Jump to content

Megane 2 ph2 - slabo kratko svijetlo


dom

Recommended Posts

Sličan je problem i kod mene. 

 

Jako je teško žarulju stavit i u ležište, puno je jednostavnije da ima žičanu kopču.

Link to comment
Share on other sites

Jedno i drugo svijetlo..ovo jedno je novo i leca je skroz cista a drugo je vjerojatno tvornicko i leca je mutna to mutno jedva svijetli..dali bi sta bilo bolje da stavim ksenon?

post-15257-0-31511900-1394572732_thumb.j

post-15257-0-46923800-1394572766_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

imam isti problem! 

 

šta s lećom... očistiti/polirati (šta već) da bude kao nova?

Link to comment
Share on other sites

Dali bi se mogla iznutra obrisati ili nesto slicno..nisam siguran..ali znam da far necu rastavljati..e sad koje opcije jos postoje nisam siguran..

Link to comment
Share on other sites

Uvijek možeš ispolirati farove s pastom xerapol, ali to nije to. Problem je u leći

Link to comment
Share on other sites

Jedno i drugo svijetlo..ovo jedno je novo i leca je skroz cista a drugo je vjerojatno tvornicko i leca je mutna to mutno jedva svijetli..dali bi sta bilo bolje da stavim ksenon?

@djordjep80 - na prvoj slici fara od dsetka6 vidi se kroz čistu leću vodoravna žarna nit od h7 o čemu sam pisao a na drugoj prljavoj leći su okomite zrake koje si ti spominjao.Po meni ispravan je prvi far.

Link to comment
Share on other sites

Na drugoj slici je sijalica dobro postavljena (linije koje sam spominjao) i na većini Megana one su vidljive kad je sijalica dobro postavljena , tj. one budu kao reper da li je sijalica dobro legla.

A moguće je da je staklo leće zamućeno , što i nije čudno , jer su uglavnom non stop uključena i koliko sijalice u njima pregaraju.

Link to comment
Share on other sites

Meni je na CC-u s 4 god osla leca, potamnila. Imam originalni xenon, probao sam zarulje mjenjati, bez pomoci. Kad sam zamjenio far prosvjetlilo i sve ok.

Link to comment
Share on other sites

Stavljanje xenona na zamućenu leću pomogne jedva vidljivo. Isti slučaj imao prijatelj, stavio xenon ali premala razlika. Pokušaj skinuti far i očistiti leću, vjerujem da se može do nje bez rezanja fara.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam probao ocistiti lecu ali nije pomoglo. Ona jednostavno potamni, nije zaprljana. Xenon far kosta u Renaultu oko 450-500 €, u DE se moze nabaviti po cca 250 €, Valeo, a to je prva ugradnja.

Ne znam kolko dodje obican far.

Link to comment
Share on other sites

Kada bi samo citali, sve bi vam se kazalo

 

 

 

Mogu da se ociste sociva... I to bez otvaranja fara. Samo sto ima dosta posla. Moras da skines far, motoric za stelovanje visine i da oslobodis socivo, tj njegovo telo koje se drzi sa cetiri (najcesce) srafa..

 

 

93641920140119173043.jpg

 

23896020140120000918.jpg

 

 

18779920140120001013.jpg

 

38450820140120001226.jpg

 

97748320140120001714.jpg

Link to comment
Share on other sites

Na drugoj slici je sijalica dobro postavljena (linije koje sam spominjao) i na većini Megana one su vidljive kad je sijalica dobro postavljena , tj. one budu kao reper da li je sijalica dobro legla.

A moguće je da je staklo leće zamućeno , što i nije čudno , jer su uglavnom non stop uključena i koliko sijalice u njima pregaraju.

Meni farovi izgledaju kao na prvoj slici i svijetle odlično.

Link to comment
Share on other sites

Hvala na slikama i linku..

Koja je velicina lece i kako znati koju kupiti tocno? Dali je to netko vec kupovao samo lecu?

Link to comment
Share on other sites

Kako izvaditi far :unsure: 

 

Žmigavac mi prestao raditi, izjebao  :mad2: me je dva sata ali ga nisam uspio zamijeniti (ne može se kroz motor ni ispod blatobrana - gdje je rupa za izmjenu žarulja)!?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Pošto mi je ovaj topic pomogao u čišćenju farova moram se nadovezati ovdje. 

Leća se ne zamuti nego se prljavština doslovno zapeće da treba jaaaako dugo čistiti da sve ode dolje. 

I dalje sam nezadovoljan slabim svjetlima. Prijašnji clio 3 ph 2 svijetlio ko betlehem... 

Link to comment
Share on other sites

To nije prljavstina nego izgoren reflektorajuc sloj aluminija iz lece . zato ti lose i svijetli.

Potencijalni uzroce toga:

Ksenon zarulje

Kineske halogene zarulje (u obicnom staklu a ne kvarcnom)

Zarulje vece snage nego je definirano za taj far.

Ak imas macin kako otvorit far imam ti dvije lece da samo zamijenis. Ili prvo usporedis da li ispravna bolje svojetli od tvoje

Link to comment
Share on other sites

Ja sam ih skroz ocistio, ali jos farove moram ispolirat. 

Link to comment
Share on other sites

Ti mozes ocistiti stakla al reflektirajuci dio nemozes jer je on 99% izgoreo.

Daj mi sliku projekcije svjetla na nekom zidu pa cu ti potvrditi s 90% sigurnosti.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam kupio 2 nova far iz Pro Parts za 2000 kn (L+D). Stavio sam unutra XENON i to je to. Uglavnom unutrašnjost fara ti je premazana sa blagim slojem alumija koji ti tijekom vremena "izgori" (korodira) pa ti reflektori slabo svijetle i dobivaš dojam kao lošija svijetla. Nikakvo poliranje fara ili slično ti neće vratiti kvalitetu nego samo kupnja novog.

 

Govorim za far s lećom unutra.  

Link to comment
Share on other sites

Postoji i opcija ponovnog naparivanja projektora (leće) za cca 300 kn / par ... i opet imaš svjetlo ko novo :D Malo više posla ,ali se isplati zbog razlike u cijeni ,a od kako sam kupio zamjenske farove DEPO za clio 2 s lećom ,to nije ni sjenka OEM faru...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Postoji i opcija ponovnog naparivanja projektora (leće) za cca 300 kn / par ... i opet imaš svjetlo ko novo :D Malo više posla ,ali se isplati zbog razlike u cijeni ,a od kako sam kupio zamjenske farove DEPO za clio 2 s lećom ,to nije ni sjenka OEM faru...

Ko to radi? 

 

moram nešta poduzet što se toga tiće .

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.