Jump to content

Scenic 2ph2 grijani retrovizor nekad radi nekad ne


riceburner

Recommended Posts

da li je netko od vozača Scenica imal problema s grijanjem retrovizora?

naime skuzio sam da se nekad ne upali, a kad se i upali onda "radi" osjetno slabije od onog na suvozačevoj strani...

nisam jos nista rastavljao posto je ove dane bilo hladno da ne bi bilo puknute plastike...

savjeti kaj provjerit jos osim samog kontakta u retrovizoru? dal je moguce da je labav konektor?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • DraganST

    13

  • Zrmi RS

    9

  • riceburner

    7

  • Mafro

    5

Top Posters In This Topic

Posted Images

Meni je od prvog dana to grijanje retrovizora cudno(scenic III) na mazdi 6 retrovizori su bili suhi u roku par minuta a ovi ako za 20 min osuse dobro je, sve u svemu totalno razocaranje

Link to comment
Share on other sites

evo jutros vozacki opet nije radio, tj samo se odmaglilo 1 cm od vrha, dok je suvozacki bio za minutu cist :( nis, s obzirom da bude juzina za blagdane pa plastika nece biti tako krhka, rastavit cu vozacki i pregledat kontakt...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Isti problem i kod mene na twingu. Suvozacki odmagljen u roku par minuta, a vozacki tek nakon 20-30 minuta. Al ja to ne budem sam rastavljao jer sam jeremija pa cu ga sje.... do kraja. Bude vec netko pregledao

Edited by Danchibald
Link to comment
Share on other sites

iskoroziraju kontakti, nekad i otpadnu skroz, treba skinuti staklo pa to fino ocistiti, po potrebi povezati nanovo kontakte.

Link to comment
Share on other sites

Bude to stricek Dolencic pogledao pa neka rijesi :)

Edited by Danchibald
Link to comment
Share on other sites

Kao šta je kolega Dado86 rekao, korodiraju kontakti grijača jer su izloženi vanjskim uvjetima pa slabije grije.

Nije potrebno rastavljati retrovizor. Triba skinuti samo staklo i odma se vidi konektor. Kontakte dobro očistiti i sve će opet raditi kako triba. Nakon čiščenja kontakata instrumentom omski ispitati grijač. Ako je ispravan instrument će pokazati otpor od cca. 15 Ohma.

 

Evo slika stražnje strane stakla sa kontaktima grijača.

 

 

 

 

post-14075-0-76329900-1389269312_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

nikako to napravit, nasel sam i tutoriale po netu za skidanje stakla, ovaj vikend radim pod obavezno je mi je bas koma, svako jutro parkirat a ne vidim nis...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Meni na Laguni 2 (1.9 dci 2004.god.)ne radi desni grijač retrovizora?

Sada me zanima ima li ona uopće desni grijač jer sam je takvu i kupio polovnu pa ne znam.

Oprema je Expression??

Link to comment
Share on other sites

Ma, mora imat oba grijana, nemože imat samo vozačev. Očito si Lagunu kupio sa pregorenim desnim grijačem. Skini staklo pa izmjeri otpor grijača, tako ćeš znati dali je izgorija ili ne.

Link to comment
Share on other sites

Kako skinete zrcalo iz retrovizora? Samo se iščupa?

 

Mene je struh da ga ne slomim (zrcalo)

Link to comment
Share on other sites

Meni lijevo slabije grije od desnoga ? U cemu je stvar i gdje ima zamjenskih tj. ima li nekih bitnijih razlika?

Link to comment
Share on other sites

Evo, samo nemoj pajserom :D .

 

attachicon.gif2014-01-28_1133.png

Kod mene se drugačije skida pošto imam samozatamnjujuće retrovizore. Malo je falilo da slomim vozački retrovizor kad sam ga jednom prilikom skidao.

Link to comment
Share on other sites

S obzirom da sigurno nema taj Renault-ov alat za skidanje najsigurnije mu je špatulom jer tako rasporedi opterećenje na veću površinu stakla pa je manja mogućnost da ga slomi.

Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.