Jump to content

Scenic 2ph2 grijani retrovizor nekad radi nekad ne


riceburner

Recommended Posts

  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • DraganST

    13

  • Zrmi RS

    9

  • riceburner

    7

  • Mafro

    5

Top Posters In This Topic

Posted Images

@ Zrmi RS

 

Ako ti lijevi slabije grije onda ti je grijač dobar. Konektor treba očistiti (pogledaj post br. 11).

Link to comment
Share on other sites

Ma takvo nešo, možda staklarska špahtla, ona je dosta čvrsta. Najbolje je za takve pizdarije imati onaj plastični set s Ebay-a, 50-tak kn, ali neće mi se sam naručiti :rolleyes: .

Link to comment
Share on other sites

Probati ću prste zavuči unutra pa išćupati!

I retrovizor mi nije samozatamnjujući. Obični je tonirani

Link to comment
Share on other sites

Da, ta samozatamnjujuća idu drugačije, mislim da ima kopča iza koja se mora povući/stisnuti u stranu?

Ima jedan prsten koji se mora okrenuti, ali prije toga mora se skinuti ona plastika u boji auta. I taj samozatamnjujući ima još jedan priključak koji ide od senzora koji se nalazi na unutarnjem retrovizoru.

Edited by usrmaatre
Link to comment
Share on other sites

A čini mi se da san jednom prilikom uspija ugurati prste između zrcala i plastike.

 

Ali ima špatula u garaži....a i drvenih letvica ....pa će već izletiti zrcalo vanka

Link to comment
Share on other sites

Baš sam se i ja pitao kako to najjednostavnije skida. Da kucnem u drvo moji na Loganu još dobro rade a rijetko ih koristim jer kod nas nema često potrebe za grijanjem reztrovizora osim ponekad kad se zarose. Ja sam mislio da je najlakše uzeti kakvo jako vakuum pomagalo i izvući staklo (zrcalo) iz ležišta. Sad sa ovih slika vidim da je bolje s nekim pogodnim alatom najprije oprezno izvući jednu stranu iz ležišta.

Link to comment
Share on other sites

Može to i oprezno kacavidom.

Nagneš staklo maksimalno prema doli. Uvučeš kacavidu i guraš u ovaj veliki crni plastični prsten na koji je naljepljeno staklo (ne direktno u staklo jer će puknit). Ovaj prsten se drži sa četiri žabice za retrovizor.

post-14075-0-25385700-1390916689_thumb.j

post-14075-0-31777200-1390916698_thumb.j

Edited by DraganST
Link to comment
Share on other sites

Jedno noob pitanje, kako uopce znati jel imas grijane retrovizore? Evo moja Megan ima dosta dobru opremu, ali nisam zamjetio da se retrovizori ikad griju, kupljen je polovan, pa nisam siguran, da li ih nema, ili ima, ali ne rade..

Link to comment
Share on other sites

Jedno noob pitanje, kako uopce znati jel imas grijane retrovizore? Evo moja Megan ima dosta dobru opremu, ali nisam zamjetio da se retrovizori ikad griju, kupljen je polovan, pa nisam siguran, da li ih nema, ili ima, ali ne rade..

 

 

Ako pritisnes dugme za ventilaciju sajbe i odmrzavanje onda se ukljucuju i grijanje retrovizora. Ako griju (pipnes) imas grijanje :D

 

Mene vise brine to sto mi frend koji radi u limariji kaze da to puca u omjeru 50:50 i da ciscenjem tih kontakata necu dobit nista bolje grijanje jer su navodno zasticeni plasticnom kapicom....

Link to comment
Share on other sites

Pogledaj spoj ovome na prethodnoj slici. Jedna stopica sa plastičnom zaštitom a druga bez. Ne kažem da je i kod tebe ovako, ali nikakva plastična zaštita stopice nemože zaštititi kontakte od korozije jer su stalno izloženi vanjskom utjecaju (vlaga).

Jedino ih se može zaštititi da se zaliju plastikom, ali ih je onda problem otkačit. 

Link to comment
Share on other sites

Ako pritisnes dugme za ventilaciju sajbe i odmrzavanje onda se ukljucuju i grijanje retrovizora. Ako griju (pipnes) imas grijanje :D

 

Mene vise brine to sto mi frend koji radi u limariji kaze da to puca u omjeru 50:50 i da ciscenjem tih kontakata necu dobit nista bolje grijanje jer su navodno zasticeni plasticnom kapicom....

pali se zajedno sa zadnjim grijacem sajbe ja mislim, a ne sa gumbom za odmagljivanje prednje sajbe...

Link to comment
Share on other sites

pale se zajedno s grijanjem zadnjeg stakla, megane ako imas el upravljanje retrovizorima onda su i grijani,...

Link to comment
Share on other sites

Ja nisam ocekivao da ce twingula to imati haha... i iznenadih se.. sad samo rijesiti vozacki jer ne grije ili jaaako slabo grije a ja to sam necu dirati jer sam pegula pa cu slomiti...

Link to comment
Share on other sites

pale se zajedno s grijanjem zadnjeg stakla, megane ako imas el upravljanje retrovizorima onda su i grijani,...

 

Da, električno su upravljani, ali nisam primjetio da odleđuje retrovizore. hmm..

Link to comment
Share on other sites

Provjeri osigurač. To je osigurač od 7.5 A i ima ti simbol retrovizora sa strelicama koje simboliziraju grijanje.

Link to comment
Share on other sites

Danas sam rastavio bez problema oba retrovizora. Na kontaktima nije bilo puno oksidacije koliko na motoricu koji pokrece ogledalo. No malo sam sve posmirglo i mislim da je bolje nego sto je bilo. Desno se nekako prije i jace ugrije a i malo je drugaciji tj. nevide se na njemu ti grijaci za razliku od lijevog. No nista nije puklo i bolje grije barem :)

 

post-1099-0-66564900-1390999157_thumb.jppost-1099-0-84658700-1390999161_thumb.jppost-1099-0-72305200-1390999168_thumb.jppost-1099-0-40138200-1390999171_thumb.jppost-1099-0-45962600-1390999174_thumb.jppost-1099-0-70624400-1390999225_thumb.jp

Link to comment
Share on other sites

To šta se na desnome nevidi grijač možda je odgovor zašto bolje grije. Zaštićen je grijač pa je manja disipacija topline.

Šteta šta nisi izmjerio otpor na oba grijača.

U svakom slučaju drago mi je da si rješija stvar.

Edited by DraganST
Link to comment
Share on other sites

To šta se na desnome nevide grijači možda je odgovor zašto bolje grije. Zaštićen je grijač pa je manja disipacija topline.

Šteta šta nisi iznjerio otpor na oba grijača.

U svakom slučaju drago mi je da si rješija stvar.

 

 

Nemam to za izmjerit, ovako iz zezancije sam isao probat. Na desnom je preko svega nekakva crna naljepnica pa se grijaci nevide...

Link to comment
Share on other sites

Triba bi i livoga sa stražnje strane prekriti sa folijom pa će isto dobro raditi. Tako će sva toplina bit usmjerena na staklo. Ovako velika količina topline odlazi u zrak.

Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.