Jump to content

K&N panel ili K&N gljiva ili obicna gljiva?


Nathaniel

Recommended Posts

  • Replies 105
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Nathaniel

    29

  • moril

    13

  • newbie

    12

  • Zrmi RS

    8

Top Posters In This Topic

Posted Images

pa jel ga nauljis nakon pranja ili ne?

 

Da. Zadnji puta nisam imao ulje ali sam imao slicno nesto ako masni sprej crveni. doslovno isto.

Link to comment
Share on other sites

Zrmi vozi na k&n, sve je to isto, vidim odrzavas ga, ide to milju km. Na ebayu uzet tekucinu za uljenje, prat ga mozes ivasolom pa sapunicom. Ja ga imam 6 godina. Perem svakih 10-15 tis.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Dobar dan , imam clio 1.2 16 v i zanima me di mogu kupiti gljivu za taj auto i onu cijev da maknem kuciste ono za filter ?

Link to comment
Share on other sites

Stavi si panel filter i postedi se muke.

Nekad je takve stvari Gabrek prodavao, svakako provjeri i cijenu na ebayu.

Link to comment
Share on other sites

Dobar dan , imam clio 1.2 16 v i zanima me di mogu kupiti gljivu za taj auto i onu cijev da maknem kuciste ono za filter ?

 

 

preporuka da staviš K&N panel filter. Isti efekt samo bolje i kompaktnije.

Link to comment
Share on other sites

Imo sam ga al mi nema neki zvuk samo radi zvuka bi gljivu nis drugo, jbg jos sam dijete sve me to veseli :p

 

a to jedino :D

Link to comment
Share on other sites

E al ja em neznam to slozit nista a ocu ono da je ljepo da cijev ide iz motora i gljiva nakraju i da se cuje i ja sretan ko cura poslje menge :D

Link to comment
Share on other sites

E al ja em neznam to slozit nista a ocu ono da je ljepo da cijev ide iz motora i gljiva nakraju i da se cuje i ja sretan ko cura poslje menge :D

 

 

ma nije ti to neka mudrija. Pogledaj crijevo koje ide do filtera. Morat ćeš maknut filter i njegovo kučište. (spremi negdje u slucaju da ces prodavat auto)

Umjesto toga stavis neku pvc cijev ili inox da izgleda atraktivnije Na tu uzinu nije skupo. Slozis neki nosac, pritegnes s dvije šelne i to je to.

Ako imalo razumiješ mehaniku to ti neće bit problem. :)

Link to comment
Share on other sites

Ma razumijem mrvicu al frend mi se bavi tim pa cu njega to nagovorit, a gljiva jer moze bit bilokakva ili moram po fi-u uzet gljivu ?

Link to comment
Share on other sites

Ma razumijem mrvicu al frend mi se bavi tim pa cu njega to nagovorit, a gljiva jer moze bit bilokakva ili moram po fi-u uzet gljivu ?

 

obično imaju adaptere.

Link to comment
Share on other sites

Ako nekoga zanima, a preporučam da pogleda, ima na you tubeu mythbusters gdje su testirali dobitke tvorničkog airboxa, aftermarket panelnog filtra i cold air intake tj gljiva. Na V6 motoru cca 200 konja snage pri savršenim uvjetima i gljivom postavljenom da zrak puše kroz lampu (za potrebe testa far je izvađen) i ogromni ventilator koji je puhao isključivo hladni zrak dobitak na snazi je bio oko 1.5%. U prijevodu, dokazali su da u savršenim laboratorijskim uvjetima aftermarket nadogradnja tipa gljive nije isplativa. Za neke druge stvari koje sliče na gljivu neću ništa tvrditi jer ne znam o tome, ali ciljam na usise koji idu na prave sportske aute tipa Evo X, Impreza STI i takve.

Link to comment
Share on other sites

Moze gljiva, da pace, ali bi trebalo napravit airbox sa sta kracim spojem do usisne klapne.

Znaci gljiva pa airbox pa klapna.

Treba izbjegavat duge cjevurine od metra koje vode zrak od gljive do klapne.

Ali, to je sve kemija, pa o tom po tom.

Gljiva jedino za zvuk :-)

Link to comment
Share on other sites

Zato i ima Cold air intake i short ram intake...odnosno što ti kažeš cijev od metra ili kratka varijanta...

Link to comment
Share on other sites

Ma razumijem mrvicu al frend mi se bavi tim pa cu njega to nagovorit, a gljiva jer moze bit bilokakva ili moram po fi-u uzet gljivu ?

koje godiste ti je clio??

ak je ispod 2004., nece ti to ic kak si si zamislio... vidi kad skines airbox dali vidis klapnu ili je unutar usisne klapna

Link to comment
Share on other sites

Evo ti primjerak kako bi ti to izgledalo u Cliju 2005. 1.2 16V (Clio je ph2).

 

1393597285-721-x-706px-gljiva-vert.jpg

Edited by Laguna Rider
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

ljudi pitanje. ja bi htio gljivu stavit na twinga. ali pitanje je na kojem mjestu. jer na twingu filter ide na straznji dio motora i dosta je toplo tamo. dali napravit novu cijev i stavit ga naprijed negdje?

Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.