Jump to content

mane laguna 2


Tanatos

Recommended Posts

Meni se pali mislim nekih 1000-1500 km prije termina predviđenog za servis. To je normalno koliko znam.

A jel se moze rucno resetirati taj brojac, iz kabine? Na 30 ili 15 tkm? Znaci, sigurno on nema neki vremenski okidac nego samo na kilometre? Mozd neki od dijelova na autu ima neki brojac?

Link to comment
Share on other sites

A jel se moze rucno resetirati taj brojac, iz kabine? Na 30 ili 15 tkm? Znaci, sigurno on nema neki vremenski okidac nego samo na kilometre? Mozd neki od dijelova na autu ima neki brojac?

Resetiraj servisni interval. Dođi s tipkalom do servisnog intervala i pritisni onu tipku na instrument ploči (drži je) dok ne brojevi ne počnu "blicati" i još malo dok se ne promjeni stanje kilometara. Tada će ti se brojač vratiti na odbrojavanje 30000 km (ovaj interval se može podešavati, ali samo Clip-om). Koliko ja znam nema vremenskog intervala, ali dopuštam mogućnost da postoji. Još mi nešto pada na pamet, provjeri stanje nivoa ulja.

Edited by usrmaatre
Link to comment
Share on other sites

Ulje je okej, provjerio danas. Ipak sam odlučio ne resetirati taj interval već ću to napraviti kod slijedeće promjene ulja, negdje nagodinu. Inače, danas sam išao skinuti masnoću/prljavštinu sa prednje strane oko čitača kartice. Probam s baby maramicama - ne ide. Probam s posebnim maramicama za održavanje plastičnih površina u autu ne -ide. Probam s vatom i acetonom - belaj. Tek tada sam skužio da to NISU prljavština/masnoća već je to nekakav premaz ili površinski dio plastike, a dio kojeg sam skinuo acetonom. LOL

Link to comment
Share on other sites

Taj premaz je katastrofa, zapnes noktom ili nečim i ostanu tragovi. Kod mene je oko čitača nekoliko zareza i sada to ružno izgleda ali negdje sam čitao da se to sve skine permetalom prilično lagano. I nije to problem skinuti, ali što onda? Mozda plastidip?

Link to comment
Share on other sites

Frend je rijesio folijom i to prilicno lijepo. Istina i bog, imitacija karbona, ali izgleda odlicno

Link to comment
Share on other sites

Danas je stari izvezao Lagunu iz dvorista i kad ju je htio pokrenuti nije mogao izbaciti iz P (automatik). Odslepana je u Starkelj a sutra cemo vidit sta se dogada.. Meni se cini da je nekaj oko struje, a i akumulator je nedavno mijenjan...

Link to comment
Share on other sites

Danas je stari izvezao Lagunu iz dvorista i kad ju je htio pokrenuti nije mogao izbaciti iz P (automatik). Odslepana je u Starkelj a sutra cemo vidit sta se dogada.. Meni se cini da je nekaj oko struje, a i akumulator je nedavno mijenjan...

Presjekle su se zice od straznjih stop svjetala i brisaca, one kaj su u gumi s lijeve strane, pa je sve zablokirali. Danas stavljeno sve novo, trosak 850kn + 250kn slep...

Link to comment
Share on other sites

Presjekle su se zice od straznjih stop svjetala i brisaca, one kaj su u gumi s lijeve strane, pa je sve zablokirali. Danas stavljeno sve novo, trosak 850kn + 250kn slep...

Kako se to uspjelo dogoditi?

Link to comment
Share on other sites

Nemam pojma, oba guma koja ih obavija je valjda s vremenom postala krta pa ih je valjda precvikala kod zatvaranja, nemam drugo objasnjenje.

Zanimljivo je da takva glupost zablokira mjenjac, a onda se mora skinuti kozica mjenjaca i jos jedna guma ispod i prizisnuti neki gumb da se odblokira, navodno to cak pise u uputstvima.

Link to comment
Share on other sites

Ne zablokira mjenjac, vec ne spusti osigurac u rucici, pa ti ne dozvoljava da ga otpustis. To imas u uputstvima i po meni je totalna glupost sto su spojili taj osigurac na signal od stop lampi, a ne negdje na samu papucicu. 

Link to comment
Share on other sites

Ne znam da se moze passat ili mazda kupiti za te novce? Razlika je ako je ista oprema i do 6 000 e. Ako je gol kao puska opet je razlika u 3 soma eura. Renault je low cost auto. Daje puno za malo novaca i pokusava cijenom i opremom nadoknaditi image koji nije bas sjajan. Laguna se moze cijenovno mjeriti s golfom s jacom opremom koja je u laguni recimo standard. Moj je frend kupio lagunu 2 koja je tad bila aktualna. 1.9 dci redizajn za 130 tkn. Ima sve sto treba. Passat benzin s rucnom klimom je bio 160 tkn. Eto o usporedbi s passatima

Link to comment
Share on other sites

Ne znam da se moze passat ili mazda kupiti za te novce? Razlika je ako je ista oprema i do 6 000 e. Ako je gol kao puska opet je razlika u 3 soma eura. Renault je low cost auto. Daje puno za malo novaca i pokusava cijenom i opremom nadoknaditi image koji nije bas sjajan. Laguna se moze cijenovno mjeriti s golfom s jacom opremom koja je u laguni recimo standard. Moj je frend kupio lagunu 2 koja je tad bila aktualna. 1.9 dci redizajn za 130 tkn. Ima sve sto treba. Passat benzin s rucnom klimom je bio 160 tkn. Eto o usporedbi s passatima

 

Da nisi promašio topic? :/

Link to comment
Share on other sites

Jel se kome pali oznaka za servis (mehanicarski kljuc) pored kilometar sata (ili putnog racunala). Ja sam ju danas skuzio. Inace auto normalno radi, nikakva lampica ne gori. Na onom brojacu ima jos 12tkm do sljedeceg servisa, ne znam da ga jednostavno resetiram...?

tekucina od brisaca? meni se service pali i kad je tekucina pri kraju...

Link to comment
Share on other sites

tekucina od brisaca? meni se service pali i kad je tekucina pri kraju...

Jok, to je na maksimumu. Ignoriram taj kljuc :) hvala na savjetu
Link to comment
Share on other sites

Ključ se pali na mislim 1500 Km prije isteka servisnog intervala. Meni se danas upalio.

Link to comment
Share on other sites

Ključ se pali na mislim 1500 Km prije isteka servisnog intervala. Meni se danas upalio.

Mi nemamo isto sučelje putnog računala, jel? Dakle, tebi baš piše da do sljedećeg servisa imas nesto manje od 1500?
Link to comment
Share on other sites

nepiše, nego ključ kada daš kontakt počne treperiti 30-ak sek,i to znači da imaš manje od 1500 km do servisa.

Link to comment
Share on other sites

Meni se ključ pojavi na onom zaslonu od kilometraže (ne onom u boji) lijevo od kilometraže.

Link to comment
Share on other sites

I meni je kljuc kod kilometar sata, a poruka sa žutom pozadinom na displeju između obrtaljke i km sata

Link to comment
Share on other sites

Jel netko zna napamet koje je zaruljice uvijek dobro imati u onom kompletu? H4, H7, one male od 5w...? Nemam ksenone.

Edited by filipbabok
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.