Jump to content

moj pug tugo moja..


dado_sk

Recommended Posts

  • Replies 301
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • dado_sk

    113

  • dalibor s

    38

  • Brainmind

    22

  • usrmaatre

    12

Top Posters In This Topic

Posted Images

Bez uvrede ovo izgleda kao da su se djeca igrala

nema uvrede. Zasto bi bilo? Samonse nadam da bud drzalo a kako vidim nije stedio na materijalu. Jbg.. najbolja ponuda za karter je bila 2700 kn. To binsamo idiot platio. Kineski nisam mogao cekati. Ako ovaj proslini onda cu morati
Link to comment
Share on other sites

Šteta što je tako teško nabaviti polovan karter. Iako, treba razumjeti i prodavače. Kaj će oni s motorom bez kartera koji je gotovo nemoguće nabaviti? Ko da mu povade klipove i pokušaju tako prodati.

Ne izgleda lijepo, ali koga briga ako će držati. Uskoro dolazi hladnije vrijeme i pravi test na toplo-hladno.

Link to comment
Share on other sites

Ako ovaj proslini onda cu morati

Ako se varenjem poklopac izbacio onda bi mogao sliniti na brtvi.

Link to comment
Share on other sites

Da. Gadno se raspukao. Majstor ga je iznutra i izvana vario. Ne znam sto ce biti kad proradi motor. On tvrdi da ce drzati. Ako ne onda idem na alibaba.com i budu mi iz kine poslali zamjenski. Oni proizvode. U kontaktu sam s njima

Da držat će samo koliko dugo? Kud je od aluminija i trpi temperaturna naprezanja još je i varen a svi znamo kakvi su varovi i vole pucat na spojevima. Kad krenu minusi i vrelo ulje mlatit po onim varovima nebude dobro ispalo, zato reci ti žutima nek oni ipak tebi spakiraju i pošalju jedan.

Link to comment
Share on other sites

Da držat će samo koliko dugo? Kud je od aluminija i trpi temperaturna naprezanja još je i varen a svi znamo kakvi su varovi i vole pucat na spojevima. Kad krenu minusi i vrelo ulje mlatit po onim varovima nebude dobro ispalo, zato reci ti žutima nek oni ipak tebi spakiraju i pošalju jedan.

koliko ja znam(tata mi je strojobravar)

ako je dobro zavareno i zalijano da nema rupica nikad nece puknut na varu

moze puknut samo pored vara

Link to comment
Share on other sites

scenicrxe je u pravu..ako nije bilo zraka prilikom varenja var ne bude pustio, jedina mogućnost je pucanje kraj vara jer se svojstvo materijala u ovom slučaju kartera promijenila.. (strojarski tehničar) :D

Link to comment
Share on other sites

Koga briga za estetiku?Bitno da ne pusta.

Sto se prodaje kartera tice, ja bih prodao karter bez problema osobno :cool:   pa racunam da ce taj kojem ce trebat moj motor imat vec svoj karter , je tako..Naravno, i cijene onda mora biti niza, ali tak se proda mozda i lakse..Tak sam se ja neckao na kraju mi je ostao i alternator i anlaser i turbina neprodani, pa je sve s motorom otislo.

I karter je ostao naravno :D

 

dado sretno u slaganju, vidim ja brzo tebi to ide, a postenosi ga lupio.

Link to comment
Share on other sites

Hvala na podrsci. Svakako kad krenu voznje vidjeti cemo sto ce biti. Budem javio. I kad ga slozim stavim fotke. Dobra je vijest da ga zuti imaju pa ako zatreba tu je. Mozda skemijam i polovni jer ide od c5 i hrpe drugih iz psa grupe.

Link to comment
Share on other sites

koliko ja znam(tata mi je strojobravar)

ako je dobro zavareno i zalijano da nema rupica nikad nece puknut na varu

moze puknut samo pored vara

A šta sam ja napisao u svome postu? Citiram sam sebe - "vole pucat na spojevima". Nigdje nisam napisao da var puca, tako da je tvoj komentar zaista suvišan.

Link to comment
Share on other sites

oprostite gospodine sta sam vam komentirao vasu objavu

evo vise necu

obecavam

p.s

a spoj nije var?

Edited by scenicRXE
Link to comment
Share on other sites

Nema potrebe za isprikom niti za gospodom jer ovdje smo svi jednaki forumaši koji trebaju pomoći jedni drugima.

 

Da je var=spoj onda se nebi zvalo varenje nego spajanje zar ne? A ne možeš zvati spajanje jer svašta se može spojit. Bogme ne može se zvati niti taljenje/topljenje iako sve to tehnički stoji ali var je uvijek var i ne može biti ni spoj niti išta drugo.

Al to je već offtopic i tema za podforum razno.

Edited by Victor
Link to comment
Share on other sites

ajde onda objasni na koje spojeve mislis?

 

konkretno se radi o karteru

ne nesto drugo ili drugi materijal

Edited by scenicRXE
Link to comment
Share on other sites

Mislim da nebi u ovom slucaju trebalo biti problema. Nema tu nekog velikog tlaka niti velikih temperatura. Limar mi je rekao da je varioc isao izvana i iznutra. Nasmijao se kad sam ga skepticno pitao hoce li to drzati. Sad,karter u hr nisam nasao. Razlog je idiotski. Idem u konzum po salatu ali nebi oni meni samo to prodali nego i meso i kruh makar mi ne treba. Sto da trebam glavu motora? Ni to nebi bez cijelog motora uzeti? Debila nazovem za ventilator. Kaze on moze ali ne samo to. Moze ako ide uz vezni lim,haubu i farove. Biti ce ebay ako ovo ne izdrzi.

Link to comment
Share on other sites

ajde onda objasni na koje spojeve mislis?

 

konkretno se radi o karteru

ne nesto drugo ili drugi materijal

Spoj vara i kartera. Šta je uopće var? Nova masa koju si dodao na stari karter. U tome i jest cijeli problem, zato se tu i događa pucanje, jer se tu spajaju stari i novi materijal. Aluminij je još hebeniji jer kad ostari propada i runi se ili još gore puca. Zato sam i napisao u prvom postu da je upitno koliko će to dugo držat.

Nadam se da je sad jasnije.

Edited by Victor
Link to comment
Share on other sites

ne nije mi jasna ta tvoja teorija

jer var nije ljepilo koje samo stavis izmedju i onda on to zaljepi

al dobro

ja te pozzz i uzivaj

Link to comment
Share on other sites

Malo googlam i ljudi nemaju problema ako se dobro zavari. No,sto je ,tu je.

Link to comment
Share on other sites

Po mome skromnom mišljenju otisli smo jako daleko od pocetne teme nadam se da ce var držati evo kod nas na kombiju drži i 5 godina poslije varenja ali nitit jedan majstor koji to radi a drži do sebe i svog posla nebi ovako nakaradno to napravio jbg sve sta napravis ovako loše izgledno  rusis  si reputaciju može to biti finkcionalno i ispravno svejedno jbg to je moje mišljenje

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mali update ali nazalost bez slika: majstor upasao advantin pvc vezni "lim",naravno da se napatio jer je to kineski šrot koji ima rupe na krivom mjestu itd..stavio hladnjake i lakirao branik. Njega jos nije montirao. Cekamo jos nosac motora i trebalo bi to biti dobro. Ventilator je s otpada dobar i dobro radi. Nemam slike jer na terenu sam u baranji i kopam mine u selu jagodnjak. Bez auta sam i to je uzas kako se patim od bilja gdje sam smjesten doci do osijeka.uh..

Edited by dado_sk
Link to comment
Share on other sites

Mali update. Rijesen nosac i montirani hladnjaci s ventilatorom na fasadnu stijenu. Ostalo poliranje farova,montiranje nosaca motora i stavljanje branika. Naravno,ustimavanje istih jer su iz advante pa bas nije mjera. I farovi se poliraju uz put. Amortizeri su gore i antifriz s uljem. Nakon sklapanja imam optiku i punjenje klime.

post-10528-0-62188100-1382611466_thumb.j

post-10528-0-10894300-1382611492_thumb.j

Edited by dado_sk
Link to comment
Share on other sites

Trebalo bi. Osim fasadne plastike koja nije original sve pase jako dobro. I ona je dobra samo je treba malo uštimavati više. Mislim pri tome na kopcu za haubu. Majstor si je dao truda i super je uštimao. Hauba nigdje ne zijeva i lijepo se zatvara. Malo me je skuplje izaslo ali nije mi nije zao jer sam sve novo htio. Mogao sam oba hladnjaka,ventilator,fasadnu plastikui donji lim dobiti polovno za 1000 kn ali sam odbio. Htio sam nove hladnjake jer mi je namjera zadrzati auto jos koju godinu.

Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.