Jump to content

Nešto lupka, ranit cu se


Kasabian

Recommended Posts

To bi definitivno trebalo provjeriti, skupa s kablovima.

Taj motorić ima 2 u jednom kućištu, svaka poslužuje 2 cilindra (wasted spark princip), po nekoj logici ako jedna zahebava, onda bi 2 cilinda trokirala, a to bi se mislim bolje osjetilo, njemu je ekotest relativno dobar na povišenom hodu.

Kako je nova zamjenska bobina cca 400kn, a kablovi još 200, to je pomalo skup sport za kupiti dok nisi siguran. Najbolje bi bilo posuditi od nekoga obadvoje, premontira se za 5 minuta i isproba.

Moj twingo isto malo nemirno radi na leru i niskim obrtajima i vozi se tak već 2 godine, nitko od majstora niti renault servis nije nikad utvrdio o čemu se radi, a meni se ne isplati više ulagati u taj auto. Ekotest uredan, snaga ok, potrošnja relativno ok, ne zamaram se time, to je takav auto :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 97
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Kasabian

    34

  • Smuchac

    8

  • Zek@n

    7

  • Alen

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

Bobina je stavljena nova za probu iz drugog razloga- trzao je jedno vrijeme kod ubrzanja, na kraju se ispostavilo da je svjecica bila loša. Kablovi su original Renaultovi gore, mozda cak prvi, ali imam doma 2 seta koje sam kupio kad sam mislio da trza zbog kablova, bez promjene... cudno mi je da bas nikakve druge simptome nema... velim, jedino se trese na leru i smrdi iz auspuha... ubrzava dobro, vuče jednoliko, sad po zimi u gradu troši oko 7 litara, a relacije su dosta kratke (po 10-15 min), na ljeto po otvorenoj cesti na more sam izmjerio točno 5,0 potrošnju... znači u vožnji je sve super...

Ja sumnjam u neki senzor, ali pitanje je koji... mozda senzor protoka gasa, mozda motoric ler gasa, makar mi nije jasno zasto bio onda ekotest bio takav...

Link to comment
Share on other sites

Ne postoji "senzor protoka gasa", postoji senzor pozicije gasa - potenciometar gore na klapni :-)

Kod tebe je čudno ako ti se ti se stvarno u leru vrti na 850, to je 100 rpm više od normale, baš kao da ti vuče zrak ili te zeza regulator lera. Jesi probao klapnu skinuti i očistiti,možda je regulator prljav pa zapinje?

Link to comment
Share on other sites

Krivo sam napisal- senzor protoka zraka... cijela klapna je skidana, sve je počišćeno pa i motorić lera

Link to comment
Share on other sites

Blizu si, twingo nema senzor protoka zraka (MAF), ima MAP senzor = senzor podtlaka (Manifold Absolute Pressure).

Mislim da je kod tebe zašarafljen na šasiju iznad motora, a do njega ide gumena cijev. Na novijim modelima je na usisnoj grani gore pokraj filtera.

Možeš ga testirati, nađeš pravui žicu i dok auto radi u leru do mase mora biti oko 5V, kako otvaraš gas spušta se napon, na punom gasu je negdje ispod 2V ili tako nekako, ne znam napamet. Možeš i da motor ne radi, ali bi trebao vakuum pumpicu sa skalom zaštekati, daš kontakt i mjeriš napon dok pumpaš Ili crijevo u usta i dobro potegni. Ali, da ti je krepao MAP imao bi ti problema s gasom, nacukavanje, svašta.

Link to comment
Share on other sites

Eto, naucio sam nesto novo :) Hvala... Vidjet cemo kaj ce rec koji mehanicar pa javim...

Link to comment
Share on other sites

a mozda negdje vuce zrak nakon instalacije, da nije negdje nesto napuklo oku nevidljivo.. meni je tako crijevo od posude za antifriz dobilo rupicu kao da ju je netko iglom probusio.. i sve je bilo super dok okretaji nisu presli 4000.. e onda bi poceo antrifriz spricat van okolo po motoru….

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Pozdrav svekolikom pučanstvu RKH foruma! Zanima me ima li negdje na netu ili ako koja duša među vama ima popis dijelova za twingo po kataloškom broju... dakle da mogu nac kataloški broj za svaki dio twinga. Hvala vam dobri ljudi... 

Link to comment
Share on other sites

Hvala ti puno, pogledao sam malo, jos se ne snalazim bas, ai budem :D

Btw, odradio sam s Twingom susret u SB-u, bilo je odlično... frend i ja smo prošli cijelu Slavoniju uzduž i poprijeko bez ikakvih problema, osim kaj mi je 500 m od susreta pukla guma, al ajde, rijesilo se to. Twingo ni u jednom trenutku nije pokazao znakove umora, za razliku od mene koji sam vozio to derište na 35 stupnjeva bez klime. :D

Sad je na redu servis ulja i filtera pa cemo vidjet kaj dalje poduzet oko njega... pisat cu jos tu, bez brige, već će se nešto pokvarit, ipak je postao punoljetan ove godine :D

 

EDIT: Još jedno pitanje... jel paše volan od renaulta 5 gtt na twinga?

Edited by Kasabian
Link to comment
Share on other sites

pitanjce za tebe. ti se pali ventilator cesto? jer ja kad vozim po rijeci i dodem doma 20km dalje, zna mi i po 10min puhat

Link to comment
Share on other sites

Mali OT ali znači ti si onaj Twingom u Brodu s Elvisom na vratima pretljažnika :vidiga:. Pa mogao si se predstavit starijem čovjeku :deda:

Mislim da bi volan od GTT-a trebao odgovarati, posebno jer nemaš airbag i mislim da bi mu lijepo stajao.

Link to comment
Share on other sites

Mali OT ali znači ti si onaj Twingom u Brodu s Elvisom na vratima pretljažnika :vidiga:. Pa mogao si se predstavit starijem čovjeku :deda:

Mislim da bi volan od GTT-a trebao odgovarati, posebno jer nemaš airbag i mislim da bi mu lijepo stajao.

Taj sam :D

Koji si ti?

probao sam glavu od GTT-a, paše, trebam ga samo uredit i tapecirat pa ide gore :D

Link to comment
Share on other sites

Twingo gt turbo... jos samo fale felgice i eto konja za trku... :-D 

DSC_0148.JPG

DSC_0149.JPG

Edited by Kasabian
Link to comment
Share on other sites

Ne znam jos koje bi felge, najrade bi da su original renaultove, ali i neki pristojan aftermarket dolazi u obzir... htio bih da je decentna, malo šira i da mu dobro stoji... one kričave Krapina tuning ne dolaze u obzir... samo ne znam tko će namotat volan u krucijalnim situacijama ako felga bude presiroka :D

Ovako nešto bi došlo u obzir...

33654600001_large.jpg

Link to comment
Share on other sites

intra t-line ti se zovu te felge. ako bude felga siroka stavi 10 godina stare gume pa ce bit koda da imas servo :D uzmes 6j felgu, sasvim dovoljno za twinga

Link to comment
Share on other sites

Nešto više ne kupka,ranit ću te. :bat:

Marš tamo u naša vozila. Našli ste ovdje mljeti o twingu,kvalifikacijama na euro i španskim serijama.

Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.