Jump to content

Što ste danas napravili za svoj auto?


frenchkey

Recommended Posts

Je istina je. Počela je padati kiša, prosklizao sam na suprotni trak i zahvatio šoder zadnjim kotačem. Auto se zanio, pokušao sam ga ispraviti ali nejde to samo tak, pa me katapultiralo u polje. Auto je definitivno čvrst i nisam se nigdje udario ili bilo što. Samo sam čekao da se prestanem prevrtati. E da... BIO SAM VEZAN.

 

Desi se i pametnom, di neće meni. Vele da pijance i decu Bog čuva, e sad s obzirom da ne pijem baš, ne znam u kojoj kategoriji bi trebao biti.

 

Srećom, imao sam KASKO pa... idem po CS200.    :dada:

Glavno da je glava na ramenima. I dobro da si bio vezan

Link to comment
Share on other sites

Je istina je. Počela je padati kiša, prosklizao sam na suprotni trak i zahvatio šoder zadnjim kotačem. Auto se zanio, pokušao sam ga ispraviti ali nejde to samo tak, pa me katapultiralo u polje. Auto je definitivno čvrst i nisam se nigdje udario ili bilo što. Samo sam čekao da se prestanem prevrtati. E da... BIO SAM VEZAN.

 

Desi se i pametnom, di neće meni. Vele da pijance i decu Bog čuva, e sad s obzirom da ne pijem baš, ne znam u kojoj kategoriji bi trebao biti.

 

Srećom, imao sam KASKO pa... idem po CS200.    :dada:

Bitno da je glava na ramenima istina. Nego kako se to dogodilo, mislim morao si brze malo vozit ili su ti lose gume bile? Ja sam vozio dosta cesto i po kisi, doduse pazim i zaista nisam imao problem sa proklizavanjem straznjeg kraja. Doduse uvijek imam nove gume i nedriftam.

Link to comment
Share on other sites

da, tak je rekao... kao treba imat 12-13 bara, a kod mene je na 8

 

Ma krivo si ti shvatio, getriba nema cilindre... Valjda je problem u trećem cilindru, a ne u trećem cilindru getribe. Mogao ti je isto tako reći i da je problem s cincilatorom i gefufnom...

Link to comment
Share on other sites

Bio danas u servisu da montiraju dodatne kopče na zadnji spojler.

Pitao za dopunu klime...kažu oni 431 kn...kažem ja čekam akciju :beah:

tamo gdje su varili te 3 kopce na postojeci spojler, jel su ti prokurili na vanjsku stranu, tj lakirani dio? meni jesu, idem to reklamirati sljedeci tjedan....

Link to comment
Share on other sites

Glavno da je glava na ramenima. I dobro da si bio vezan

 

Uvijek se vežem.

 

Bitno da je glava na ramenima istina. Nego kako se to dogodilo, mislim morao si brze malo vozit ili su ti lose gume bile? Ja sam vozio dosta cesto i po kisi, doduse pazim i zaista nisam imao problem sa proklizavanjem straznjeg kraja. Doduse uvijek imam nove gume i nedriftam.

 

Tom cestom sam prošao 100.000 puta, što pješice, što autom. Taj dan dva put sam išao po u tom smjeru i u vremenu od 2 sata su se promijenili uvjeti na cesti što me iznenadilo. Ugasio sam ESP jer je bilo lijepo toplo i suho vrijeme.

Međutim, po mraku nisam primjetio da je počela padati lagana kiša i mastiti se cesta. Gume su bile 5 godina stare i mislio sam kupit nove ove sezone al nije bio problem u njima.

U svakom slučaju sam ja kriv i srećom izašao sam iz auta bez ijedne ogrebotine. Sad se vozim ko curica, 60km/h, ustvari, po propisu jer me frka svakog zavoja, ustvari neravnina i grba koje vidim po cesti.

Link to comment
Share on other sites

Jesu to jos bile one Continental gume na njemu mozda? Te su zaista smece ako je prva ugradnja i plus toga 5g stare i bez esp-a.

Link to comment
Share on other sites

tamo gdje su varili te 3 kopce na postojeci spojler, jel su ti prokurili na vanjsku stranu, tj lakirani dio? meni jesu, idem to reklamirati sljedeci tjedan....

Sad sam išao detaljno pogledati i ništa nije "prokureno" na vanjsku lakiranu stranu.

 

Nije mi jasno to "varenje" jer su stavljali ljepilo iznutra a nisu ništa "varili" pa ne vidim logike da to ljepilo probije spojler.Jedino ako im je ljepilo procurilo na vanjski dio spojlera. :conf:

Edited by trigi
Link to comment
Share on other sites

Jesu to jos bile one Continental gume na njemu mozda? Te su zaista smece ako je prva ugradnja i plus toga 5g stare i bez esp-a.

 

Nažalost da.

Link to comment
Share on other sites

popravio bravu od bunkera,nije joj se dalo otvarat pa sam je nagovorio da mora to raditi...  :spex

Link to comment
Share on other sites

popravio bravu od bunkera,nije joj se dalo otvarat pa sam je nagovorio da mora to raditi...  :spex

 

jel jos uvijek imas ove felge na autu? u petak sam vidio na cavlima srebrnog CSa sa narandzastim felgama bez oba branika pa sam mislio da si se rijesio auta

Link to comment
Share on other sites

Nažalost da.

 

To je najvece smece sto sam vozio. U plastiku su se pretvorile u roku prve godine. Nikad vise conti a ni dunlop bogami. Good year su mi se uvijek pokazale kao par klasa iznad. I jos kad tome ubrojimo malo neoprezniju voznju i bez esp-a jbga :(

 

Bas mi zao, znam da si ga volio ;)

Link to comment
Share on other sites

Dampirao polugu/podupirac haube na L3. Klepetala je o poklopac akumulatora. Mislim da je ona kriva sto vozim na trecem setu prednjih amorta, 2 puta mijenjani u garanciji... Plasticurina neka kompozitna...

Link to comment
Share on other sites

To je najvece smece sto sam vozio. U plastiku su se pretvorile u roku prve godine. Nikad vise conti a ni dunlop bogami. Good year su mi se uvijek pokazale kao par klasa iznad. I jos kad tome ubrojimo malo neoprezniju voznju i bez esp-a jbga :(

 

Bas mi zao, znam da si ga volio ;)

 

Žao mi je što sam ubio savršeno dobro očuvan auto. Imao sam sreću kaj je sve dobro ispalo.

Link to comment
Share on other sites

Danas naručio s e-jeba ovo:

$T2eC16dHJHYE9nzpfIwNBQ+QrqRB6w~~60_12.J

 i ovo:

$T2eC16ZHJHYE9nzpebHSBQ+Q)RdZzg~~60_12.J

A sad zašto žute i crvene? Imam takve bijele i stavio sam ih u 3. štop svjetlo. Međutim kad se gleda izvana svjetlo nije crveno nego nekako rozo, pink, šta ti ja znam. To je vjerojatno zato što bijele ledice bacaju lagano u plavo pa kad to prođe kroz crvenu plastiku izgleda očajno.

Zato ćemo isprobati žute i crvene ledice da vidim koje će dati najcrveniju svjetlost

Edited by frenchkey
Link to comment
Share on other sites

Rastavljao auto,... ja i frend se zezali oko kvara (kratki spoj bio), čišćenje svega, i sl :D

post-13546-0-03350000-1367874907_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

posprical silikonskim sprejem pojaseve, na svim autima u kuci :zubo:... ak se ne pazi, kopca pri povratu razbija zube il staklo, kaj prije dosegne :D

Link to comment
Share on other sites

wurth silicone spray ?

Link to comment
Share on other sites

Dao sam ga na kemijsko čišćenje. Sada izutra blista. Sutra stavljam nove presvlake u boji auta.

Link to comment
Share on other sites

posprical silikonskim sprejem pojaseve, na svim autima u kuci :zubo:... ak se ne pazi, kopca pri povratu razbija zube il staklo, kaj prije dosegne :D

 

Molim? Koja kopča i kakve veze ima sprej s njom? Nekuzim junak :D

Link to comment
Share on other sites

Pa kopča od pojasa. Očito se nakon sprejanja pojas uvlači za popizdit brzo i kopča proleti pored zubiju :-).

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.