Jump to content

Scenic 2ph2 grijani retrovizor nekad radi nekad ne


riceburner

Recommended Posts

Neznam cime bih to mogao priljepit a da se neodljepi i drzi toplinu?

Zanimljivo kako su hladni dok se vozis a grijanje ipka radi. A ako malo stanes onda bas griju. Neznam ni kako bas tako u voznji mogu i odledit nesto al ajd....

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • DraganST

    13

  • Zrmi RS

    9

  • riceburner

    7

  • Mafro

    5

Top Posters In This Topic

Posted Images

Jel ima netko shemu kako se skida oklop sa retrovizora? Ja imam samozatamnjujuce pa kao sto ste rekli moram prvo skidati plastiku iza. E sad kako, kamo vucem, tiskam, pajserom, cekicem... 

Isto me hebe da mi vozacevo dosta sporije odmrzava

Link to comment
Share on other sites

Jel ima netko shemu kako se skida oklop sa retrovizora? Ja imam samozatamnjujuce pa kao sto ste rekli moram prvo skidati plastiku iza. E sad kako, kamo vucem, tiskam, pajserom, cekicem... 

Isto me hebe da mi vozacevo dosta sporije odmrzava

 

 

Imas slike moga. MOrao bih prvo maknit ogledalo na taj nacin da dobijes negdje sto vecu rubu za gurnit prste i povuces ogledalo sebi. Tako sam ja i bez problema je islo. Sad cu stavit slike mojih ogledala. Na mojim slikam gore vidis 3 pracne koje drze oklop, ali ti to nemora nista znacit jer lako pucaju pa je netko mozda malo i zaljepio. No kad maknes ogledalo mozes lakse skinut i oklop ;)

Link to comment
Share on other sites

Evo par slika ogledala. Prvo je vozacevo koje slabije grije a drugo suvozacevo. Vozacko je jednom bilo vec zamjenjeno i ono je iz 2009 dok je suvozacevo 2007 kad i auto. Zanimljivo je kako je suvozacevo drugacije. Ta crna naljepnica je ljepljiva na prste kao i proziran dio kod vozacevog ogledala. Takodjer steker je drugaciji na suvozackom. Dosta starije izgleda i ako malo bolje pogledate vidi se kako iz stopica idu dvije male tanke zicice prema grijacima unutri. Djeluje mi kao ona nit mala na starim kucnim osiguracima.

 

Zasto su drugaciji pitanje je sad i mozda zato i griju drugacije? Neznam sto bih i zaljepio na onaj mali okrugli dio na kojemu se vide niti od osiguraca. Ljepljiv je ali zasto?

 

post-1099-0-61812700-1391029013_thumb.jppost-1099-0-36714700-1391029020_thumb.jppost-1099-0-40131900-1391029028_thumb.jp

Link to comment
Share on other sites

Da ali tvoji koliko vidim nisu samozatamnjujuci, a moji jesu. I vjerujem kolegi Usrmatre (vald sam pogodio nick) kad kaze da se skidaju drugacije jer imaju nekakv osigurac koji ih drzi. Ne bi htio nesto slomit sto ne moram. 

Link to comment
Share on other sites

Onda prvo plastiku skini. To skidas naravno Renault posebnim alatom preko rubova polako. Plasticna tanka kao spatulica. Ali imas veliki rizik pucanja jednih od 3 kopce pogotovo jer je hladno. Ali tako se skida, tako su mi u servisu skidali ;)

Link to comment
Share on other sites

E to me zanimalo. Skidat cu kod Grunfa kad se malo ugrije auto u garazi

Link to comment
Share on other sites

E to me zanimalo. Skidat cu kod Grunfa kad se malo ugrije auto u garazi

 

 

Produzni,fen i zagrij retrovizor i ogledalo. I to je to ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

meni na Cliu 3 (2006.g.) radi okretanje oba brisača, suvozačev  retrovizor se grije (za par min je suh), dok vozački ne grije...

znači, špahtla i skinut ogledalo dolje i mjerit otpor na grijaču? 15 ohma treba biti?

Link to comment
Share on other sites

E to me zanimalo. Skidat cu kod Grunfa kad se malo ugrije auto u garazi

Kad se skine plastika postoji prsten koji osigurava ogledalo, potrebno je taj prsten zakrenuti u jednu stranu i ogledalo će se osloboditi.

Link to comment
Share on other sites

evo skinuo danas ogledalo sa špahtlom i naravno da su oksidirali kontakti međutim, išao sam izmjeriti otpor sa instrumentom i nažalost rezultat je beskonačni, što naravno znači da je pregorio...

e sad... gdje ima i koliko para za taj lijevi (vozačev) retrovizor s grijačem? 

(Clio 3, 2006 g.)

Edited by Sinisha
Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.