Jump to content

Veliki servis, što mjenjati?


olympya

Recommended Posts

Bliži mi se 200 000 km na Laguni II, 1.6, 16v. Dali je stvarno potrebno mjenjati sve te remene, mikro, pumpu vode i što god da se još mjenja? Jer kad odem mehaničaru vjerojatno će mi on složit trošak od bar 500 eura. Zanima me što je najpotrebnije? Dali je dovoljno promjeniti samo zupčasti i još koji remen ili?

Hvala na pomoći :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 55
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • olympya

    11

  • BrkoTg.

    7

  • usrmaatre

    6

  • dalibor s

    5

Top Posters In This Topic

Posted Images

U toj igri neke stvari vuku druge, kao i u svakoj igri mozes ici na sve, nista ili pola pola na tebi je odabir samo da ne bude skuplja pita neg tepsija. Nazovi covjeka u lagerosu nek ti da ponudu za veliki servis pa nam reci koliko su dijelovi, a ne da ti majstor slaze cifru, nego samo onu za rad, pa ce ti ljudi rec jel realno ili ne 500 tih nekih novcanica.

Edited by CRN11
Link to comment
Share on other sites

Evo šta san ja mjenja kod velikog servisa na istom tom motoru u laguni II karavan lani u 9 misecu na 125000km

 

post-142-0-25360200-1384894854_thumb.jpg

 

Koštalo me 3500 kn + ruke majstora!

Link to comment
Share on other sites

Pitanje je koliko jos mislis vozit taj auto??

Ako mislis jos min.50tkm. onda napravi ovo gore sve sto kolega naveo, mada mozes te filtere kabine.izostavit kao i ulje u mjenjacu,servis klime i smanjit trosak za 100€. Naravno ako si mijenjao ulje u motoru a nisi presao granicu njega ne trebas mijenjati dok ne napravis potrebnu kilometrazu na kojoj se mijenja. Usput malo ljudi mijenja ramenice alternatora i radilice, to stvarno tko drzi do auta ili je potrebno zamijeniti, inace to ljudi ne mijenjaju..

Ako to auto mislis mijenjati u skorijoj buducnosti neces moci dobiti visu cijenu radi tog servisa, zato sracunaj cifru koju trebas dati za servis, za koliko mozes prodati auto i radije servisiraj drugo koje kupis..

Naravno samo hipotetcki govorim ako ces prodavati to auto kroz neko skoro vrijeme..

Link to comment
Share on other sites

hehehe.. ne mislim auto vozit ne, vjerojatno niti još 20tkm. Ulje i filtrer sam promjenio neki dan. Kad pogledam taj popis promjenio bi zupčasti i to uz njega, kanalni remen i njegov natezač i pratilicu. Mislim da je to sasvim dovoljno. Eventualno semering radilice ?

Jer da ne govorimo da moram i kvačilo promjenit. Al sva sreća set kvačila i hidraulični potisnik sam našao u Zagrebu za 1100 kn sve skupa. A kod mene i u Istri je to 2 000 kn :o

Link to comment
Share on other sites

hehehe.. ne mislim auto vozit ne, vjerojatno niti još 20tkm. Ulje i filtrer sam promjenio neki dan. Kad pogledam taj popis promjenio bi zupčasti i to uz njega, kanalni remen i njegov natezač i pratilicu. Mislim da je to sasvim dovoljno. Eventualno semering radilice ?

Jer da ne govorimo da moram i kvačilo promjenit. Al sva sreća set kvačila i hidraulični potisnik sam našao u Zagrebu za 1100 kn sve skupa. A kod mene i u Istri je to 2 000 kn :o

Ja bi još izostavio natezač i pratilicu kanalnog remena,lako se naknadno promijene ako zatreba.

Link to comment
Share on other sites

ne dao Bog da se to sve promjeni pa da se auto nekome proda ko uredan i održavan.

Tako je! Znas i sam da nece kupiti isto nekoga tko je to sve njemu napravio prije kupovine...

Tako da sada da 500€ za svoj auto, 500€ za drugi koji kupi a tu cifru lijepo moze ukalkulirati u sl.kupovina auta i uzeti bolji/skuplji auto za 1000€.

 

Prijatelju ako ga se mislis rjesavat, a nemas preko 80tkm.od zadnje izmjene toga sto mislis sada mijenjat, vozi i nekome drugom predaj da se zeza sa tim.. Naravno uz napomenu da to to nije mijenjano i da je pozeljno napraviti u skorije vrijeme.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Zanimljivo... Ja odrzavam auto na isti nacin neovisno o tome dal cu ga metnut u prodaju sutra il za godinu-dvije-pet. Sad ne znam dal sam glup il prepošten (ili i jedno i drugo) kad vidim kako hrpa ljudi (nevezano za autora teme) održava i prodaje aute, ali jednostavno ne bi mogo uvalit nekom auto pred raspadom ili sa pola dijelova za zamjenu i reć čovjeku da je u mint stanju.

 

Mozes ne zamijenit pol toga, al budi ljubazan pa to kod prodaje i navedi...

Link to comment
Share on other sites

Dečki, sve to stoji da.. ali pazite. U auto sam uložio 4 300 eura sa registracijom. Kupio sam udarenog sa desne strane u vrata. NIš toliko strašno, za sebe sam ga dao prelakirati cijeloga. I on sada stvarno izgleda kao iz dućana pošto sam kod karosera pustio 2 000 EURA. A znate i vi i ja da za tu lagunu 1.6, 2001 g. sa skoro 200 000 ne mogu dobiti sada niti 3 000 eura. Auto je stvarno u top stanju i motor i sve Ali ono to sam napravio prije 7 mjeseci, sada još servis, kvačilo.. brate mili. Vjerojatno sam se za..ebo kad sam sve to uopće išao radit jer sam popušio u startu al jbg šta je tu... Nisam previše ni pametan šta sada radit..

Link to comment
Share on other sites

Čim kupiš auto popušija si.

 

Tu nema pomoći.

 

Kupiš ganjc novog izvučeš ga preko praga salona i izgubiš 10% min.

 

Tako se auto ne kupuje.

 

Kupiš i održavaš jer je tvoja guzica u njemu.

Do kad će tvoja guzica biti u njemu ovisi o tebi.

Edited by petak
Link to comment
Share on other sites

Naravno uz napomenu da to to nije mijenjano i da je pozeljno napraviti u skorije vrijeme.. ;)

 

 

Napisao sam da se napomene kupcu, zar je to lose??

Meni tko god je prodavao auto sv su govorili je nedavno sve mijenjano, bacil sam racune,ne...

Nisam nikome bez racuna vjerovao i mijenjaco sam sam te stvari na svakom autu koje sam kupio..

Ti si mozda posten, a koliko jos takvih ima??

Za mene je isto posten covjek kada kaze i nisam to mijenjao!!

Ne treba on mene rijesiti tog troska, sam cu ga napraviti ali da znam samo na cemu sam..

Link to comment
Share on other sites

Jedino što je mene spasilo na velikom servisu su moje dvije ruke. Dijelovi su me koštali oko 5000 kn za sve ovo što je Petak naveo. Ruke 0 kn, odnosno sve sam sam radio od kanalnog remena i remenice radilice do zupčastog i vodene pumpe, ulja i antifriza.

Link to comment
Share on other sites

Dečki, sve to stoji da.. ali pazite. U auto sam uložio 4 300 eura sa registracijom. Kupio sam udarenog sa desne strane u vrata. NIš toliko strašno, za sebe sam ga dao prelakirati cijeloga. I on sada stvarno izgleda kao iz dućana pošto sam kod karosera pustio 2 000 EURA. A znate i vi i ja da za tu lagunu 1.6, 2001 g. sa skoro 200 000 ne mogu dobiti sada niti 3 000 eura. Auto je stvarno u top stanju i motor i sve Ali ono to sam napravio prije 7 mjeseci, sada još servis, kvačilo.. brate mili. Vjerojatno sam se za..ebo kad sam sve to uopće išao radit jer sam popušio u startu al jbg šta je tu... Nisam previše ni pametan šta sada radit..

Za farbanje Lagune si dao 2 soma Eura?!

Link to comment
Share on other sites

Za farbanje Lagune si dao 2 soma Eura?!

oko 14 000 kn da.

 

I kad pogledam po cesti jedino ja vozim benzinca 1.6 čovječe :blink:

Sva sreća ne troši puno, samo nekih 9l :buck:

Edited by olympya
Link to comment
Share on other sites

Set zupcastog i pumpa rashladne tecnosti SKF: 125 €

Set kanalnog (remen, natezac, rolna) 58 €

Remenica radilice SKF: 85 €

 

Ukupno: 268 €

 

Imas i set zupcastog bez pumpe SKF: 85 €

Pumpa rashladne tecnosti Ruville: 29 €

Ukupno: 114 € plus kanalni i remenica radilice

 

Ili set zupcastog s pumpom Ruville ili Gates: 112 €

 

Remenica alternatora dodje 50-tak €.

 

Suma sumarum: 300-tinjak €, a mehanicaru platis rad i antifriz. Ulje u motoru i filtere mozes i sam zamijeniti. ;)

Link to comment
Share on other sites

Dečki, sve to stoji da.. ali pazite. U auto sam uložio 4 300 eura sa registracijom. Kupio sam udarenog sa desne strane u vrata. NIš toliko strašno, za sebe sam ga dao prelakirati cijeloga. I on sada stvarno izgleda kao iz dućana pošto sam kod karosera pustio 2 000 EURA. A znate i vi i ja da za tu lagunu 1.6, 2001 g. sa skoro 200 000 ne mogu dobiti sada niti 3 000 eura. Auto je stvarno u top stanju i motor i sve Ali ono to sam napravio prije 7 mjeseci, sada još servis, kvačilo.. brate mili. Vjerojatno sam se za..ebo kad sam sve to uopće išao radit jer sam popušio u startu al jbg šta je tu... Nisam previše ni pametan šta sada radit..

sad napravi sve sta treba da budeš siguran i vozi još nekoliko godina ili

spusti cjenu za 500 eura i prodaj

nema tu mudrosti

ali stvarno je šteta da odustaneš od tog auta ako si ga htio

Link to comment
Share on other sites

oko 14 000 kn da.

 

I kad pogledam po cesti jedino ja vozim benzinca 1.6 čovječe :blink:

Sva sreća ne troši puno, samo nekih 9l :buck:

Kako jedini.

Evo i ja vozim istog tog benzinca, a potrošnja mi je finih 7,6. MOže se, samo ovisi šta ti očeš od auta!

 

Ima ih na cesti.

Je da su rijeđi od npr 1,8 benzinca ili 2,2 dizelaša ali ih ima!

Link to comment
Share on other sites

Vjerojatno hoce da auto ide bolje tako zakljucujem jer ima 21 godinu

a možda sam u krivu, možda bi htio da bude štedljiviji motor.

Laguna sa tim motorom nije neki super brzi auto

sa teškom nogom na gasu se samo može dobiti veliku potrošnju.

Nikako nekužim kad netko uloži brdo love u auto i onda jednostavno odustane,

prijatelj je isto tako ulupao u renault 18 love i love

pazi ovo platio je majstora da napravi komplet generalno,

narucio milion plastikica eno ih u garaži u ormaru

pola nemam pojma niti za sta služe ali neka ima nek se nađe

narucivao je naravno sve samo orginal.

auto blejalo u garaži jedno 2-3 godine

da bi na kraju odlucio kupiti novi auto.

onda treba garažu taj isti auto sta se ulupalo love smeta

i prodaje ga samo da ga proda

pita 1000 kuna.

dobro da sam cuo tako da sam auto uzeo odmah

dobio je 900 kuna jbg 100 se popilo.

mehanicar sta je radio generalno bi ga kupio

vec me pitao par puta rekao sam ako hoce nek na 1000

doda jednu nulu donese lovu i njegov je :rotfl:

nema 100 metara od garaže u kojoj je stajao do mehanicara

Link to comment
Share on other sites

To je osoba koja ne voli svoj novac.Nazalost, neznam puno takvih

 

sto se auta iz ove teme tice, pa i sam vidis da ti nema smisla prodavat auto kad si tolko ulozio..ono sto mene buni je kak si isao davat vise od pola vrijednosti auta za benzinca lagunu dvojku, a nisi razmisljao da dolazi uskoro izmjena vitalnih dijelova oko motora..Al lako sad pametovat je tako.

 

ps

cudi me cijena dijelova za taj veliki servis, pa za megane je dosta jeftinije a nie sad neka velika razlika u motorima..

Edited by hrvojexyz
Link to comment
Share on other sites

Ja sam tako napravio jer sam auto kupio 13 000 kn koje sam imao a drugo nisam imao ni kune, dok je auto bio kao autokarosera, nekih 2-3 mjeseca.. sam u međuvremenu nakupio love za ga platit karosera.. jbg. Bilo bi bolje ne učit na greškama, ali očito je to jedini način. Da imam 21 godinu, ali bitnija mi je potrošnja nego da auto ide neznan ni ja kako. Najbolje sve to lijepo srediti, uložiti 700 eura u izmjenu svega šta treba i čao. Auto mi je barem lijep, BIJELI, imam neke napola lijepe felge 16" :D
Nije da je problem napravit veliki servis, ali mi je stvarno glpo mjenjat neznam ni ja šta sve ako nije potrebno.. Jer koliko znam od svih oko mene i mojih.. ono.. ljudi promjene šta treba i gotovo. Oni koji su naivni pa mu mehaničari opale servise od 500-600 eura na više da ni neznaju šta su im radili je druga priča

Btw. ima još nekih problemčića oko kojih se nadam da ćete vi ekipa iz foruma moći pomoći :freak6:

Edited by olympya
Link to comment
Share on other sites

Mladicu ti nisi napravio nista lose, svi smo mi prosli istu ili slicnu skolu.. Mlad si, naucit ces..

Tko god ti sada "soli" pamet , samo ga lijepo otkaci..

Uneverzalan je auto, taj motor je rijedak (nije bas da je najbolji i da je najbolja komb.za lagunu ali)) u tom autu i malo ih je bijele boje, super izgleda bijala koju god sam vidio ostavila je pozitivan dojam na mene.. Ima i metalik boja koje nebih komentirao na ovom autu ili od one tzv "teget plave" koja je toliko "umorna" boja na autu..

Bijeli je pun pogodak!

Sredi ti te osnovne stvari, nece se dogoditi nista ako i ne promijenis ramenice i ostalo nepotrebno od v.servisa, redovno kontroliraj i samo vozi..

Uzivaj u autu kojeg imas i kada si ga tako skockao, nova boja i felgice, sada v. servis.. Vozi jos nekoliko godina najmanje, jer ta laguna i danas dan izgelda privlacno i "svemirski" dizajnirana na osnovu ostatka cestovne slike.. ;)

Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.