to comment
Share on other sites

Uz male poteškoće uhvatio sam sa SBTV izvještaj o najljepšem R16 u HR. :dobroje:

Link to comment
Share on other sites

Svejedno,volio bih da je malo educiraniji voditelj i da zna više o svemu o čemu priča i pita. Ona pitanja tipa koliko ste se najbrže vozili su pitanja klinaca koji te sretnu nekad na cesti i zinu kad vide šta voziš. Za sam auto :respect:

Link to comment
Share on other sites

Svejedno,volio bih da je malo educiraniji voditelj i da zna više o svemu o čemu priča i pita. Ona pitanja tipa koliko ste se najbrže vozili su pitanja klinaca koji te sretnu nekad na cesti i zinu kad vide šta voziš. Za sam auto :respect:

Za jedno selo tipa Slavonski Brod, to je u rangu Zvjezdanih staza.

Šebalj je izvrstan čovjek i veliki zajebant a i sugovornik mu nije daleko od neozbiljnosti. :zubo:

Link to comment
Share on other sites

Nego reci ti nama, kada te je onako lijepo zamolio, jesi li mu pokazao straznji dio :laugh::rotfl:

Link to comment
Share on other sites

Nego reci ti nama, kada te je onako lijepo zamolio, jesi li mu pokazao straznji dio :laugh::rotfl:

Znaš da dajem uvijek sve od sebe.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 months later...

Da nebi bilo da nismo ništa radili tijekom zime i sada na proljeće,evo nekih slika.

Prvo, riješio sam kutiju za radio.On je izvađen 1985 iz moje bivše 16-ce i sada je ponovo našao isto mjesto.U ponudi sam imao dvije kutije ali ova mi je ipak "bolje sjela", jer prvu sam ošmirglao pa polakirao i ispalo je BLJAK.Ovu nisam ošmirglao, samo slinuo sloj prljavštine te zviznuo bezbojnim lakom.Bočne vijke sam stavio u inox verziji.Meni je ispalo savršeno.U gornjoj plohi iznad radija se stavlja sat, te manometar temperature vode.Ovaj drugi čekamo da dođe, jer je izbidan na Ebay-u.Stavljamo nove kugle, gornje i donje, novo desno rame, reparirani hladnjak, jer ovaj je pokazao da je propusan,novi termostat te termoprekidač.Nadalje kada to sve odrađujem ide i nova vodena pumpa.Također je zamijenjen plovak rezervoara goriva,izmijenjan kokpit vozila,uglavnom finiš za registraciju u 5 mjesecu.

post-620-099015700 1333639873_thumb.jpg

post-620-094553200 1333639574_thumb.jpgpost-620-040602700 1333639616_thumb.jpg

post-620-090730300 1333639654_thumb.jpgpost-620-056309200 1333639705_thumb.jpg

post-620-078401500 1333639725_thumb.jpg post-620-099015700 1333639873_thumb.jpg

Nisam napomenuo da su montirane maglenke, te da čekam električara da to sve "prosvijetli".

Edited by 16 tl
Link to comment
Share on other sites

post-620-029692100 1333640242_thumb.jpg

To je manometar.

post-620-000449400 1333640439_thumb.jpg

Ovo je vurica, i kada to dvoji lijepo stavim, sjesti će pravo kao budali šamar.

post-620-039517400 1333640540_thumb.jpg

Donje kugle, malo teže za nabaviti, ali riješene su.

Link to comment
Share on other sites

Jedva čekam da ga vidim uživo :hearts;

U mojoj mladosti R-16 je bio avion :hail:

Link to comment
Share on other sites

Jedva čekam da ga vidim uživo :hearts;

U mojoj mladosti R-16 je bio avion :hail:

I sad je avion, za one koji znaju prepoznati avion :)

Link to comment
Share on other sites

post-620-031080700 1333908147_thumb.jpg

Evo i jedna retro naljepnica, jučer "instalirana" na zadnju šajbu auta.

Link to comment
Share on other sites

I sad je avion, za one koji znaju prepoznati avion :)

Sreća u nesreći je ta što ih više nema na ovim područjima, večinom još poneki primjeraka u Dalmaciji,tako kada bude izašla na cestu mamiti će uzdahe i neke starije generacije podsjetiti na neka zlatna doba mira i sigurnosti.U Brodu ima originalni pag 404, lik je picajzla do boli i još automehaničar, pa nemoram naglašavati kada se budemo susreli da mora biti sve aptak.No uvijek će se imati što šarafati, ako se želi.

Ako tko nađe kakvog za dijelove, trebaju mi plastike od ventilacijskih otvora smještenih kod nosača stubova prednjeg vjetrobranskog stakla, a može i kompletna pepeljara sa plastikom, od 3 komada kompletirao sam jednu. Ali nije to to.

Edited by 16 tl
Link to comment
Share on other sites

Sreća u nesreći je ta što ih više nema na ovim područjima, večinom još poneki primjeraka u Dalmaciji,tako kada bude izašla na cestu mamiti će uzdahe i neke starije generacije podsjetiti na neka zlatna doba mira i sigurnosti.U Brodu ima originalni pag 404, lik je picajzla do boli i još automehaničar, pa nemoram naglašavati kada se budemo susreli da mora biti sve aptak.No uvijek će se imati što šarafati, ako se želi.

Ako tko nađe kakvog za dijelove, trebaju mi plastike od ventilacijskih otvora smještenih kod nosača stubova prednjeg vjetrobranskog stakla, a može i kompletna pepeljara sa plastikom, od 3 komada kompletirao sam jednu. Ali nije to to.

Eeee da, newer ending story, ali već kad se zakotrlja na cesti i kad s njim možeš zapaliti na kavu u lijepo sunčano subotnje prijepodne, već je i to puno.

Samo da uživaš u vožnji s njim je veliki ushit koji te ispunjuje (barem je meni tako)

A da ćeš na njemu uvijek imati šta za raditi to je isto istina.

Moram samo reći da ti se divim na svemu šta poduzimaš.

Iz vlastitog iskustva znam da to nije "lako"

Vidimo se!

Link to comment
Share on other sites

Bitno je da sve što je trebalo, išlo je novo jer ne želim iznenađenja na cesti.Imao sam također sreće da štogod sam kupio preko Ebay-a nije bilo skupo, i jeftiniji mjesečni trošak od pušaćkoga.Živčanilu moje žene nije bilo kraja, kod punice na livadi 3 komada za dijelove,ono punica sije grah i kukuruz, a niknu 16-ce. :zubo:

No kada je bilo sve relativno gotovo i punicu i ženu sam provozao, sa djecom ,uglavnom komentari su bili:zete, svaka ti čast;stariji sin je rekao:tata, što god sam ti rekao, izvinjavam se, auto je totalno mrak.

Stari uglavnom nije imao komentara, vidio je da će nešto biti od mene, pa makar to bilo nakon mojih prvih 45 godina života. :lool:

Link to comment
Share on other sites

rekrasan, odlican, vrh vrhova ... obozavam stare "krame" i zalim sta se nisam rodio u tim godinama ... odlican ti je auto, i nadam se da cu ga vidjet u zivo

btw zasto nema tvog projekta na www.oldschoolhr.com forumu ?? pokazi ljudima sta imas :hail::hail::hail::hail::hail::hail::hail::hail::hail::hail::hail::hail:

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.