Jump to content

Hrvatski Clio RENAULT sport ph1


BALEV

Recommended Posts

  • Replies 198
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • BALEV

    52

  • Fredy

    14

  • Coupe RS

    12

  • GTT

    12

ma ja sam odusto od sporta jerbo twinga ne dam za džabe (a i nije da mi je cijan fiksna) a i kak stvari stoje iduće god tek ulazimo u krizu i bit će sve gore i gore.. ne treba mi još i taj trošak sada :frown:

daleko od toga da ga nebi volio za vikend auto, pogotovo ovaj ako je istina da je od 1. vlasnika s tak malo kilometara :nezna:

Link to comment
Share on other sites

Dragi kolege nazalost zakasnili ste, pa i mi iz Splita itekako cijenimo takva remek djela od Renault sporta kao sto je ph 1.

Digao se u 1.30 pa pjeske na bus u 2.20 noci, u Zagrebu bio u 7.10 ujutro ( izlomljen sa svojih metar i devedeset ) pa busom za Samobor.

Imao sam sto vidjeti ( moj agent u Zagrebu Goran Sruk inace vlasnik ph2 ) obavio je odlican posao pogledavsi mi doticni auto.

Auto je od prvog vlasnika ( stariji gospodin ravnatelj Etnografskog muzeja ) izuzetno ocuvan i garaziran, originalnih 76 tisuca km ( samo ), nikad udaren, lak jos uvijek savrsen, sve u originalnom stanju i sve radeno u ovlastenom renault servisu ( novi ispuh orig, remenja sa natezacima kompl. promjenjeno ), sicevi kao novi, da cak je i volan ( naravno oljusten ) originalan. Covik kupuje novi auto veci i taj clio mu zauzima mjesto u garazi. Auto sam s gustom vozio nazad kuci i s ponasanjem sam odusevljen.

Ljepo vrjeme, sam u autu, nalio pun tank 98 mice, cd pripremljen za voznju kuci i naravno i patike sam promjenio za potpuni ugodaj.Kad sam dosao kuci temeljito pranje od soli i u garazu.

Da poklonio sam to sebi za Bozic a za Novu mi je covik obeca poslat orig. nepostavljene tapete RS od velura.

E da naravno nesmijem ni reci koliko pristupacno sam ga platio !.

Zamolio bi poznatog kolegu Baleva da mi preporuci nekakve izmjene ( neke ideje vec imam ) za decentan i kvalitetan lagani tuning ( tu rijec nevolim bas ), da zasja u punom sjaju i da se isto tako moze i u tvornicko stanje vratiti.

Hvala

Link to comment
Share on other sites

prepredobro :hail:

cestitam na kupovini i slobodno daj koju sliku!

Link to comment
Share on other sites

Ma moze slike, moram nac zenin fotoaparat.

Ma drago mi je sto se i vi veselite i sto ce ostat u "nasem" krugu.

Evo sad sam s dicom bio u diru s njim, mozda da ga ostavim serijskog !?.

Mislio sam nabavit bilsteinov b14 novi ovjes, powerflex, obnovit kocnice ( ferodo,...), mislim da bi mu stale zlatne felge tipa oz ultra ili superleggere ( ili bijele prima ), usis, remap, komplet. ispuh,.. i tako dalje,...ali bi sacuvao sve original dijelove,....

Kad napravim slike bit ce tu.

Link to comment
Share on other sites

Ja bi definitivno promjenio ovjes. Bilstein :dobroje:

Kočnice..zamjeni kočiona crijeva, kočiono ulje, pločice Ferodo i ako ces mjenjati diskove onda Renault sport diskove.

Auspuh, remap.. to vec kako hoces. Airbox od Espace V6 :cool:

Crni auto?? Ja ne bi ultre..prekomercijalne..superleggera, turini, PRIMA :cool:

Jao slinim....

Link to comment
Share on other sites

Ma svaka cast, hvala za savjete i odusevljenje.

Auto nije crni nego trula visnja ( tako se bar u nasem zargonu kaze ) zato sam mislio na zlatnu variantu felgi...

Vidis to sa servom sam mislio i sa svojim clio 1 za utrke ( jos je to ostalo za olaksat otprilike ) ali svida mi se taj nacin razmisljanja,..

Sto se felgi tice krasne su, ali mislim da mi je 17 malo previse,...to sa usisom nisam znao ( pazi espace, hm ).

Na svom priasnjem cliu mi najbolje funkcionirala komb. orig. air box, KN filter i posebno oblikovan od plastike dovod zraka izvana u kuciste. Auto je radio super i mirno a pokusao sam sve variante ( jedino CDA ne ).

Hauba mu djeluje lagana i mislim da je aluminijska.

Link to comment
Share on other sites

Samo nemoj kolegu BALEVA pitati za savjet, on će ti savjetovati "skini servo" da budeš brži :bigl:

;):lool:

Jbg znaš kako je :bigl: kako god auto je bio JEBEN :cool:

Nebi to savjetovao nikome tko auto koristi svakodnevno u prometu.

Link to comment
Share on other sites

Jbg znaš kako je :bigl: kako god auto je bio JEBEN :cool:

Nebi to savjetovao nikome tko auto koristi svakodnevno u prometu.

Auto je bio najbrutalniji ph-quick u zg prometu :bigl:

Link to comment
Share on other sites

Cestitam g. Dajak. Nadam se da ce auto dobro sluziti tvojim perverznim potrebama.

Edited by jure
Link to comment
Share on other sites

Moje skromno mišljenje, najbolja kombinacija je original felga sa clia williams, jedino možda ne zlatna nego neka svijetlo siva ili asntracit ili ventilerka sa dijelovima koji su polirani. Ne pre velike felge, dovoljno udobne za svaki dan, lijepo izgledaju i najbolje je to da ni gume u tim dimenzijama nisu pre strašno skupe.

Nešto slićno ovome

post-11074-024636800 1325148696_thumb.jp

Ove od williamsa samo da još imaju rub polirani i to je to.

post-11074-004005500 1325148878_thumb.jp

Link to comment
Share on other sites

Meni Maracane na sportu ne izgledaju nikako. Bzvz, prestara felga za taj auto.

Gunmetal willy felge su mi odlične na sportu :dobroje:

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.