Jump to content

Koliko vam pila troši


dolac

Recommended Posts

Čiste gradske

Benzin 13-14, kad štedim onda 11-11.5

Safrane V6 i moj 1.1 troše isto u gradu... :zubo: Njegov čak i manje kad štedi... :mad:

Link to comment
Share on other sites

Safrane V6 i moj 1.1 troše isto u gradu... :zubo: Njegov čak i manje kad štedi... :mad:

A dobro, barem je petica prostranija i ima vise elektronike pa moras to tako gledati :lool::lool::lool:

Link to comment
Share on other sites

Izmedu 13.5 i 14.7l dakle oko 14 gradske, tokom tjedna. Vikendom izresetriam "bord kompjuter" pa je oko 12.5l dakle za veekend litrica manje :)....

Link to comment
Share on other sites

Safrane V6 i moj 1.1 troše isto u gradu... :zubo: Njegov čak i manje kad štedi... :mad:

Ono "kad štedim" se odnosi uglavnom na "kaj ja ne vozim" :zubo:

Mislim da ga stvarno vozi neki manijak da nebi prešao 15-16 litara gradske.

Uglavnom mi je u zadnje vrijeme bio na 14,2.

Ali zato plina gutaaaa, dosta sam ga gazio sada i mislim da će potrošnja plina ovaj put biti nekih 19L.

Za usporedbu, prije Safrana sam vozio Kadett 1.3S 75 Ks - potrošnja 12litara i to 98-ice a u Safrana tenkiram 95 koji je ipak jeftiniji.

Velik motor, velik i te

Link to comment
Share on other sites

Pa nema tvoj safrane 7 metara da se bas toliko osjeti razlika u velicini i prostranosti!

Vjeruj mi da ima :)

Puno vise prostora ima kod njega nego cak i u novoj laguni.

Bio je kod moje drage na morenu ovo ljeto pa sam razgledao auto, ogromno nesto iznutra i izvana,a i oprema je boli glava :)

Link to comment
Share on other sites

Meni ti 1.5dci od 80ks troši po gradu sad i do 7 litara (što je isto puno više nego što sam očekivala), tako da me ne čudi ova potrošnja za tvoj motor. Iako - ja se vozim po najvećim gu
Link to comment
Share on other sites

Ponavljam se, ali mislim da je stvar do izrazito teškog auta, a relativno slabog motora. Računaj si da ti auto ima kg kao i meganea, aerodinamiku ormara (kako ka
Link to comment
Share on other sites

trenutacno je 5,2 po kompu i tako stoji duze vrijeme ali bi stvarno trebali uzet u obzir sto je gradska voznja a sto otvorena tj. mjesovita!

Link to comment
Share on other sites

U jednom rezevaru (mjerenju) sam izmjesao sve; Autoput polako (110-130) - brze (120-150), magistrali putevi sto brzi sto sporiji, i dosta gradske vozenje (umjerena), rezultat 5.5

Link to comment
Share on other sites

Pa nema tvoj safrane 7 metara da se bas toliko osjeti razlika u velicini i prostranosti!

Znam da nije puno veći, ali jednostavno ima više mjesta, bolje i preglednije je raspoređeno i vidi se da je ipak klasa iznad Lagune. Mo

Link to comment
Share on other sites

...gradsku voznju nisam nikad mjeril,zadnji prosjek (mijesana voznja) je bil 7,1 zato jer jos uvijek sprobavam kolko ide :laugh: ,inace sa starim cliacem(60 ks) je prosjek bil oko 6l.najmanja izmjerena potrosnja(mix voznja) je bila 5.4l(autoput 90km/h),najveca 7.2(zimski uvjeti i naravno naganjanje po otvorenoj cesti).

Link to comment
Share on other sites

Oprosti, ali ormar istog godista kao i tvoj modus ima bolju aerodinamicnost

Ma to si ti samo ljubomoran... :laugh:

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.