Jump to content

Megane III ugradnja parking senzora


Victor

Recommended Posts

Naravno da nije. Mislim da smo se krivo razumijeli, ja sam govorio o instalaciji za ubacivanje prekidača. Ona nema veze s bužirom i prednjim senzorima.

Link to comment
Share on other sites

ja bih kroz taj buzir ubacio kakve sijalice i onda bi bio kao iz Brzih i zestokih :D

 

NHF ;D

Link to comment
Share on other sites

Hahah, dobar si.  A ne, samo ne seljo tuning, ja volim kad je sve "oriđiđi" na autu.

Link to comment
Share on other sites

Naravno da nije. Mislim da smo se krivo razumijeli, ja sam govorio o instalaciji za ubacivanje prekidača. Ona nema veze s bužirom i prednjim senzorima.

kroz bužir su išli kablovi od prednjih senzora prema zujalici, ako sam dobro shvatio? Jer je zujalica skroz pozadi.  Da si zujalicu stavio negdje ispod cockpita onda bužir nebi ni trebao već su se kablovi mogli provući kroz motorni prostor i firewall do cockpita? Ili griješim?

Link to comment
Share on other sites

Pa više manje je dobro pogođeno, osim jednog dijela, prednji senzori idu kroz bužir k kompjuteru od parking senzora koji je smješten isto odostraga u gepeku. I da sam zujalicu stavio naprijed ništa nebi dobio jer opet moram se probijat kroz firewall.

Ponavljam, strpao sam prednje senzore u bužir jer nema šanse da se probijem kroz firewall. Em je sve tijesno, nema (bar nisam vidio) nekih manji gumirani rupa da se probijem unutra, nego ima samo ta jedna glavna rupa i guma kroz koju idu svi kablovi. Htio sam i nju probijat ali kad sam vidio način na koji je napravita (tvrda u centru gdje drži kablove a meka na rubovima i još sve stegnuto da nemože igla proći) nisam htio rezat jer bi ostavio rupu i mogu samo problema kasnije imati.

Link to comment
Share on other sites

Evo da updateam, rješio i ja svoje prednje senzore. Jednostavno spojio se na 12v od kabela za original senzore. Sad prednji rade konstantno dok god je kartica umetnuta, kad se izvadi gase se i oni. Kad se ubaci u rikverc aktiviraju se zadnji a prednji se gase automatski.

Ma radi sve ko urica. Jedina mana toga je kad si ujutro u garaži pa krene pištat jer vide zid ali zato odmah staviš u rikverc a i tak i tak krećem odmah tako da to kratko traje. Bar nema više pištanja po glavi dok kočiš :)

Link to comment
Share on other sites

A kad budeš u koloni na metar razmaka bit će svirke :bigl:

U biti ako nisu u Zg, možda i nećeš biti često u takvoj situaciji

Link to comment
Share on other sites

Prednji su drugačije kalibrirani i hvataju na manje od pola metra tako da nema brige a i nikad se ne nabijam tako blizu nekome.

Edited by Victor
Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...

Star je topic al je drito ono kaj bum radil pa bum ovdje napisal. Dakle imam senzore sa ebaya za 110 kn sa pistaljkom bijele u boji karoserije i ugradjuju se izvana, imaju rub. Rupe cu probusit na mjestima gdje idu originalni a nasao sam i zicu-jack od rikverc svjetla na koji spajam plus. To je tam dio instalacije na koje se spajaju defaultni senzori. Zica ide iz stupa simo do kuta prtljaznika i vraca se u bunt koji ide u haubu. Ovak se to  rucno spoji. Minus ide bilo gdje na sasiju  ima odmah pored jedan vijak sa masama..

Mislio sam skidat branik pa iznutra busit al neda mi se, izvana cu. Sad dobio sam onu krunu, jel pametno s tim busit il obicnim borerom mislim da je 22 il slicno.. prvo sa 5-6mm a onda sa 22. 

E i koja je ovo zarulja rikverc svjetla? To je ona ubodna ko prednje pozicije al nije 5W il ja ne vidim dobro.. veca je fizicki. Mozda 10W?

Ovaj meg na slici nije moj al posluzit ce kao primjer gdje senzori trebaju biti..

 

20190320_131615.jpg

20190320_134323.jpg

20190320_131427.jpg

JPEG_20181123_141303__13_1_13.jpg

s-l1600 (3).jpg

s-l1600 (2).jpg

s-l1600 (1).jpg

s-l1600.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nije da borerom nemres, dapace, al ak imas krunu svakako bolje, elegantnije, i manja mogucnost zeznutog branika.
Iako, nije to osjetljiva plastika i radio si to vec, ocito borerom. Al da ja nemam ni jedno ni drugo i trebam kupit za probusit, uzeo bi krunu bez razmisljanja.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Samo kaj je ova kruna ko djecja igracka.. bum probal prvo na nekom starom djelu od plastike

Link to comment
Share on other sites

Od borera će ispasti eliptična rupa jer je mekana plastika.
Kruna je s**nje ali će izbušiti 4 rupe bez problema.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Prvo iznutra izbuši 4 pilot rupe malog promjera na oznakama di idu original senzori, možeš i jačim šilom, onda izvana sa priloženom krunom. Nemoj koristiti obične borere za tu svrhu. Također, nemoj upirati ko konj i velike okretaje jer ćeš rastaliti rubove rupe pa ćeš imati zajebancije oko skidanja istih.

Kablove provučeš korz ''gromet'', tj. gumeni čep koji prorežeš na križ. Kabel rikverc svjetla je sive boje koliko me sjećanje služi

IMG_20150404_122633.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ima kruna koju dobijes sa setom. Mali borer iz nje viri. Probat cu s tim. Vidio sam oznake al su iznutra za sto bi trebao branik skidat a to mi se ne radi.. ostalo sam skuzio a ta rupa za provuc sve zice je u blatobranu ispod plastike koja sluzi kao zastita na lijevoj strani iza zadnjeg kotaca..
abdbf4fd9df372fc74c30bc0cf4e171d.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ne trebaš branik skidati! Nek ti netko posvijetli ako ne vidiš, podvuci se pod auto, provuci ruku i kratkim oštrim šilom probiješ pilot rupicu kao kroz putar, nije uopće tvrda plastika. Poslije izvana u tu rupicu usmjeriš krunu i nema greške, sigurno je tamo gdje treba bez mjerenja i improvizacija

Link to comment
Share on other sites

On 20. 03. 2019. at 17:54, ivan.martinko said:

E i koja je ovo zarulja rikverc svjetla? To je ona ubodna ko prednje pozicije al nije 5W il ja ne vidim dobro.. veca je fizicki. Mozda 10W?

20190320_134323.jpg

 

w15w (t15) ako se ne varam... Imam dvije LED viska ako treba, dam samo da prodam ?

Link to comment
Share on other sites

Aha to je 15W.. thanks. ma ne volim led ak nije kvalitetan.. imao sam pozicije i zgorile za par dana. bum vidio ak koja krepa bum stavil.. zasad svjetle ok.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Jel netko ugradivao parking senzore u karavan megane 3. Ima li potrebe skidati zadnji branik? Ja bi stavljao senzore na original pozicije samo nisam siguran jel za 2 komada sta idu bocno moze kruna proc do kraja.

Link to comment
Share on other sites

Pa pogledaj sam. zavuci se ispod..
Ja sam stavljao na bratov kangoo 2 i dva srednja nemaju bas mjesta pa smo skinuli branik i onda dolje busili.

Link to comment
Share on other sites

stavljao sam na obični megane 3. Iz kanala ili na dizalici nađi mjesto gdje dolaze originali i iznutra šilom probij pilot rupe. Onda izvana izbuši krunom i to je to, bez mjerenja i mogućih pogrešaka

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Tako sam i napravio. Pilot rupe sam busio s kontra strane sa malim borerom tako da nema greske, lijepo sta je tako zacrtano. Samo morao sam skidat branik jer bocne jednostavno nisam mogao nikako dosegnuti iznutra s nicim. Za same senzore treba li ih lijepit za branik? Naravno verzija je ebay vulgaris.

Link to comment
Share on other sites

Ne, imaju gumene zubice koji sjednu unutra, ako si vec skinuo branik, povuci te zubice iznutra da sjednu cim dublje, onak 4 silikonska su postavljena u X..

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.