Jump to content

Koliko vam pila troši


dolac

Recommended Posts

Ovo za dizela si mogao izostaviti, jer danas puno dizela prelazi cijeli tank sa 5 l i manje... Benzinci vrlo vrlo teško

tocno tako :zubo:

to kaj tebi u glavu ne ide ta potrosnja do 5l dizela (prosjek tanka, a ne voznje... i to vec godinama), to moras sam sa sobom rijesit... ne znam, meditiraj, pronadji malo mira i srece :spex

Link to comment
Share on other sites

Da, prelazi, ali iskljucivo otvorene ceste.

Npr, mater mi ima vw polo 1.6tdi 105ks. Nakon 790km je uliveno 44litre, znaci prosjek 5.56l. Voznja je bila split- mostar- split cca 300km, split- kupres- split cca 270km, split- han kod sinja- split cca 80km, i ostatak po gradu tj 140km. Da nije bilo tog grada prosijek bi vjerojatno bio ispod 5litara.

Cisto usporedbe radi, do kupresa i nazad sam vozio paralelno sa ocem u A4 3.0tdi, meni je bio prosjek 4.6 a njemu 6.7. jbg, ipak je razlika u 1400ccm, 140ks i 500tinjak kg.

Link to comment
Share on other sites

Moj stari R19 sa 1.8 16V motorom je trošio otprilike koliko je Goran89 napisao da njemu troši 2.0 RS, tako da su meni to skroz realne brojke za potrošnju Clia RS ph2.

Link to comment
Share on other sites

Prolazio sam kroz Ogulin na putu do N. Vinodolskog pa sam ti mogao stati i pokazati putni komp...

nema tog putnog kompjutera koji prikazuje točnu potrošnju,ili ga barem ja nisam vidio. Svaka čast na održavanju auta,to se cijeni,ali i dalje tvrdim da potrošnja od 4,4l /100km nije realna za tvoj auto. Da ja sjednem u tvoj auto i natočim 45l nema šanse da bi napravio 1000km...a ti sad reci da ja neznam voziti :)

Link to comment
Share on other sites

nema tog putnog kompjutera koji prikazuje točnu potrošnju,ili ga barem ja nisam vidio.

 

Moj BC pokazuje veću potrošnju nego što je stvarna. Vidi link u mom sigu, tamo sve piše.

 

Imam laku nogu na gasu :nezna:

Link to comment
Share on other sites

Evo, vratih se s mora.

 

Autoput, Zagreb-Zadar, cca 300km. Tempomat na 130, prosječna potrošnja 9,5 L/100, i manje od tog se nisam ni vozio, samo brže.   CS197 je u istim uvjetima trošio 10,5 L/100.

 

Na povratku sam si dao oduška, tempomat na 150, a svako malo sam se zaletavao do 180, čak i do 200. Prosječna potrošnja 10,5 L/100.

 

Naletih i na presretača, upalio rotirke iza mene, al je srećom otišao dalje.

post-1237-0-20560300-1376142795_thumb.jp

Link to comment
Share on other sites

Uh, vec sam ocekivao naslov u novinama: divljao po cesti brzinom svjetlosti od cak 190kmh, ugrozavao zivote unutar i van hrvatske, i to sve sa cliom sa thulom na krovu.

P.s. dobra potrosnja za 200tku sa stvarima. :-)

Link to comment
Share on other sites

Ja bi rekao i litru... jer na velikim brzinama i otvoren prozor remeti aerodinamiku, a kamo li ne ovolika kutija na krovu

Link to comment
Share on other sites

Daj moril ne hebi, sad ce nathanael reci da dok skine retrovizore da mu auto trosi 1.9 na 100km, samo provociras, fuj te bilo! LOL

Link to comment
Share on other sites

Jbga koliko god, s istim parama predjem vise od tebe duplo ;)

 

 

 

Vratih se s mora; bez divljanja i brzinskih spiceva, spucao od Tuzle do Mostara za 3:10 min (to bi bio novi rekord za mene) a do Budve za malo manje od 7h i potrosnja je 6,7 litara plina. U povratku potrosnja 7,3 (bilo ljudi na cesti haha). U povratku se malo trkao sa "mocnim VW TDI" i novim "mini morrisom" i samo su se morali maknuti uzbrdo pred moćnim turbakom. :D

 

Sve u svemu, jako lijepa potrosnja za LPG. Nije bas 2 litra ko na 1.5 dCi ali i utvrdili smo da je to jedinstven i najbolji motor na svijetu :D

Link to comment
Share on other sites

Nekako sumnjam da se je Mini morao maknuti uz brdo... Osim ako je bio Mini One sa 90 konja pod haubom... Ili je čovjek htio propustiti neiživljenog mladca na Tigar gumama zbog svoje sigurnosti, jer radi takvih koji obaraju brzinske rekorde na putu za more imamo punu crnu kroniku svaki dan...

Link to comment
Share on other sites

A zato i pitam je li imao rupu na haubi, jer ako je to je onda Mini S sa barem 160ks. Ma, šta i ja pitam, koji je da je svejedno je lak plijen za Uber Clija.

 

Nath, evo ti nešto ako se hoćeš vozit. Ubaci malo željeza u auto i bez straja :) Barem otiđi i pogledaj trku. Kada vidiš kako idu npr Felicije sa 1.3 atmosfercom od 75ks onda češ se malo spustit na zemlju sa tim tvojim trkanjima i brzinama  http://wpdev.siroki.com/brdska-utrka-vranic-podvranic/

Link to comment
Share on other sites

Prosjek u gradu 6.5 normalne voznje. Ako ga se malo stisce ide preko 7 pa do 8. Ako ga gazis svi znamo sto ce se desit. Sad na moru, tocio ga punog,vozio kombinirano, autocesta, magistrala, grad i napravio 750 km s tankom.

Link to comment
Share on other sites

Potpis. Meni je potrošnja vrlo slična. Trenutno se vrti oko 6,5.

Link to comment
Share on other sites

Meni je zadnji tank bio 7.1 Uopće nisam pazio na potrošnju. Vozio se po zg, autoputu, brza cesta i otvorena cesta.

Link to comment
Share on other sites

zadar-zagreb 290km sa 13.8 L plina,prosjek mrvu nizi od 5 litara sa thaliom 1.4 otvorene ceste...:D

Link to comment
Share on other sites

Moj je na 9l!ovdi kod nas u splitu stalno guzvetina i stalno klima tako da nista cudno!

Link to comment
Share on other sites

Nekako sumnjam da se je Mini morao maknuti uz brdo... Osim ako je bio Mini One sa 90 konja pod haubom... Ili je čovjek htio propustiti neiživljenog mladca na Tigar gumama zbog svoje sigurnosti, jer radi takvih koji obaraju brzinske rekorde na putu za more imamo punu crnu kroniku svaki dan...

 

Morile, sereš velike gomile. To što se tebi paučina uhvatila iznad 90 km/h (a meni je to normalna brzina koju odrzavam kroz relativno dobre krivine) je tvoja stvar i zato ti auto troši 6,5 litara. I da, on (lik u Morrisu) je bas vidio da su kod mene Tigar gume i sturio se da me pređe poslije kad sam ja opušteno pustio gas nekad prvi vrhu brda na ulazu u tunel (isao sam oko 80 km/h). Ne znam koji mu je motor bio, znam da lijepo ide ali me nije mogao pratiti kad sam ga pretekao uzbrdo. Ako te zanima lokacija to je put uz Bradinu na potezu Mostar-Sarajevo, nagibi su prilicno zajebani.

BTW. brzinski rekord sam skidao u vrijeme kad nema nikog na cesti, radni dan izmedu ponoci i 3 ujutro.

 

A zato i pitam je li imao rupu na haubi, jer ako je to je onda Mini S sa barem 160ks. Ma, šta i ja pitam, koji je da je svejedno je lak plijen za Uber Clija.

 

Nath, evo ti nešto ako se hoćeš vozit. Ubaci malo željeza u auto i bez straja :) Barem otiđi i pogledaj trku. Kada vidiš kako idu npr Felicije sa 1.3 atmosfercom od 75ks onda češ se malo spustit na zemlju sa tim tvojim trkanjima i brzinama  http://wpdev.siroki.com/brdska-utrka-vranic-podvranic/

 

Ne bih stavio roll-bar i da mi plate. Brdske trke znaci otpadaju jer ja ne planiram sjebat auto customiziranjem ovjesa, motora i sl. (a  tu je uvijek i rizik od prevrtanja) Meni je Clinjo auto za svaki dan, uglavnom vozim normalno osim ako ne ustanem na lijevu nogu (ili nasmrdim kakvog mocnog TDI-ja koji bi da se klinči), odem na posao, do teretana i na pokoji izlet. Ne pokazujem nikome "kako dobro ide" i kad ga forsiram u 95% slucajeva sam sam u autu. 

Link to comment
Share on other sites

Prevario bi se oko paučine na mojem autu... Znam ga ja itekako potjerati dok sam sam, redovito čim idem negdje izvan grada, vozim ga na način da sve četiri gume plaču, a kod zadnje takve vožnje ljuštili su se sitni komadići gume i naprijed i iza po rubovima.

Jedino, ne hvalim se ovdje na forumu o cestovnim nadmetanjima, jer kada vozim brzo, gledam da se ne utrkujem s nikime jer ne bi mogao podnijeti da radi utrke po cesti netko pogine, već se vozim sam za svoj gušt i ne moram se nikome dokazivati.

A potrošnja od 6,5 je sada iz razloga jer većinom vozim obitelj, a to su supruga, klinac od 7 godina i jedan mali klinjo od 5 mjeseci, zato je takva potrošnja...

Nadam se da ću kroz nekoliko dana na putu do mora imati potrošnju 5,??, jer idem starom cestom, a opet vozim svoje i nema smisla uletavati u neke rizike...

Link to comment
Share on other sites

Pošteno brate dragi. Ovdje se vecinom komentarise "naprečac" i bez dovoljno inputa. I ja sam mislio da cu imati potrosnju od 5 ali dinamicna voznja nije dala nize od 6,7 litara plina. Da je benzin bilo bi oko litar do litar i po manje sto je opet iznad 5 ali jbga ja ne mogu trpit dugu i monotonu voznju - dugu i dinamicnu vec mogu. Ne hvalim se ni ja samo iznosim cinjenice :) Isto tako je mene opuhao lik sa mercedosom do 4000 ccm i nije mi palo na um da se ganjam s njim. S druge strane, sta je ba jedan morris za mocnu TCE masinu :D

Skontao sam da je to zato sto sam nasuo plina na INI, sigurno sam zato bio brzi uzbrdo haha.

Link to comment
Share on other sites

Jbga koliko god, s istim parama predjem vise od tebe duplo ;)

hehe, good for you... samo nek je para junak! :dobroje:

e, ajd molim te, daj dok se trkas s  tim shit tdi-ima, morrisima i sl. uvjeri se da se ljudi ganjaju, ono, eye contact, tri trube, sisu na prozor, bilo kaj... ovak ti nije fora... e, ja danas proso kraj kauflada, bila je akcija junece lopatice, jbt odero sam 249 auta u petoj na 2 iljade, ostavil sam ih ko da su stajali LOL... al nemam putni komp pa ne znam kolko je trosil :nezna:

 

:beah:

 

gorane89, moj je UberClio, ne mjesaj to s UltraMegaTCE-om :nene: ... to su ozbiljne stvari!

Link to comment
Share on other sites

j**es ba morisa, ovaj s kojim sam se "potegao" nije imao "cooper s"  oznaku sto znaci da ima 109 KS ko i maksimalno nabrijani dCi 1.5. U prevodu dosta su mi tri brzine za njeg hhh

 

A ako hoces mozemo baciti race u Slavonskom brodu, a?

Link to comment
Share on other sites

Jesi ti izmjerio više kolko ide do 100? odg mi na ovo ovdje da ne useremo topik OPET! 

 

 

BTW ja se danas vozio ko zadnja baba i grada, autoceste i nekih 20 km otvorene, potrošnja je na 6.1 l. Kad bih imao snagu volje da tak ostane to bi bilo dobro! :D

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.