Jump to content

Kolicina plina za klimu


Guest

Recommended Posts

On 23. 05. 2023. at 17:32, mata73 said:

Bio sam danas u Frigoom-u.

Imaju termine za slijedeći tjedan.

Ispred kuće imaju 4 aparata za 1234 a u dvorištu 5 aparata za 134.

Gazda je malo nadrndan pa je škrt na riječima.

Brate mili šta se mora do Karlovca radi klime? Zg nema ni jednog kvalitetnog, poštenog i sposobnog punjača? I to još radi samo 8-16h, kak da ljudi dođu do tamo...nikad nisam kužio te male radione, više bi prometa svi imali da rade samo popodnevnu smjenu nego jutarnju dok je 80% naroda na poslu u isto vrijeme.

Edited by Ninoo
Link to comment
Share on other sites

Nece ljudi raditi, mehanicari u smjenama. Ko ce radit popodne, pakistanci? 

To je bilo 1990-ih, 2000-ih, do 2015,6,- te i gotovo.

Danas poslodavci traze ljude a ne ljudi poslodavce. Tak treba i biti.

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Ninoo said:

Brate mili šta se mora do Karlovca radi klime? Zg nema ni jednog kvalitetnog, poštenog i sposobnog punjača? I to još radi samo 8-16h, kak da ljudi dođu do tamo...nikad nisam kužio te male radione, više bi prometa svi imali da rade samo popodnevnu smjenu nego jutarnju dok je 80% naroda na poslu u isto vrijeme.

Nazovi ga i s njim se dogovori, primit će te i u 19 ako se s njim tako dogovoriš. U subotu isto... ja sam jedne godine bio kod njega na prvi maj, naručio je par ljudi... čovjek živi na adresi gdje je radionica

Drugi par cipela je ak ti je daleko...

Ljudi kod njega dolaze s jadrana, iz slovenije i slavonije... kad te naruči na redu si i nema onog da si u 15 naručen, a primi te tek za sat vremena, dok riješi punjenje i dezinfekciju sjedneš kod njega i popiješ kavicu.

Sad je svagdje gužva jbga, zato ja klimu riješavam svake godine u ožujku kad nije još tolika navala, isto kao i zamjenu guma.

Da se razumijemo nikog ne reklamiram, ali čovjek se drži onoga što se s tobom dogovori i kaže ti odmah dal će odradit posao ili da neće iz xy razloga

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Momci, nije plin za klimu, ali ima veze s klimom. Bio jučer kod majstora da provjeri klimu i napuni. Sve dobro, napuni klimu. Upalimo klimu kad kompresor se upali i odmah ugasi. Probali tako par puta gasit-palit i uvijek isto. Kaže treba novi kompresor. Sad zanima me drugo mišljenje, jel netko imao takav problem. Može li se popraviti ili se mora mijenjati kompresor?

 

Link to comment
Share on other sites

jel punjeno na grame ili na tlak ?

tj meni yvuci da je prepunjena i da kad ukopca kompresor osjeti preveliki tlak i iskopca radi sigurnosti. gora opcija je da je nesto zacepljeno u sustavu klime. ujedno ovo za prevelik tlak se vidi na diagnostici (kao razlog gasenja)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Punjeno je na tlak. Možda da probam kod nekog drugog otić na punjenje? 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Regan said:

Punjeno je na tlak. Možda da probam kod nekog drugog otić na punjenje? 

Puni se na grame jer vecina ne odredi tlak pravilno ovisno o temperaturi plina pri punjenju. Ujedno auti mogu imati razlicito definirank. Odi kod nekog drugog. Po meni je to problem. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Smrdi na preveliki tlak pa se aktivira cutoff, punjenje na tlak je glupost živa.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.