Jump to content

Veliki servis, što mjenjati?


olympya

Recommended Posts

  • Replies 55
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • olympya

    11

  • BrkoTg.

    7

  • usrmaatre

    6

  • dalibor s

    5

Top Posters In This Topic

Posted Images

Bome Ribar, dobro su te ozenili. Selen zadnjeg mosta nije nigdje skuplji od 200 kn, a i ulja su ti naracunali kao da vozis dva motora pod haubom. Sate necu komentirati.

Za selene si djelomično u pravu (ima i jeftinijih), ali za ulje nisi. U lagunu 2.2 dCi ide točno 6.3 L ulja i što se ulja tiče nisu ga zajbali. Jedino što nisu naveli koje ulje je uliveno. Selene je uvijek bolje staviti što skuplje je se pokazalo u praksi da što su seleni skuplji to duže traju.
Link to comment
Share on other sites

Ovo za ulje mi je bilo u startu cudno jer u moju Lagunu ide 5.6L ulja, ali ako vi kao vlasnici kazete da ide 6.3 onda ok. U svakom slucaju ste kompetentniji od mene pricati o tome posto imate aute s tim motorom. 

S druge strane, original seleni su 540kn/par u trgovini autodijelovima zapakirani u Renault vrecicu. Znam jer sam kupovao za svoju, pa su mi nudili te originalne ili Spidan za 180kn/kom. Na ove Spidan sam jos dobio neki rabat preko kolege mehanicara, dok na originale nema popusta, no to je u ovoj prici manje vazno. Mislim da originalni seleni ne traju duplo duze s obzirom da i duplo kostaju u odnosu na ove Spidan, jer su sad ovi koji su na Laguni, odradili 80k km i poceli lagano lupkati, a isto su stavljeni zamjenski. Vremenski su na autu 4 godine.

Link to comment
Share on other sites

Seleni Akron Malo su se koliko sam imao priliku pročitati na forumima pokazali čak bolji i od originalnih, stoga sam ja kupio iste i platio oko 240 kn/kom. S istima sam prevalio oko 10000 km sve funkcionira odlično. Vidjet ćemo nakon koliko će se ukazati potreba za novima. Mene više zabrinjavaju prejeftini filteri na tom računu. cijena filtera ulja za 2.2 dCi varira od 50 kn (ne bi ga preporučio nikome tko drži do svog auta) do oko 100 kn (osjetno kvalitetniji papir veće površine filtriranja).

Edited by usrmaatre
Link to comment
Share on other sites

Kad je u pitanju Maln/Akron, sve stranke koje mi dolaze u dućan i traže dijelove koji se mogu kupiti i od te firme, isključivo je napomena da mi ni u kojem slučaju ne padne na pamet nuditi i tu robu (ako uzmemo statistički 9 od 10 ljudi) ili mi pokažu i križ prstima kad je u pitanju takvo što.

 

Dalje neću ništa o tome, samo ću vam reći da će vam (kratko) vrijeme pokazati, kao i (siguran sam) netko od članova ovoga foruma, jer bilo je i članova odavde koji su imali probleme sa time.

 

Stvar je samo novca, ništa drugo. Kvalitetni brandovi (barem tamo gdje vi kupujete) su dosta visoke cijene, dok jeftileni su jeftini, ali sa daleko većom maržom i onda još kad majstori imaju velike rabate, vrlo je jednostavno doći do zaključka zašto često nemate izbora kupiti više od jednog ili 2 proizvoda, te se na kraju priča svede na jedno slovo i to uglavnom, jeftino. I takvom majstoru će uvijek takav proizvod biti najbolji.

Razlike postoje i to s razlogom, kao i razlike u cijenama za određena tržišta, te dok vi punite blagajnu i prodajni prosjek velikoeuropskih država (kada kupujete prerko interneta i sl.), ja kad god pokušavam pregovarati sa vanjskim firmama za neku trgovinu na području Hr, oni jednostavno ne mogu shvatiti da ja ne mogu mjesečno maloprodajno prodavati 20-30.000€ robe (neto nabavne vrijednosti) jer smo premalo tržište sa premalo ljudi i premalom kupovnom moći, a niti nemam nekog kapitala iz čarape da si mogu dozvoliti takav luksuz, a kredit i omču oko vrata si ne mislim stavljati.

Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.