Jump to content

Koliko vam pila troši


dolac

Recommended Posts

Ima ljudi koji znaju šparno voziti, naravno da tada brzine nisu sulude...

S druge strane opet ima ljudi koji nemaju pojma o vožnji, takvi najčešće za sebe misle da su nadprosječni vozači, a ponose se time da im auti puno troše... Takvima ni dci neće trošiti malo...

Ne znam zašto bi netko ovdje došao lagati o potrošnji...

Link to comment
Share on other sites

Kako slike govore vise od reci, evo malo video materijala. Automobil je Laguna 3 2.0 dci 96 kW, motor M9R802

U pitanju je ravan suv put, relativno opterecen auto, sa ukljucenom klimom.

 

 

Edited by Brainmind
Link to comment
Share on other sites

neznam ni ja,bez uvrede bilo kome ali po meni je barem 50% ljudi reklo manju potrošnju nego ona zapravo je,ja bi prvi potpisao da mi auto troši 3-4l/100km makar to bio i r4,ali i r4 teško ide ispod 6

Link to comment
Share on other sites

ljudi lažete sami sebe...rado bi vidio te benzince kojima je potrošnja ispod 5l/100km,baš me zanima kakva je to vožnja.

 

Duže relacije. Isključivo otvorena cesta. Unutrašnjost lijepe naše. Same ravnice. Ja sam svog clia na relacijama čazma bjelovar bez problema držao 4,8 sa brzinama do 90 kmh. Znači to je vožnja kako bi i moja majka vozila. Ugl. može se i postoji benzinac s potrošnjom ispod 5. Naravno i frendovi oko mene sa sličnim relacijama isto drže potrošnju na toj razini.

 

Moja trenutna relacija je Čazma Zagreb. Potrošnja mi je 6,7 litara. Prosječna na nekoliko mjeseci. Variram od 5,8 pa sve do maksimalnih 7,1 L. 

 

Zatim prosječna u Zagrebu. Tu sam se kretao od 7,5 pa do 9 litara.

 

Ja eto mogu reć da sam isprobao skoro sve uvjete vožnje. Jedino što još nisam je vožnja na more. Valjda ću i to kroz 2-3 god... :zubo:

Link to comment
Share on other sites

sve 5,naravno da postoji benzinac koji ide ispod 5l/100km,lijepo si ovo rekao...i sutra te netko pita kolko ti troši auto ti ćeš reći 4,8l a ne 7,1 ili 9. Tebe navodiim samo za primjer da se shvati šta sam htjeo reći. Evo male jednostavne računice... 4,8+6,7+8,3   :3=6,6 Kad te netko pita kolko ti pila troši mislim da bi bilo točnije i pravednije reći 6,6l/100km nego 4,8...valjda kužite šta želim reći,koga god pitate za potrošnju reći će onu najmanju i još će je malo smanjiti,o tome govorim

Link to comment
Share on other sites

sve 5,naravno da postoji benzinac koji ide ispod 5l/100km,lijepo si ovo rekao...i sutra te netko pita kolko ti troši auto ti ćeš reći 4,8l a ne 7,1 ili 9. Tebe navodiim samo za primjer da se shvati šta sam htjeo reći. Evo male jednostavne računice... 4,8+6,7+8,3   :3=6,6 Kad te netko pita kolko ti pila troši mislim da bi bilo točnije i pravednije reći 6,6l/100km nego 4,8...valjda kužite šta želim reći,koga god pitate za potrošnju reći će onu najmanju i još će je malo smanjiti,o tome govorim

 

U potpunosti te razumijem.

Mene kad netko pita koliko mi auto troši ja kažem 6 i pol jer mi je to najjednostavnije reč! :D

Link to comment
Share on other sites

200km stare i 150km autoput 7.2 potrošnja. Pozdrav moderatorima i lažljivcama iz Splita.

Link to comment
Share on other sites

Hoćeš li opet sjebati temu???

 

Ko? Ja?! Nikad u životu :)

 

ljudi lažete sami sebe...rado bi vidio te benzince kojima je potrošnja ispod 5l/100km,baš me zanima kakva je to vožnja,vjerovatno mjereno na relaciji od 5 km nizbrdice sa vjetrom u leđa,cesta suha,gume na 3 bara i auto u leru :) ...napravio sam generalku na 1.9d motoru prije 5000km i normalne mješovite vožnje mi troši oko 5l. Ako pazim na potrošnju otvorene vožnje troši oko 4,5l /100km znači 50-60 lagano u petoj,a kad malo žešče vozim ide i više po gradu,stani kreni šlajdraj :) ide i do 6 l/100km ali ne preko 6...na potrošnju utječu vremensku uvjeti,stanje guma,tlak u gumama,način vožnje,otvorena mješovita ili gradska vožnja ili autoput i ostalo,nije isto voziti autoputom 90-100km/h ili 130-140km/h a da nespominjem i brže...najlakše samo napisati moj auto troši 4l bez ikakvog objašnjenja,a da ja sjednem u taj isti auto nebi ga uspio spustiti ispod 6 tako da...

 

Upravo tako. Znaju oni koliko im trosi kad treba izbrojati kune, eure ili KM-ove. Penzionerske voznje vise i ne racunam kao ni price o stedljivim dizelima koji na 200 km/h trose 5,8 litara. Rijetko koje auto trosi manje od 10 litara benzina po gradu i 8 dizela pa da je 2013. godiste. Ostalo su samozavaravanja.

 

Ima ljudi koji znaju šparno voziti, naravno da tada brzine nisu sulude...

S druge strane opet ima ljudi koji nemaju pojma o vožnji, takvi najčešće za sebe misle da su nadprosječni vozači, a ponose se time da im auti puno troše... Takvima ni dci neće trošiti malo...

Ne znam zašto bi netko ovdje došao lagati o potrošnji...

 

O moj morile, zasto ne bi lagao? Ljudi lazu o svemu pa prema tome i o potrosnji. Nekima je to hir (laganje), neki bi da pokazu "kako oni dobru masinu voze" a neki bi da onima sa istim masinama pokazu "kako su oni dobri vozaci jer im trosi 3 litra a ubise boga u autu". Rijetko ko veli istinu. Naravno, ja sam jedan od njih. Mene nije sramota napisati da mi TCe trosi 8-9 litara po gradu (benzina, nisam jos tank LPG-a ispraznio u gradu) a ti pises da ti ne prelazi 7. Ocito, ja ne znam voziti ili si ti obazriviji sa dva klinca u autu a ja neiživljen (i najcesce sam u autu) pa svaki dan barem jednom nabijam prvom, drugom i trecom do blokade. Ali brate ne moze trosit 7 kod mene. Sad cu na more za 2 dana pa ce biti utisci sa otvorenom voznjom na LPGu.

 

ja velim 4,8, a ti nath? LOL

 

Ja velim 2,9, bitch. Evo kako.

 

Potrosnja (da zaokruzim) je 8 litara LPG-a na 100 km. Litar je 0,48 eurocenti kod nas sto je oko 3,84 € na 100 KM. Izrazeno u protuvrijednosti benzina to bi bilo (benzin je 1,23 € po litru) kao da trosim 3,12 litara benzina po ovim cijenama. Eto, slagao sam te za dva decilitra. Vozit cu stedljivo pa ce biti 2,9 ;)

Link to comment
Share on other sites

e natho, pa ti si opet fulao ceo futbal... sad cu ja racunat da je kila rajcica 1€, eurodiesel1.3€, zatim to pracunat i reci da mi auto trosi 3 velike i 1 malu rajcicu na 100km, bitch (pa kaj ti stvarno imas 29? LOL)... ajd prati malo temu i drz se valute.

 

aj super za tebe kaj zivis tamo gdje je plin tak jeftin :dobroje:... samo nek je dobre kvalitete i nek ti se turbak dobro slaze s plinom!

Link to comment
Share on other sites

meni je minimum bio 5.5L , i umro sam na toj voznji -.-    vjerovatno je bilo manje, al sam zadnjih 10km zavoja opleo kolko ide.... nikad se nisam tak vise vozio, nit ne zelim, dosadno za poludit...

Link to comment
Share on other sites

meni je minimum bio 5.5L , i umro sam na toj voznji -.-    vjerovatno je bilo manje, al sam zadnjih 10km zavoja opleo kolko ide.... nikad se nisam tak vise vozio, nit ne zelim, dosadno za poludit...

 

Tak i ja. Štedim, štedim, štedim i onda mi se traktor nasere na cesti pa frajer ispred mene vozi 45 i kad puknem ode potrošnja s 5,8 na 6,7 kak sad stoji :D

Link to comment
Share on other sites

Zg- Murter- Zg, sve autoput oko 160, od Zd do Pirovca oko 200-210, natrag dosta guzve sad navecer. Potrosnja 9,5 litara, ostao sam paf, cini mi se zbilja malo, a zbilja nakrcan jako i s dosta naglih ubrzanja kad netko izleti pa kocenje pa opet naglo ubrzanje...

Link to comment
Share on other sites

e natho, pa ti si opet fulao ceo futbal... sad cu ja racunat da je kila rajcica 1€, eurodiesel1.3€, zatim to pracunat i reci da mi auto trosi 3 velike i 1 malu rajcicu na 100km, bitch (pa kaj ti stvarno imas 29? LOL)... ajd prati malo temu i drz se valute.

 

aj super za tebe kaj zivis tamo gdje je plin tak jeftin :dobroje:... samo nek je dobre kvalitete i nek ti se turbak dobro slaze s plinom!

 

Znam da je to komplikovano za tebe pa da uprostim. Meni je jeftinije voziti brze auto od tvoga i manje mi novcanih jedinica trosi od svakog dizela. Porediš rajčice i benzin? To je baš zrelo za jednog 33-ogodišnjaka :D

Link to comment
Share on other sites

Gle, mogu se i ja sad hvalit sa potrošnjom po gradu od 4.1L sa klimom jer mi tolko piše na BC koji ionako laže par dcl. Al tako da nigdje ne napišem da mi je to od 160km koje sam napravio otprilike 80km po gradu u 1 po noći ili u vrijeme kad nema gužve po zelenom valu i Slavonskoj. A ostatak 110km/h po autoputu i 70km/h u petoj po ravnici, eventualno jedno brdo koje mi uzme 0.1L ukupne potrošnje.

 

Isto tako se nekom može činit puno 6.7L u Meganeu 1.5dci, ali ako putuješ stani-kreni u gužvi, kad izađeš iz nje odeš na autoput i ne voziš ispod 160, nakon toga na zabavnu zavojitu cestu i ogromnu dugu uzbrdicu gdje juriš, pogotovo u druga-treća brzinama... I cijelo vrijeme uopće ne mariš o potrošnji. Onda uopće nije tolko loše.

 

Potrošnja ovisi o milijun stvari, a gradska pogotovo o kakvom "gradu" pričamo.

Edited by IcyTexx
Link to comment
Share on other sites

Evo moje ljetne potrošnje... zadnji tank...

 

Relacija Šibenik-Zadar (Magistrala) - Zagreb (Autoput)- tjedan dana vožnje po Zagrebu + ovaj vikend Zagreb i okolica :

 

post-1254-0-88213100-1375771011_thumb.jp

 

S time da je bilo 90% vožnje sa klimom i nisam bio najsporiji, dapače među najbržima jer nisam niti išao na obaranje rekorda, eto desilo se :)

 

Dakle prosjek 6,3...

 

Ja zadovoljan...

 

Inače mi je prosjek na zadnjih 8 000 km po BC-u 7.0 potrošnja...

 

PS. i da, gume napumpane na 2,2 i iza 2.0...

Edited by Evado
Link to comment
Share on other sites

ljudi lažete sami sebe...rado bi vidio te benzince kojima je potrošnja ispod 5l/100km,baš me zanima kakva je to vožnja,vjerovatno mjereno na relaciji od 5 km nizbrdice sa vjetrom u leđa,cesta suha,gume na 3 bara i auto u leru :) ...

 

Prolazio sam kroz Ogulin na putu do N. Vinodolskog pa sam ti mogao stati i pokazati putni komp koji btw meni pokazuje nešto više od stvarne cifre. Stil vožnje po otvorenoj cesti je 10-20km/h iznad ograničenja, pretežno kočenje motorom bez nepotrebnih zaletavanja i naglih kočenja, iako mi je žena znala reći da joj je malo mučno u zavojima, dakle nije spora vožnja. Najniže što sam ga spustio je bilo Vodice-Zadar-Vodice, prosjek 4.4 po ljetnim vrućinama i vožnji po ograničenju. Potrošnja auta kao i redovno održavanje možeš detaljno vidjeti ako klikneš na link u mom sigu.

 

Auto ima 109,000km. Štogod je na autu trebalo napraviti napravilo se odmah i nije se čekalo i otezalo sa servisima. Ulje svakih 10,000km ili manje, filteri isto, remen na 5god/75,000km, a na dijelovima se nije štedjelo. Motor podmazuje full-synth Shell Ultra 5W40 i PM Xeramic aditiv. Gume su najbolje na ADACu, a tlak u gumama provjereno ne utječe nešto na prosjek potrošnje na otvorenoj cesti dokle god nisu ispod 2.2/2.0, već više na udobnost i držanje ceste. Gume i felge su standardne, pa i to doprinosi nižoj potrošnji. Dakle, o autu se brine i nije zanemarivan, a održava ga se isključivo u BB garaži.

Link to comment
Share on other sites

Ja ti vjerujem da toliko može trošit benzinac, još je 1.2. Meni je Clio na otvorenoj cesti Split- Makarska  po računalu trošio 5.5l, budući da laže, vjerujem da je to bliže 5.8litara. Ali to je vožnja 60-80kmh u 4. ili 5.brzini. i meni osobno predosadna i prespora vožnja. Kada se vozi normalno po otvorenoj, meni normalno- znaći malo brže od ograničenja, onda ta potrošnja sa tih 5.5 ide barem na 7.0, a ako se ganja onda gledaš kako kazaljka od goriva na očigled pada.

Ukupni prosijek od kad je auto u mene je oko 9.0 litara, tu je kombinacija grada, otvorene ceste i autoput, ajmo reć u omjeru 45:45:10., što bi po mojoj nekoj računici trebalo bit- grad 11, otvoreno 7, i autoput 9 litara.

 

Vjerojatno bi se ovaj RS moga vozit i sa manjim prosjekom, ali realno, koji k će mi RS da ga vozim ka bakica i da me prestižu auti tipa Punto 1.1 ili Smart 0.6.

Link to comment
Share on other sites

Tako je Gorane :) Vozi kao covjek pa nek trosi koliko hoce.

 

 

Danas malo voznje po gradu NA BENZINU (prazan tank od plina do sutra), radilo je auto u leru nekih 20-30 minuta dok je bilo na servisu klime i potom je klima bila stalno ukljucena. Nisam puno stiskao (tacnije vozio sam po ogranicenjima i mozda na dva mjesta malo do 5000 rpm stisnuo u drugom stepenu prenosa. Potrosnja nakon parkiranja u tih sitnih 28 predjenih km prosjecnih 10,1. 

Link to comment
Share on other sites

Ma nije nego nemam šta lagat. Najlakše reć da se vozi auto od 200+ ks i naganja se sa njim, a onda reć kako troši 5litara i kako se sa rezervarom prolazi 1000km. To su gluposti.

Eto jedna krajnost je ta da mi Clio troši 5.5 litara, šta je vožnja za umrit od dosade- u 5. 70kmh, a druga je na utrci di je bilo više od 30 litara- u 1. 70kmh. A ni jedno ni drugo nije svakodnevna ni normalna vožnja. Zapisujem svako livanje goriva, tako da u bilo kojem trenutku znam kada i koliko sam ulija i koliko sam proša kilometara.

 

Nath, eto to ti je potrošnja auta a ne 4l ;)

Link to comment
Share on other sites

Razumijemo se. Imam i ja potrosnju od 2,9 na 85 km/h u petoj koju mogu zadrzat maksimalno 400-500 metara dok se neki bogalj ispred mene ne natakari sa "makinom" i ide 50 km/h. Realno, svako sipa koliko moze podnijeti pa tako i mi. Nema tog benzinca (dodat cu i dizela) koji ce trositi manje od pet litara (ili ravno pet, eto) na 100 km cijeli rezervoar ko sto se neki ovdje diče svojom štedljivošću ko da su u najmanju ruku oni napravili taj motor. Znači pun rezervoar a ne "trošio mi je benzinac 4,8 od Bizovca do Osijeka" na dionici od 15 km. Hebes to.

Link to comment
Share on other sites

Pa mogu i ja reći da mi Clio troši 10 l... al to bi bila laž, jer na taj način se vozim vrlo malo... Uobičajene vožnje ne prelazi 7.5, to su gradske relacije sa pokojom međugradskom vožnjom, a sve drugo su ekstremi, kako ovi gornji, tako i donji...

Link to comment
Share on other sites

Razumijemo se. Imam i ja potrosnju od 2,9 na 85 km/h u petoj koju mogu zadrzat maksimalno 400-500 metara dok se neki bogalj ispred mene ne natakari sa "makinom" i ide 50 km/h. Realno, svako sipa koliko moze podnijeti pa tako i mi. Nema tog benzinca (dodat cu i dizela) koji ce trositi manje od pet litara (ili ravno pet, eto) na 100 km cijeli rezervoar ko sto se neki ovdje diče svojom štedljivošću ko da su u najmanju ruku oni napravili taj motor. Znači pun rezervoar a ne "trošio mi je benzinac 4,8 od Bizovca do Osijeka" na dionici od 15 km. Hebes to.

Ovo za dizela si mogao izostaviti, jer danas puno dizela prelazi cijeli tank sa 5 l i manje... Benzinci vrlo vrlo teško

Edited by moril
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.