Jump to content

Kolicina plina za klimu


Guest

Recommended Posts

Evo ovako imam Renault Megane Grandtour 1.5dci 2006 godina. Zanima me koliko plina stane u spremnik klime? Da li je 800g dovoljno posto ima dobra ponuda za to...

Edited by Gjur0
Link to comment
Share on other sites

Meni su prošle godine punili 600 grama.

Megane 1.6 16V 2005. godina.

Link to comment
Share on other sites

Meni su prošle godine punili 600 grama.

Megane 1.6 16V 2005. godina.

Je li bila prazna?

Zato jel moja ponuda ukljucuje ovo:

Kod servisa se klima uređaj isprazni od plina i sustav se vakumira i dopuni plinom. Usput se klima i očisti od svih nakupina prašine, mogućih gljivica.. Punjenje plinom do 800g samo... ostalo moram nadoplatit...

Link to comment
Share on other sites

Evo ovako imam Renault Megane Grandtour 1.5dci 2006 godina. Zanima me koliko plina stane u spremnik klime? Da li je 800g dovoljno posto ima dobra ponuda za to...

550 g, ±35 g za taj klima uredjaj u tvom vozilu.

Link to comment
Share on other sites

Je li bila prazna?

Bilo je ispod 200 grama plina unutra.

Link to comment
Share on other sites

Prošle god su mi napunili oko 550 ako se ne varam, al sam se začudio kaj drži i ove godine makar moram ić nadopunit, prije bi do kraja jeseni krepala.

Link to comment
Share on other sites

meni je prošlu god.do kraja jeseni iscurio plin isto, ali su mi sad rekli u renolu da ima neko brtvilo 250 kn koje se nalije prije plina u sustav i da to jako dobro zabrtvi sve gumice i nema šanse da iscuri par godina, a punjenje plina je 299,99 kn u ovlaštenom u pž

Link to comment
Share on other sites

Kod njih sam ti punio prosle godine, bilo je 500g u ponudi i stavili su mi vise al nisu naplatili dodatno.

Link to comment
Share on other sites

Kod njih sam ti punio prosle godine, bilo je 500g u ponudi i stavili su mi vise al nisu naplatili dodatno.

Jesi zadovoljan obavljenim?

Link to comment
Share on other sites

Jesi zadovoljan obavljenim?

Prošle god su mi napunili oko 550 ako se ne varam, al sam se začudio kaj drži i ove godine makar moram ić nadopunit, prije bi do kraja jeseni krepala.

Jesam. ;)

Edited by IcyTexx
Link to comment
Share on other sites

Kolko ima Megan I kapacitet klime , mislim kolko grama tog plina ide zna ko ?Jel tih 160kn ok cijena za to ?

Edited by hrvojexyz
Link to comment
Share on other sites

E da, evo ponude... zaboravih vam staviti :) Ako koga zanima...

Kolektiva

Da li je u tu cijenu uključen i novi filter klime/peludi ili samo besplatna ugradnja istoga ako se kupi kod njih?

Edited by Ico_Zg
Link to comment
Share on other sites

Kolko ima Megan I kapacitet klime , mislim kolko grama tog plina ide zna ko ?Jel tih 160kn ok cijena za to ?

700 grama ja punio prije par mjeseci, 160 kn je ok cijena

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Molim znalce,

koliko plina ide u klimu Lagune II, 2006g, 2.0dci-175Ks ?

Hvala na odgovorima!

Link to comment
Share on other sites

Molim znalce,

koliko plina ide u klimu Lagune II, 2006g, 2.0dci-175Ks ?

Hvala na odgovorima!

thumb-F62E_4FBEA5EE.jpg

Edited by direstraits
Link to comment
Share on other sites

thumb-F62E_4FBEA5EE.jpg

Naglasak na ovaj podatak o ulju u sustavu jer bez njega "bye-bye" kompresor klime....

Link to comment
Share on other sites

Ako sam dobro shvatio plina ide 650g, a ulja 250 ml? :nezna:

Malo mi je nejasna tablica od "direstraits"-a,

po toj tablici motor je M9R, a ulja ide 210ml ?

Edited by mata73
Link to comment
Share on other sites

Tablica je iz Dialogysa, tako da je vrlo vjerovatno mjerodavna. Sad, pitanje je da li se ista mijenjalo iz godine u godinu, jer se zna desiti da se promijeni dobavljac kompresora, pa se promijeni i ulje i kolicina ulja, a nekad i kolicina plina, jer je to uslovljeno zapreminom pogonskog dijela kompresora.

Link to comment
Share on other sites

Ono su podaci iz Autodate, pogledao sam i u Dialogys i tamo stoji ta tablica koju je direstarits stavio i najbolje da se ravnaš po njoj jer je sigurno mjerodavnija :dobroje:. Za M9R nisu samo količine različite već i tip ulja :nezna:.

Link to comment
Share on other sites

Danas sam si dao truda i uz pomoć ogledala vidio da je kompresor ZEXEL.

Poderao sam ruke do laktova da vidim nešto :mad:

Slijedeći tjedan idem na kontrolu plina.

Pošto ne idem u ovlašteni servis, po tablici od "Direstraits"-a ulje u taj kompresor bi trebalo ići ZXL 100PG.

Ne vjerujem da će imati to ulje, a i kako mogu uvjetovati da se stavi baš to? :nezna:

Vjerujem da će imati PAG, kao i većina drugih servisa klimi.

Koliko je štetno ako se ne stavi baš takvo ulje?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Kod mene u Cliu 1.2 16V je Sanden kompresor. Danas sam za 150kn nadopunio klimu u Vulkalu na Slavonskoj. Izvukao mi je 250g plina, ugurao 665g. Posljednja nadopuna je bila prije 2god.  Ulje je bilo PAO/PAG, nisam dobro vidio koje je ni koliko je ušlo. Veli lik da koliko starog ulja izvuče da toliko vrati novoga.

 

Prema tablici to bi trebalo biti OK. Osjeti se da malo hladnije puše.

 

Zacrtao sam si da ću prije svakog ljeta ići na nadopunu.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.