Jump to content

Megane 2 ph2 - slabo kratko svijetlo


dom

Recommended Posts

Primijetio sam, uz sugestije drugih da su mi farovi koma. Točnije kratko svijetlo. Dugo je savršeno. Ja to toliko nisam ni skužio jer sam se valjda naviknuo na loše. Probao sam neke druge aute pa i ženin stari Matiz koji fantastično svijetli u odnosu na megana. E sada što je problem? Obično imam neke jeftinije osram sijalice, a sada sam za probu probao neke bosch. No sve je to podjednako loše. Duga su još uvijek orginal osram od prvog dana. Čak me i na tehničkom upozorio da je far preslab, pogotovo lijevi. Čini se da sijalice nisu problem. Vizualno je far kao nov, i nije nikad ni oštećen ni diran. Nije ni prljav. Neki mi kažu, a i čitam da leće s vremenom potamne jako i svjetlo oslabi. Auto je 6 godina star.. mislim da ne bi trebalo još. Kakva su vaša iskustva. Što uopće napraviti.

Link to comment
Share on other sites

Treba biti 12 volti? Kolika je tolerancija? Hoću reći koliko volti je preslabo?. Inače ovako kad gledam far kako svijetli ne djeluje loše, ali iz auta se jako loše vidi. Baš ću probati sutra voltažu.

Link to comment
Share on other sites

Dok auto radi svakako mora bit više od 12.

Bojim se da su ti se leće zamutile. Ne znam daju li se ispolirati, ali to je moguće jedino uz otvaranje fara.

Ako se već otvori onda bi nabavio tzv. clear lens odgovarajućeg promjera

Tapatalk & SwiftKey bez naočala

Link to comment
Share on other sites

Uh. To je koma. Nakon 6 godina da već to bude. Ne znam tko bi uopće rastavljao far i gdje uopće kupiti nove leće. Meni je to prilično apstraktno. Pretpostavljam da je novi far vrlo skup.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Uh. To je koma. Nakon 6 godina da već to bude. Ne znam tko bi uopće rastavljao far i gdje uopće kupiti nove leće. Meni je to prilično apstraktno. Pretpostavljam da je novi far vrlo skup.

 

 

Kakave je situacija s drugim farom? Ajd nabaci kakvu sliku. Polovni nadji i isprobaj s njim. Ovo s rastavljanjem faraa nikad nebih radio.

Link to comment
Share on other sites

Uslikat ću, ali vjeruj mi da se ništa ne vidi. Farovi su kao novi izvana. Dali se što dogodilo sa lećom ja to ne vidim ovako. Obadva svijetle prilično loše u odnosu na druge aute, što starije, što novije. Na tehničkom mi je pokazao na onom uređaju koliko je slabo svijetlo. Jedva se moglo očitati na onoj skali. Desno je nešto bolje, ali opet loše. Znači ako se nešto dogodilo, dogodilo se na oba. Moram još danas provjeriti voltažu, ali nekako sumljam u to.

Link to comment
Share on other sites

Uslikat ću, ali vjeruj mi da se ništa ne vidi. Farovi su kao novi izvana. Dali se što dogodilo sa lećom ja to ne vidim ovako. Obadva svijetle prilično loše u odnosu na druge aute, što starije, što novije. Na tehničkom mi je pokazao na onom uređaju koliko je slabo svijetlo. Jedva se moglo očitati na onoj skali. Desno je nešto bolje, ali opet loše. Znači ako se nešto dogodilo, dogodilo se na oba. Moram još danas provjeriti voltažu, ali nekako sumljam u to.

 

 

Probaj s nekim drugim farom za test.

Link to comment
Share on other sites

Da nisi stavljao one od 100w žarulje koje spale ogledalo?

Rastavljanje fara ti odradi Branimir iz Zg. Naravno uvijek ti ostaje opcija kupi novo.

Tapatalk & SwiftKey bez naočala

Link to comment
Share on other sites

Kao što je French napomenuo, leća se zamutila. Da li se leća može ispolirati ne znam. Nažalost to se dešava na tim autima.

Link to comment
Share on other sites

Evo danas sam mjerio voltažu na jednom faru.. Dok auto radi pokazuje 14.4 Volta. Znači to je ok. Bar sam tako malo proučio po netu.  Tako da nije problem do struje sigurno. Netko mi danas reče da je bila nedavno u auto klubu reklama za neku firmu koja rastavlja svjetla i sve sređuje. Morat ću to pronaći jer očito je kod mene taj problem.

 

Napominjem da nisam nikad ništa petljao po svjetlima, niti po autu. Kod mene je sve OEM :) Žaruljice su uglavnom bile OSRAM i to uvijek 55 Watta.  Ali eto opet problemi.

 

Koliko inače dođu farovi, ali ne sad neki najgori.  Ako je tko slučajno upućen, da znam što me čeka, kad više ne budem mogao trpiti te svijeće. 

 

Usput koji je to Branimir? Molio bih vas kontakt da se čujem sa njime. Hvala.

Link to comment
Share on other sites

Mogu da se ociste sociva... I to bez otvaranja fara. Samo sto ima dosta posla. Moras da skines far, motoric za stelovanje visine i da oslobodis socivo, tj njegovo telo koje se drzi sa cetiri (najcesce) srafa..

 

 

93641920140119173043.jpg

 

23896020140120000918.jpg

 

 

18779920140120001013.jpg

 

38450820140120001226.jpg

 

97748320140120001714.jpg

Link to comment
Share on other sites

sada sam vozio po mraku i začudo svijetla su daleko bolja. Točnije, desno je odlično, a lijevo i dalje nije nešto. Danas sam skidao desnu žaruljicu da izmjerim voltažu na konektoru i očito sam ju stavio ispravno. Čini se da nije dobro sjela u ležište. Prije mene su ih mijenjali u servisu, a očito i ja jučer nisam dobro stavio. Kad ništa ne vidim, već radim po osjetu i sve mi je to nekako klimavo. Nikad nisam siguran jel sjedi sve kako treba. Moram pogledati sutra i lijevo svijetlo, možda ne leži kako treba. Kod leća to jako utječe na snop svjetla.

 

Ove slike su drugačije od mog fara. Moj nema te žice koje drže sijalicu, i baš je to problem jer nikad ne znam jel dobro sjela. 

Link to comment
Share on other sites

Znači možda je stvar banalna, nisi dobro ubacio žaruljicu. Mora sjesti u svoje ležište i biti čvrsto stisnuta

Link to comment
Share on other sites

Kod megane II phase 2 nema zicanih osiguraca, vec samo zljeb po kojem klize oni pipci koje ima sijalica. Mora biti da ti nisu lepo postavili sijalicu i da ona nije u fokusu.

 

Inace, far nije sa Meganea II, ali nema ni veze, sustina je ta.

Link to comment
Share on other sites

Inače na Megane 2 ph2 , kad je sijalica dobro namještena , na faru tj. na vanjskoj strani fara moraju biti dvije vertikalne svijetlosne crte...

Link to comment
Share on other sites

Inače na Megane 2 ph2 , kad je sijalica dobro namještena , na faru tj. na vanjskoj strani fara moraju biti dvije vertikalne svijetlosne crte...

Vertikalne ili horizontalne?

Kod sebe kad pogledam uključene farove iznad snopa vidim vodoravne žarne niti h7 sijalice.

Link to comment
Share on other sites

ako ovaj pipak sjedne na svoj mjesto nebi trebalo biti problema

H7BULBTYPE.jpg

Link to comment
Share on other sites

moze bit problema ako je neka losa zaruljica

 

ja sam stavio  iz onog kompleta pa je svjetlila sve okolo samo ne tamo di treba i po mraku je bilo koda sam svijecu stavio

a cim sam stavio malo skuplju svjetlila je normalno

Link to comment
Share on other sites

Ma taj pipak ne možeš fulati i da hoćeš.. mislim da je problem u mom slučaju da žaruljica nije sjela dovoljno duboko. Tako da je možda koji milimetar odmaknuta od ležišta ili bar jedna njena strana, pa možda stoji malo na koso.. ili tako nešto. 

Link to comment
Share on other sites

Vertikalne ili horizontalne?

Kod sebe kad pogledam uključene farove iznad snopa vidim vodoravne žarne niti h7 sijalice.

Vertikalne svjetlosne linije , kao što su obilježene na slici

 

1947510_10203599460655415_1310845774_n.j

Link to comment
Share on other sites

Imao sam i ja takav problem na svome meganeu..jedna sijalica nije dobro stajala i jako slabo je svijetlilo..ni sad mi nije bas dobro jer imam kao neku crnu rupu kad gledam na cesti s lijeve strane..moram pogledati i drugi far..ali lako moguce je da je to sve zbog neispravno postavljene zaruljice..

Link to comment
Share on other sites

jedan od glupljih načina je i na astri H, nema nikakvih držača samo ju uguraš pa ako potrefiš dobro, ako ne onda osvjeljavaš alfa centauri

Link to comment
Share on other sites

Vertikalne svjetlosne linije , kao što su obilježene na slici

 

1947510_10203599460655415_1310845774_n.j

Ja kroz leću vidim žarne niti sijalice koje su vodoravne.

Link to comment
Share on other sites

Evo da kažem da je moj problem riješen. žaruljice nisu dobro stajale. Ja ne znam kako, niti od kada, ali siguran sam da je to problem. Parkirao sam auto pred zid i upalio svjetla te popravio položaj žaruljica dok sam gledao snop svijetla na zidu. Možda to nije bilo zdravo za žaruljice ali nije dugo trajalo. Radilo se o milimetrima. Ja bi onako po osjećaju pod rukom rekao da su žaruljice stajale malo ukoso. Možda nisu nalegle cijelim "šeširom" na dosjed. Napominjem da su mip uglavnom mijenjali žaruljice u ovlaštenom servisu i nisu dobro stavili. Nakon toga sam kupio druge žaruljice, pa očito ni ja nisam dobro stavio. Samo se nadam da se neće pomaknuti od treskanja. Nekako mi taj mehanizam ne ulijeva povjerenje. Nadam se da sam nekome pomogao, da ne tražite dalje uzrok. Inače snop je je jak i pun. Nema rupa, možda mala rupa na vozačkoj strani koji metar od auta. Kad se stane pred zid, oba svijetla su skoro "odsječena" u istom horizontalnom pravcu. Točno onako kako treba. Žaruljice su neke obične Bosch za 49 kuna. Ja presretan. Hvala na pomoći.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.