Jump to content

mane laguna 2


Tanatos

Recommended Posts

Ima neko da je imal problem sa gumbom paljenja

Znaci od prije mi ne lovi da ga stisnem i auto pali, nego moram drzati da upali.

A sad u zadnje vrijeme, uobicajeno stisnem gumb i umjesto da upali on kao da resetira elektroniku i na komand ploci pokrece opet onaj checking ko dok se stavi kartica :/ ?

Hvala

1. Čitač/poznata polugica u čitaču

2. Akumulator

Link to comment
Share on other sites

To sam cital za polugicu.

Akumulator mi ima 3 godine, sumjam da bi vec pokazival znakove prestanka rada :/

Da izmjerim napon ili kaj ?

Link to comment
Share on other sites

Ima neko da je imal problem sa gumbom paljenja

Znaci od prije mi ne lovi da ga stisnem i auto pali, nego moram drzati da upali.

A sad u zadnje vrijeme, uobicajeno stisnem gumb i umjesto da upali on kao da resetira elektroniku i na komand ploci pokrece opet onaj checking ko dok se stavi kartica :/ ?

Hvala

 

otišao ti je jezičac/ticalo unutar card readera, problem koji možeš riješiti za 10-ak minuta ako imaš UHU (ili slično) ljepilo

 

izvadi card reader, protresi ga (nešto će krckati unutra)

rastavi ga pogledaš u lijevi dio i vrlo brzo ćeš uočiti gdje treba ići taj slomljeni dio

Link to comment
Share on other sites

To sam cital za polugicu.

Akumulator mi ima 3 godine, sumjam da bi vec pokazival znakove prestanka rada :/

Da izmjerim napon ili kaj ?

Možeš izmjeriti, ali meni je simptom lošeg akumulatora bio upravo to što ti navodiš. Kad ti "resetira" ploču jeli hoće upaliti?

Link to comment
Share on other sites

Da, kao da dok ulovi "pravi" kontakt onda upali

Nekad 5x nece, nekad upali iz prve, pa nekad 2x resetira....

Zato mislim da nije do akumulatora :/

Link to comment
Share on other sites

Skoro isti problem tj. čujem da nešto zvekece po kartici jednoj i drugoj ali pali bez greške jedino kaj je na jednoj nemoguće popraviti tj traže me 760 kN a na drugu nisam nosio ne radi mi daljinsko zaključavanje niti otključavanje iako kaze da se druga da popraviti no žena nije pitala za cijenu :S

Link to comment
Share on other sites

Da, kao da dok ulovi "pravi" kontakt onda upali

Nekad 5x nece, nekad upali iz prve, pa nekad 2x resetira....

Zato mislim da nije do akumulatora :/

Provjeri sve mase u motornom prostoru, a naročito onu koja ide na sam blok motora.
Link to comment
Share on other sites

Skoro isti problem tj. čujem da nešto zvekece po kartici jednoj i drugoj ali pali bez greške jedino kaj je na jednoj nemoguće popraviti tj traže me 760 kN a na drugu nisam nosio ne radi mi daljinsko zaključavanje niti otključavanje iako kaze da se druga da popraviti no žena nije pitala za cijenu :S

Otišli mikroprekidači za otključavanje/zaključavanje u kartici. Može se popraviti i u kućnoj radinosti, li treba karticu otvoriti.

Link to comment
Share on other sites

Ako je samo to sutra elektronicaru u firmi uvaljujem karticu pod lemilicu. Ne može nista skuriti ili pobrisati karticu? Samo zalemi mikroprekidace na svoje mjesto?

Link to comment
Share on other sites

Samo neka zalemi, pokušajte ne oštetiti pcb kad budete otvarali karticu.

Link to comment
Share on other sites

na moj zahtjev je skinuta i pregledana turbina u servisu i ona ja sama po sebi dobra. međutim, postoji nekakvo slinjenje a objašnjenje je bilo da su brtve stare/istrošene. e sad, ja sam uspio doći do jedne brtve, to je ona između turbine i katalizatora (ako sam dobro shvatio) i ta košta oko 100kn u ovlaštenom, nitko drugi je ne prodaje

 

sad mene zanima, postoje li još kakve brtve vezane za turbinu pa da odmah sve zamijenimo... :/

Link to comment
Share on other sites

na moj zahtjev je skinuta i pregledana turbina u servisu i ona ja sama po sebi dobra. međutim, postoji nekakvo slinjenje a objašnjenje je bilo da su brtve stare/istrošene. e sad, ja sam uspio doći do jedne brtve, to je ona između turbine i katalizatora (ako sam dobro shvatio) i ta košta oko 100kn u ovlaštenom, nitko drugi je ne prodaje

 

sad mene zanima, postoje li još kakve brtve vezane za turbinu pa da odmah sve zamijenimo... :/

Zar nisi ti mijenjao nedavno turbinu? Zašto to nisu napravio onda?

Link to comment
Share on other sites

na moj zahtjev je skinuta i pregledana turbina u servisu i ona ja sama po sebi dobra. međutim, postoji nekakvo slinjenje a objašnjenje je bilo da su brtve stare/istrošene. e sad, ja sam uspio doći do jedne brtve, to je ona između turbine i katalizatora (ako sam dobro shvatio) i ta košta oko 100kn u ovlaštenom, nitko drugi je ne prodaje

sad mene zanima, postoje li još kakve brtve vezane za turbinu pa da odmah sve zamijenimo... :/

Povrat ulja s turbine.

Katalizator / turbo brtva ti netreba. Ona je dobra meni i nakon zamjene jer je jos uvijek elasticne.

Na povratu ide ob klingerita izrezes i sam. Al tebi su reki da je u samoj turbini. A to nemozes sam mjenjat. Ne gine ti reparacija turbine ak ti slini na samoj osovini turbine

Link to comment
Share on other sites

Zar nisi ti mijenjao nedavno turbinu? Zašto to nisu napravio onda?

 

Ajde ti znaj, očekuješ da će mehaničar zamijeniti dijelove od 200-ak kuna ako već mijenja dio koji košta 10 puta više. Greška je moja što sam ja bio u Zadru dok se auto u Slavoniji radio.

 

Povrat ulja s turbine.

Katalizator / turbo brtva ti netreba. Ona je dobra meni i nakon zamjene jer je jos uvijek elasticne.

Na povratu ide ob klingerita izrezes i sam. Al tebi su reki da je u samoj turbini. A to nemozes sam mjenjat. Ne gine ti reparacija turbine ak ti slini na samoj osovini turbine

 

To sam dobio info jučer da nisu sigurni je li slini zbog lošeg dosjeda/brtvi ili slini na osovini. Međutim, danas su skinuli turbinu i ustanovili da je ona OK. tj. pogonska krilca nisu odlična nego "može proć", dok je osovina u redu. Naravno da ću zbog krilaca reparirati turbinu, ali onda želim i nove brtve staviti. Zato pitam.

 

p.s. miloš, ti si reparirao svoju, nabavio polovnu ili kupio novu?

Edited by filipbabok
Link to comment
Share on other sites

Brtva na katalozatoru te ne treba brinut. Samo na povratu... Meni je nisu stavili kad su mi vadili sace iz katalozatora... Pa mi slinilo...

Link to comment
Share on other sites

Bio sam reparirao al po principu zamjena+doplata

Link to comment
Share on other sites

U intercarsu imas set brtvi za montazu turbine, 160kn ti je.

 

post-13892-0-37342300-1435920069_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

U intercarsu imas set brtvi za montazu turbine, 160kn ti je.

attachicon.gifBez naslova.jpg

Opa!!! Hvala puno!!!
Link to comment
Share on other sites

tebi ako slini ulje na samoj turbini od dole fali ova papirnata s jednom vecim i 2 manje rupe u obliku romba

Link to comment
Share on other sites

Ako je samo to sutra elektronicaru u firmi uvaljujem karticu pod lemilicu. Ne može nista skuriti ili pobrisati karticu? Samo zalemi mikroprekidace na svoje mjesto?

Dobar elektronicar ti otvori i rijesi karficu bez problema. Ja sam svoju popravljao u servisu za mobitele. Mislim da su mi uzeli 200-250kn.

Link to comment
Share on other sites

a i ovi u servisu su me i tražili tu cifru u stilu da je kartica uništena skroz ... nije mi stigao pogledati u petak bude slijedeći tjedan.

Link to comment
Share on other sites

Di ste reparirali turbinu i po kojoj lovi ?

Moja ima 220 000 km i prije cca 10 000 km mi je pocela ulje trositi, tj. curi negdje gore oko turbine, tamo je sve masno i imam valjda vise ulja dolje u kadi ispod masine, nego u njoj :D

Sad mi je cuknula 4 kockice (po komandnoj ploci) na 2 000 km :/

Link to comment
Share on other sites

300€ turbo 3D srbija (sve se moze dogovoriti s njima)

Link to comment
Share on other sites

Di ste reparirali turbinu i po kojoj lovi ?

Moja ima 220 000 km i prije cca 10 000 km mi je pocela ulje trositi, tj. curi negdje gore oko turbine, tamo je sve masno i imam valjda vise ulja dolje u kadi ispod masine, nego u njoj :D

Sad mi je cuknula 4 kockice (po komandnoj ploci) na 2 000 km :/

 

 

300€ turbo 3D srbija (sve se moze dogovoriti s njima)

 

Ako ti je daleko Srbija, imaš u Dardi (pored Osijeka) jedan servis turbina, većina ljudi s onog područja tamo nosi, daju godinu dana jamstva.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.