Jump to content

Klima slabo hladi


Target

Recommended Posts

To se desilo kad je bio jako velik tlak i temp vani. Hladnjak je nov. Jedino ako je pustilo na kompresoru na cijevima na gumicama. Citam inda na ventilima zna bit problem gdje se spajaju cijevi. Stavili su boju pa sad ce valjda znat gdje pusta ako uopce pusta. Jel moguce da presostat zeza? Iako mi normalno mali drugu brzinu?

Link to comment
Share on other sites

Pa kad se mjenja kompresor mjenja se i gumice na cjevima . Za tebe bolje da ne nagađate jer je to smješno , odi kod provjerenog majstora i  rješi problem a ne da ti nabrajaju ko štapom po mraku.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Vjerovatno ti je malo vise napunjena klima nego treba. Pa kad je vruce stvori malo veci pritisak i sigurnosni ventil ugasi kompresor...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, macak said:

Vjerovatno ti je malo vise napunjena klima nego treba. Pa kad je vruce stvori malo veci pritisak i sigurnosni ventil ugasi kompresor...

Ovo mi je rekao i majstor koji ju jr punio nakon zamjene kompresora. Tj.vlasnik firme a radnik ju je punio. Rekao je ili ne radi 2 brzina ili hladnjaci prljavi ili je prepunjena. Iako se sjecam na ispisu da je bilo cini mi se 510g plina. Uglavnom sad radi normalno ali nisu takve ni vrucine. Htio sam u povratku s Paga otici u firmi Frigom kod Karlovca. Navodno su najbolji , ali su popunjeni plus idu na GO. A dolazit iz Os opet kod njih nije bas jeftino. Ovo bi mi bilo s Paga usput. Jedan majstor mi je rekao da je bitno i kad je punjena klima, kad je bilo jako vruce ili kad je hladno. Valjda koliko moze ugurat plina. A kako u Os nije tako pakleno i tako tlacno nisam dozivjeo taj problem nego tu na Pagu. Otici u Zadar pa dati 50E nije problem ako ce to rijesit problem iako bih otisao nekom tkonbas zna. A taj Frigom su najbolji. 

Link to comment
Share on other sites

Probaj kad ti se to desi ugasit klimu, a ventilaciju stavit na max jedno minut, dva. 

Poslije ce radit normano

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.