Jump to content

Koliko je prešao vaš Renault?


filipbabok

Recommended Posts

On 04. 03. 2023. at 11:04, ivan.martinko said:

ako je izdržao do 333000km, onda lijevaj i dalje, samo sam htio reći da od početka to ulje nije za taj motor, uopće, ni od kad postoji 1.5 dci.. čak ni u clio dvojku iz 2001. u sve ide 5W40 a od 2009 5W30..

 

10W40 išlo je u 1.9 d bez turbine

Ja sam imao Clio 2 iz 2001. Znači prva serija tih motora. Po knjizi je u njega išlo Elf 10W40 i to se točilo 20 godina koliko je auto vozio.

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, laci said:

 Gospođa krstarica gazi dalje.

 

 

BC9B33D5-BC9C-47F2-B50D-E61DBF271E7D.jpeg

..iz arhive...

..na warp pogon s motorom koji je neupotrebljiv

Screenshot_2.thumb.png.5e474984db27465e6bc7c7defe2d826d.png

Screenshot_3.png

  • Confused 1
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

Šta je neshvaćena dušica htjela reć?

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Flek said:

Ja sam imao Clio 2 iz 2001. Znači prva serija tih motora. Po knjizi je u njega išlo Elf 10W40 i to se točilo 20 godina koliko je auto vozio.

išlo je po knjizi vjerojatno 10w40 za toplije krajeve a 5w40 za hladnije. tad je 5w40 bilo skupo pa se većinom ulijevalo 10w40 iako to ulje nije za dci turbo motore..

Link to comment
Share on other sites

danas okrugli na ženinim cliu

prakticki prvi vlasnici , clio dci 2005g

od vecih stvari dosad promjenjen kuplung, egr evo prosle godine, kaj jos, nis mi ne pada na pamet

u zadnjih 5 godina napravili nekih 20kkm , doduse po starosti vrijeme je za zamjenu drugu zupcastog

 

IMG20230307082333.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

A jesu vam to kilometri.🤣 Doduše nije Renault, njegove kilometre ću staviti naknadno.

IMG_20230616_123940.jpg.24e6daa5941746a71f64ed4498e60ef1.jpg

 

Edited by usrmaatre
Link to comment
Share on other sites

Evo ovo je bilo u 2/2017 kad sam vozio Passat od tasta, 1998 god, 1.9 TDI 110KS Highline, 1. vlasnik, sad ima nešto više ali ne vozi se uopće već godinama, čeka bolje vrijeme za malo njege uglavnom estetske prirode. 

IMG-20170227-WA0000.jpeg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nice, od koje kilometraze je plin unutra?

Jel bilo kakvih neocekivanih posljedica za motor od kad je ugradjen LPG?

Koliko litara plina trosi taj 1.4 16v, pretpostavljam 8-9 litara plina?

Link to comment
Share on other sites

Evo Laguna 2, 2.2 dCi kao najkvarljiviji auto s najkvarljivijim motorom u povijesti, ne Renaulta nego uopće.

IMG_20230629_144915.jpg

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Priznaj, digao si ga na klocne, i vrtis kotace rucno u slobodno vrijeme. :zubo:

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

@usrmaatre

Ah, legendarna laguna 2.2.... nije valjda da još imaš originalni motor unutra? :D

Evo jedne moje fotke iz kolekcije iz 2007. Imao bi i ja vjerojatno 300k dosad, ali su mi iz firme rekli da kako je već 3. motor ispod haube moramo se riješiti tog renaulta jer je garancija istekla :)

DSC00030.thumb.JPG.fc179b9c26826fed549b3f2c75158cee.JPG

 

 

 

 

 

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Ja sam imao s tim motorom oko usisne grane problem na oko 110000km i onda nakon toga dugo ništa dok na 245000 nije puko remen. Auto popravljen za malu lovu zapravo ali nakon kaj ga je neki idiot razbio na parkiralištu smo ju prodali. A od 100000 je imala i mapu na nekih 170ks, fino je išao taj auto za svoje godine! Ali voli popit.. 🤣

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, usrmaatre said:

Evo Laguna 2, 2.2 dCi kao najkvarljiviji auto s najkvarljivijim motorom u povijesti, ne Renaulta nego uopće.

IMG_20230629_144915.jpg

Eeeeevvvvooooo jjjjjeeeeeee!

Famozni 2.2dci na trista ijada sa oriđiđi motorom.

Ako ovo nije za divljenje onda ovaj forum više nema smisla.

Predlažem dizanje spomenika usramaatrovoj laguni. Barem virtualni

  • Like 1
  • Haha 6
Link to comment
Share on other sites

Hvala svima, a naročito petak-u na prijedlogu dizanja virtualnog spomenika.🤣

Inače kad max spominje usisnu granu i ja sam imao problem sa istom. Ali nije stradala ona nego samo brtve, simptom je bio izbacivanje ulja na šipku pri opterećenju. Promijenio sam u garaži (nije baš jednostavno za napraviti, ali sam uspio). Ostala je sve OK (naravno što se tiče motora).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa da, to se i meni dogodilo, i to 2 put, jednom na autoputu blizu Zga, cijela desna strana auta je bila zauljena, a sumnjam i da je svima koji su bili iza mene bilo super. Tek kad sam doma došao se upalila lampica za ulje, tak da nije vožena bez ulja na sreću. To im je mana, stavio kasnije od redizajna ako se ne varam, ta je bila kakti bolje projektirana! 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, usrmaatre said:

Hvala svima, a naročito petak-u na prijedlogu dizanja virtualnog spomenika.🤣

Inače kad max spominje usisnu granu i ja sam imao problem sa istom. Ali nije stradala ona nego samo brtve, simptom je bio izbacivanje ulja na šipku pri opterećenju. Promijenio sam u garaži (nije baš jednostavno za napraviti, ali sam uspio). Ostala je sve OK (naravno što se tiče motora).

Koliko vrijedi taj auto? Jel trul?

Ja ju ovakvu pamtim 

Screenshot_20230630_095154.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nije trul dado, lagune ne hrđaju. Lak je malo stradao, ali ok je auto. Vjerojatno bi više dobio da ga otpremim na otpad nego da ga prodajem. Meni je dobar, pali i vozi.

2 hours ago, Max said:

Pa da, to se i meni dogodilo, i to 2 put, jednom na autoputu blizu Zga, cijela desna strana auta je bila zauljena, a sumnjam i da je svima koji su bili iza mene bilo super. Tek kad sam doma došao se upalila lampica za ulje, tak da nije vožena bez ulja na sreću. To im je mana, stavio kasnije od redizajna ako se ne varam, ta je bila kakti bolje projektirana! 

Ma moja usisna je ok, samo sam brtve promijenio i više nije izbacivala ulje. Usisnu nisam mijenjao, nije bilo potrebe. Kad sam skinuo usisnu točno sam vidio mjesto gdje je brtva probila.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ta tvoja laguna je stvarno rijetka ko jednorog. Ne mogu se niti sjetiti svega što je crkavalo na mojoj službenoj, od elektronike do motora :)

Omiljena fora joj je bila da na random neće upaliti nakon što se natanka do kraja na benzinskoj. U servisu nisu nikad skužili što je, ali smo našli rješenje - skinuti kleme s akua na par minuta  da se komp odblesavi i onda pali i dalje samo gas :)

 

Link to comment
Share on other sites

Crkavalo je i njemu, samo je on to sve u svojoj radinosti sredio.

I meni je pomogao do neba i nazad.

Čovjek je stvarno doktor za Lagune, oni iz ovlastenog bi trebali ma poduke kod njega.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.