Jump to content

Koliko vam pila troši


dolac

Recommended Posts

Nije se on preračunao jer vjerojatno ne tenkira dizel ;)

I ja za 320 kn prođem cca 600 km :zubo:

Hm... :??: ...ne znam što bi trebao "tenkirat" u Lagunu 2.2D nego diesel...

Link to comment
Share on other sites

Moj na papiru prosječno troši 6,2 (u gradu 9,2), ali s mojim tempom uvijek oko 10... :-(

Link to comment
Share on other sites

Hm... :??: ...ne znam što bi trebao "tenkirat" u Lagunu 2.2D nego diesel...
:tup:

Cjena je bila na zadnjem točenju 4.95 kuna, a mislim da je sad 4.85 ili 4.80 kuna jer je INA snizila cjene :hura:

Pa nisam ja Rockfeler. Mjesečno trošim 3 do 4 tanka goriva, a tank je 70 litara.

A šta je to Eorodiesel i Diesel?

Za moj traktor je to nepoznanica.

Za ovih 50.000 km koliko sam napravio potrošio je oko 200 litara Eurodiesela, oko 150 litara Biodisela od palminog ulja (inače se radi od uljane repice), mo

Link to comment
Share on other sites

po gradu oko 8 i pol normalne voznje a zna do 10 ic ako se zezam

Link to comment
Share on other sites

Malo prije sam točio i cjena poljoprivredno ribarskog je 4.75 kuna.

Ugodno me je iznenadilo. :hura:

Link to comment
Share on other sites

Ja natočim 250kn i prođem <300km po Zagrebu :ljut:

ko i ja :ljut::evil:

Link to comment
Share on other sites

Evo saad dok je hladno vani auto mi trosi jos manje negdje oko 3.5-4 lit po gradu

.....ulja :lool:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest Rajko

Grad: 10,5 - 12,8 l (ovisno ljeto/zima, klima ili ne...), uglavnom je oko 11,5l

Otvorena: Ganjanje do mora po staroj cesti bez klime 6,7l, sa klimom 7,2l

Autoput do Splita i natrag 130-150 km/h 8,2l, bez klime (samo grijanje).

Link to comment
Share on other sites

Evo ja upravo sad merim, napunio sam do chepa i do sad presao skoro 500 km, danas ili eventualno sutra me eto na pumpi pa opet do chepa i videcemo koliko je to, kazaljka pokazuje nesto ispod 1/2 rezervora ali videcemo kad sipam, to mi je najtacniji pokazatelj, javljam rezultate.

Link to comment
Share on other sites

Evo izmerih potrosnju, presao 489 km a sipao 28,5 litara evro dizela, sto dovodi do zakljucka da je potrosnja 5,7 litara uglavnom gradska voznja, otisao samo jedanput u vikendicu van grada koja je na 35km od grada i to je to sto se tice voznje na otvorenom. Tako da sam i vise nego zadovoljan :hura::hura::hura::hura::hura:

Edited by madaj
Link to comment
Share on other sites

8.7 - 9.3 po putnom kompjuteru. moze i nize ako se bas trudim ali najčešće mi se neda tako voziti. btw. kako si uspio 6.2l?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
680 km sa punim rezervoarom (55 l) BM-OS-BM

Je'l to onda 12 litara :??::oo:

Guta k'o lud :evil:

Neznam kao si došao do te cifre, ali auto ti troši 8.08 litara.

Formula:

(Gorivo litara/Prijeđeno kilometara)*100=Potrošnja

I prvo natočiš auto do čepa, staviš mjerač kilometara na nulu i sljedeći put opet natočiš do čepa.

Taj broj koliko si natočio podjeliš sa prijeđenim kilometrima.

Link to comment
Share on other sites

Aham; thanx :p

Pa čudilo me da troši 12 l (dobro; toliko troši u gradu, ali na otvorenom je kojih 7).

Link to comment
Share on other sites

Evo ja sam prije neki dan natočio 67 litara, a još mi se nije ni rezerva pošteno upalila. Par puta je zasvijetlila, ali nije svijetlila konstantno.

Napravio sam 820 kilometara i platio 335 kuna.

Potrošnja 8.17 litara na 100 kilometara.

To je super potrošnja kad sam ga ganjao da je bacao crni dim i vozio se po Bologni 170km/h.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Nakon skidanja guma 155 65 14', i montiranja novih, malo širih 185 55 14', auto troši isto po gradu, 7 l/100km.

Gljivu imam već dugo, al sam nedavno skinul zadnji lonac i imam samo cijev. Tutač troši i dalje 7 l/100km po gradu.

Išel sam po autoputu i vozil se od 120 - 180 i troši oko 8 l/100km.

:hey:

Link to comment
Share on other sites

Guest Vedran21

Nakon 7200 prijeđenih km već me polako zabrinjava podatak da mi na putnom računalu stalno piše potrošnja oko 9l pa sve do 10.2 l/100 . Prema mojem izračunu troši puno manje, znači kad broj litara podijelim sa prijeđenim kilometrima i pomno

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.