Jump to content

Megane III ugradnja parking senzora


Victor

Recommended Posts

ovisi koje uzimaš, ak one one male koji idu iznutra, onda da, ali ja sam stavljao one 14mm il koliko su.. izvana.

Link to comment
Share on other sites

Ima 4 silikonska nosa koji se provuku i zakace u provrti ne ide to nikud.. ne treba lijepiti.. mislim moze da drzi jos bolje i malo ljepila. Ja sam okrenuo jedan krug bijele izolirke i izdzava vec 9 mjeseci.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam kompletirao radove. Malo se razvuklo jel mi se nije trazilo zicu + od rikverc svijetla bez strujnih klijesta. Nisam imao dijagram.

Sami senzori su precizni, idem s autom na mjesta gdje bez senzora bi stao puno prije posto je ovaj karavan totalno nepregledan odiza. Mislim da mjere 20cm gdje bude ravan zvuk. Jedinu manu imaju kad vozim malo brze unazad pocnu se blesirat.. ocitavaju 0.8 pa 1.2 pa 0.5. Mada nema prepreka okolo.

Link to comment
Share on other sites

Siva je zica rikverc na svim meganima 3 pa i na kangoou 2. Nemres ocekivat cuda od senzora za 100 kn komplet. Ali za osnovno su ok..

 

 

Link to comment
Share on other sites

Siva.. ima 4 sive u snopu odmah iza zadnjih pojasa. Ova je bila onako bijelo siva vise vuce na bijelo.

Uglavnom da za 100kn nemres cuda od kineza ocekivat ;). Moj jos i govori u metrima al glas je sprdacina. Bolje mi je na bip bip. Vjerujem da valeo od 900kn ne radi nista bolje.

Za osnovnu primjenu kad ides polako radi odlicno.

Link to comment
Share on other sites

Da, s kineskim treba nešto sporije voziti u rikverc i onda funkcioniraju dobro. Ove velike nema potrebe ljepiti, silikonske trakice drže sasvim dobro. Malo vrtiti lijevo-desno dok senzor ne sjedne do kraja. Idealno bi bilo iznutra vrlo tankim ravnim odvijačem svaku tu trakicu malo isčeprkati prema unutra, no nema neke potrebe. Paziti na oznaku UP pozadi senzora i ne upirati bjesomučno palcem u sredinu kad se montira jer onaj mali kružić zna upasti koji mm unutra pa lažno očitava senzor

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Pitanje za autora ove teme. Jesi li naprijed ugradio samo 2 senzora? Na slici vidim samo 2, ali možda se varam

Link to comment
Share on other sites

Da, s kineskim treba nešto sporije voziti u rikverc i onda funkcioniraju dobro. Ove velike nema potrebe ljepiti, silikonske trakice drže sasvim dobro. Malo vrtiti lijevo-desno dok senzor ne sjedne do kraja. Idealno bi bilo iznutra vrlo tankim ravnim odvijačem svaku tu trakicu malo isčeprkati prema unutra, no nema neke potrebe. Paziti na oznaku UP pozadi senzora i ne upirati bjesomučno palcem u sredinu kad se montira jer onaj mali kružić zna upasti koji mm unutra pa lažno očitava senzor
Samo mali update. Moji se senzori skroz izblesirali. Kinez poslao nove tako da sad sve sljaka. Izgleda da je bio cpu od pocetka los. Sad je sve ok kad se ide i brze u rikverc.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.