Jump to content

Koliko vam pila troši


dolac

Recommended Posts

Moj po putno kompu trosi od 7.6 do 8 L eh sada to je gradska voznja posao kuca ugl. Laganini jer svi idu u 8 h na posao u 15 h sa posla,kad nisu guzve sa mojom voznjom dodje i na 9 do 10 L ali ugl okrenem ono da prikazuje km tako da se ne zamaram ;)

Edited by Robert90
Link to comment
Share on other sites

Evo nekidan relacija Split- Mostar, preko Posusja. Ima cca 145km.

Autoput Dugopolje- Bisko, voznja oko 140kmh i jedan izlet na 200+. Zatim na otvorenu cestu do granice, sve normalna voznja 80ak kmh, osim u Lovrecu par kilometara ganjanja. Posli graníce do Mostara opet sve normalna voznja po propisima 60- 80kmh, osim na dijelu pósli Posusja di se nedavno vozilo brdo plus jos par km naganjanja.

Sve u svemu po racunalu prosjek 6.0l.

Evo da ne bude zabune, u autu je duzi mjenjac na moju zalost, a na radost novcnika :-)

U 5.brzini pri 60kmh- 1250okr, 70kmh- 1500okr, 170kmh- 4000kmh.

Sa starim mjenjacem je na 100kmh trosio 6l, na 130kmh trosio 9l, sad na 100kmh trosi 5l a na 130kmh trosi 7l.

Link to comment
Share on other sites

Oću ja tu getribu! :D Dam ti svoju! :D

 

clio koji ide 4000 kmh haha :zubo:

Edited by Blue_Fatal1ty
Link to comment
Share on other sites

Evo konacno i dci popio :)... i to 6 i po! Bas me zanimalo kak bude... 2 bajka na krovu (najveci krivci), zena, ja i prtljaga... uzorak je nekih 400km, vecina autoput 130-140, malo otvorene i malo grada... bez bajkova na krovu bilo bi litru do litru i po manje...

Eto, pa ko veli da dci trosi malo, sere govanca hehe

Link to comment
Share on other sites

Imate li tko iskustva s 3.0 dci? Ide li to kao auto s 200+ ks ili je samo na papiru toliko? Je li rastrosan?

Link to comment
Share on other sites

JC5 kao sta je i bio, ali ne znam koji broj. To je od Megana dizela pa je dif nesto duzi.

Evo da vidis okretaje, u 5.brzini. Ovo 4.7l je trenutna na maloj nizbrdici, po ravnom je na 140 oko 7l potrosnja

JC5 kao sta je i bio, ali ne znam koji broj. To je od Megana dizela pa je dif nesto duzi.

Evo da vidis okretaje, u 5.brzini. Ovo 4.7l je trenutna na maloj nizbrdici, po ravnom je na 140 oko 7l potrosnja

post-13935-0-10052500-1379798259_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

dobro je. upaso bi ga i ja kad bi znao da bi mi manje trosio.al bitno da check engine svjetli :D

Link to comment
Share on other sites

Mi smo morali prebacit neki plasticni komad za mjerenje brzine sa mog starog na ovaj novi mjenjac. Zato jer ovaj sa megana mjeri brzinu preko abs a moj digitalno. To je jedina kemija bila, ostalo sve pase na vidu.

Manje trosi, al losije ide :-)

E, a to svijetli jer nemam katalizator, tj imam samo mali protocni srednji lonac, da je sve serijski jos manje bi trosija ;-)

Edited by Goran89
Link to comment
Share on other sites

Pa to je otvorene ceste, normalne voznje 60- 80kmh. Naravno da po gradu a ni kad se naganja ne trosi toliko.

Ali, da, s potrosnjom sam zadovoljan. Pogotovo ako se usporedi sa 197, nisam ga dugo imao ali ono koliko jesam sam vidio da je uzas. Ista dionica Split- Mostar, isti nacin voznje, 172 trosi 6, a 197 trosi 9- i manje nece da ga j**es.

Link to comment
Share on other sites

Pa to je otvorene ceste, normalne voznje 60- 80kmh. Naravno da po gradu a ni kad se naganja ne trosi toliko.

Ali, da, s potrosnjom sam zadovoljan. Pogotovo ako se usporedi sa 197, nisam ga dugo imao ali ono koliko jesam sam vidio da je uzas. Ista dionica Split- Mostar, isti nacin voznje, 172 trosi 6, a 197 trosi 9- i manje nece da ga j**es.

 

Ma nijeeeee....

 

Za zadnje mjerenje, uspio sam se kolko tolko suzdržavati ovaj mjesec i voziti ko zadnji penzioner i čičkica, i CS200 mi troši 13,1 L/100km, najveća do sada. Rute su od 2-5km uz prosječnu brzinu od cca 20km/h. Zagreb, stani-kreni, a uglavnom se stoji i ne vozi. Po BC-u je bilo 14 L/100 al zbog prekratkih relacija BC ne može točno procijeniti potrošnju kad mu treba cca 2 minute da uopće nešto može izračunati. 1.2km se vozim cca 15 minuta. Čak mi se čini da dodaje cca 0,1L na svako paljenje auta.

Znam da većini zgleda debilno voziti se po 2 km al kaj mogu kad mi je takav posao pa svaki dan moram nekam po gradu, a s javnim prijevozom gubim previše vremena.

 

Uglavnom se vozim na OMV-100 al je povremeno počeo cukati kak je zahladnilo pa sam prešao na Tifon Class 95. Isto ide, radi bolje i manje troši. Jednom sam ga probao i potrošnja je bila 10,9 L, al s manje vožnje po centru grada i konstantnim stajanjem.

Link to comment
Share on other sites

Imate li tko iskustva s 3.0 dci? Ide li to kao auto s 200+ ks ili je samo na papiru toliko? Je li rastrosan?

 

Vozio Latitude sa automatskim mjenjačem, auto ide dobro, međubrzanja su impresivna, zvuk šestaka čuješ samo kad je prozor otvoren ili kad si ispred auta, šteta jer imaš što čuti. Potrošnja grad 10-12L- normalne vožnje. Ako se voziš po otvorenoj cesti bez dokazivanja moći 6,5L (60-90 km/h)

Mjenjač guši snagu auta i zvučna izolacija, tako da nemaš dojam da auto ide. Jedino po papiru vidiš da do 100 dolazi za 7,5s.

Edited by mata73
Link to comment
Share on other sites

Gledao sam i razmisljao o Laguni Coupe s tim motorom.. Ja vecinom imam idealne rute po otvorenoj cesti, 2.0 dci mi trosi 5.6 litara bez da sam ikad mislio na to da ustedim i smanjim potrosnju. Jednostavno voznja otvorenom cestom s pretjecanjima, voznja 80 - 110 km/h bez stajanja.

 

Sjecam se nekog testa s BMW coupeom i on je imao slabiji motor, a prizao je vise uzitka i performanse. Znaci 330cd daleko veci uzitak po tvome sto si napisao?

Link to comment
Share on other sites

2 njabrosic: naravno da jači motor pruža veći užitak, pitanje koliko ti treba takav motor. Ja se ne sjećam da sam sa svojom Lagunom ikad imao prosjek 5.6L

Ako imaš vikend vožnje ili svakodnevne vožnje otvorenom cestom onda i može proći 3.0- V6 dci, ali za gradsku vožnju do posla to nema smisla jer potrošnja ispod 10L nije moguća, a i samo održavanje je znatno skuplje.

Moja Laguna napravi 70% kilometara na autocesti, i tamo mi je potreban jači motor.

Za svakodnevnu vožnju koristim auto sa 90ks ili drugi od 110ks.

 

Ovo mi je bolji prosjek potrošnje:

post-10375-0-67182200-1379870788_thumb.j

 

post-10375-0-69148800-1379870830_thumb.j

 

post-10375-0-34893400-1379870859_thumb.j

 

Od ovih 1100km, autoceste je bilo 500, otvorene ceste 450 i grada 150, to je sad bio izuzetak jer kao što sam naveo 70% je na autocesti.

Link to comment
Share on other sites

Ma svake prestupne godine sam u gradu s autom.. imam dnevno ukupno 100 km otvorene ceste, iskljucivo otvorene. Zato i imam takvu nisku potrosnju.

Link to comment
Share on other sites

Poništio sam prosječnu potrošnju na putnom kompu još u rano proljeće i napravio od tada oko 4500 km mješovite vožnje,ali najveća kilometraža odlazi na odlazak i povratak s posla(6 km u jednom smjeru).Prosjek mi je 6,8 l/100 km.U zimsko vrijeme

to bude i 1 l više nego sada.Auto je Clio 3 1.4 16v.

Link to comment
Share on other sites

Najbolji rezultat s plinom - 6.68 (pretposljednje tocenje). Preracunato u eurima pa û benzin ko da sam 2,5litra benzina potrosio na svakih 100 km.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ljudi od kojih sam kupio auto su imali prosjek 3,8  :zubo:

 

meni komp pokazuje 5,6 a ubiti je cca 5,9.

mulja za nekih 10%  :dry:  :ninjane:  :60:  :hm:

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.